جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت سیاه شدن کاغذ پرینتر اچ پی

بدون شک کاربران با مشکلات سیاهی کاغذ پرینتر اچ پی مواجه شده اند و به دنبال دانستن علت سیاه شدن کاغذ پرینتر اچ پی هستند. این مشکل ممکن است در هر دستگاه پرینتری با هر برندی اتفاق بیفتد. سیاهی کاغذ پرینتر ناشی از عوامل مختلفی بوده و راهکارهایی نیز برای رفع آن ارائه شده است. در این مبحث قصد داریم به جزئیات بیشتری از مشکل سیاه شدن کاغذ در پرینتر hp بپردازیم. با مقاله ی ارائه شده توسط متخصصین تعمیرات پرینتر اچ پی  همراه ما باشید.

بررسی دلایل سیاه شدن کاغذ پرینتر اچ پی

بررسی دلایل سیاه شدن کاغذ پرینتر اچ پی

اغلب مواقع علت سیاه شدن کاغذ پرینتر اچ پی در خرابی یا پر شدن کارتریج است. به این معنا که کارتریج درست کار نمی کند و یا مواد داخل آن نامرغوب است. دلیل دیگر سیاهی کاغذ پرینتر اچ پی ممکن است در آلودگی درام باشد. چنانچه درام آلوده یا خراب باشد، جوهر روی برگه به درستی پخش و تثبیت نمی شود.

پاک کن درام نیز ممکن باعث سیاه شدن برگه پرینتر شود. همچنین در بین دلایلی که بیان شد، از کیفیت کاغذ مورد استفاده در پرینتر نیز نباید غافل شد.در ادامه به طور مفصل به دلایلی که باعث ایجاد این مشکل می شوند، اشاره می کنیم:

1.خرابی کارتریج پرینتر اچ پی

اگر به دنبال یافتن علت سیاه شدن کاغذ پرینتر اچ پی هستید، لازم است ابتدا کارتریج را بررسی کنید. در صورتی که ذره های تونر روی بدنه کارتریج وجود داشته باشد، باید به خوبی تمیز شود تا برگه را سیاه نکند. همچنین پر بودن کارتریج نیز می تواند توازن پخش جوهر یا تونر را بر هم بزند و باعث سیاهی کاغذ پرینتر لیزری اچ پی شود.

شارژ کارتریج نیز فرآیند حساسی است که اگر با ظرافت انجام نشود، ممکن است باعث ایجاد سیاهی در کاغذ پرینتر اچ پی شود. همچنین نداشتن دقت کافی در شارژ کارتریج موجب می شود قطعات پرینتر اچ پی دچار مشکل شده و نیاز به تعویض داشته باشند.

2.خرابی هد پرینتر اچ پی

در صورتی که از پرینتر جوهر افشان اچ پی استفاده می کنید و به دنبال علت سیاه شدن کاغذ پرینتر اچ پی هستید، لازم است هد دستگاه را بررسی کنید. کثیف شدن هد دستگاه یا خرابی آن ممکن است باعث سیاهی کاغذ پرینتر اچ پی شود.

3.خرابی درام پرینتر hp

در صورتی که کارتریج را بررسی کردید و هیچ مشکلی مشاهده نشد، به سراغ درام دستگاه بروید. در برخی مواقع درام نیاز به تعمیر یا تعویض دارد که باید توسط تکنسین های نمایندگی مجاز اچ پی انجام شده تا مشکل حل شود.

اینو بخون حتما به کارت میاد : دلیل خط انداختن پرینتر اچ پی چیست؟

4.آلودگی کاغذهای پرینتر

ممکن است در برخی مواقع هیچ یک از قطعات پرینتر دچار مشکل نشده باشد و علت سیاه شدن کاغذ پرینتر اچ پی در خود کاغذها باشد. به این ترتیب لازم است قبل از استفاده کاغذها و قرار دادن آن ها در داخل پرینتر آن را بررسی کنید و از تمیز بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

راهکارهای رفع مشکل سیاه شدن کاغذ پرینتر hp

پس از بررسی علت سیاه شدن کاغذ پرینتر اچ پی لازم است به راهکارهای رفع این مشکلات نیز پرداخت. در این بخش به این راهکارها پرداختیم:

1.بررسی و چک کردن کاغذهای پرینتر اچ پی

پیش از استفاده از دستگاه پرینتر اچ پی لازم است تمام کاغذهایی که در دستگاه قرار داده می شوند، بررسی و چک شوند. چنانچه در کاغذهای پرینتر مشکل یا آلودگی وجود داشته باشد، می تواند باعث سیاهی کاغذ شود و فرآیند چاپ را دچار اختلال کند.

2.برطرف کردن مشکلات کارتریج پرینتر اچ پی

همانطور که در بخش علت سیاه شدن کاغذ پرینتر اچ پی اشاره کردیم، مشکلات مربوط به کارتریج به عنوان یکی از دلایلی اصلی در پرینترهای لیزری مطرح می شوند. زمانی که با سیاه شدن کاغذ مواجه شدید می توانید شارژ کارتریج را خالی کنید و فرآیند شارژ کارتریج را مجددا و با دقت بیشتری انجام دهید.

در زمان شارژ کردن کارتریج باید از سایر اجزای پرینتر اچ پی از جمله تونر مراقبت کرد. چرا که در صورت نداشتن دقت در فرآیند شارژ، تونر دستگاه آسیب جدی می بیند و مشکلات پرینتر دو چندان می شود.

3.اصلاح تنظیمات پرینتر اچ پی

یکی از راهکارهای رفع سیاهی کاغذ پرینتر اچ پی، اصلاح تنظیمات مربوط به پرینتر است. تنظیمات دستگاه می تواند نقش مهمی در کیفیت چاپ و رنگ آن داشته باشد و برخی مواقع صرفا با اصلاح تنظیمات پرینتر می توان این مشکلات را برطرف کرد.

تنظیم میزان نور و روشنایی دستگاه و تعیین میزان کیفیت و رنگ چاپ پرینتر، کمک می کند پرینت هایی با کیفیت و مطابق با سلیقه خود داشت. البته لازم به ذکر است که تنظیمات پرینتر زمانی موثر است که سایر قطعات دستگاه پرینتر اچ پی مشکلی نداشته باشند.

4.رفع مشکلات مربوط به درام

خرابی درام که دیگر علت سیاه شدن کاغذ پرینتر اچ پی است، می تواند کیفیت چاپ را با اختلال روبرو کند. در این صورت باید آن را بررسی کرده و مشکل آن را برطرف کرد. چنانچه در این کار مهارت ندارید، از تکنسین های نمایندگی اچ پی کمک بگیرید تا برای تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام نمایند.

راهکارهای رفع مشکل سیاه شدن کاغذ پرینتر hp

نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی

محصولات کمپانی اچ پی که از تکنولوژی روز دنیا برخوردار هستند، ممکن است مانند هر دستگاه دیگری با مشکل مواجه شوند. در این صورت توصیه می شود از تکنسین های نمایندگی اچ پی کمک بگیرید تا علت مشکل را تشخیص دهند و راهکارهای رفع آن را اعلام نمایند.

علت سیاه شدن کاغذ پرینتر اچ پی در دستگاه های لیزری و جوهر افشان متفاوت است. تشخیص این مشکل برای افرادی که در این حوزه حرفه ای نیستند، کاری دشوار است. بنابراین لازم است از خدمات ارائه شده توسط نمایندگی پرینتر اچ پی که با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می شود، استفاده کرد و در جهت حل مشکل اقدام نمود.

                                                  بیشتر بخوانید

3/5 (4 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید