جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پرینتر لیزری اچ پی LaserJet Pro M15a

برای تعمیر پرینتر لیزری اچ پی LaserJet Pro M15a ابتدا لازم است شناخت دقیقی از مشخصه های فنی این محصول داشته باشید. این چاپگر تک منظوره بزرگترین سایز کاغذی که پشتیبانی میکند A4 است. عدم قابلیت اسکن، کپی، فکس در این دستگاه موجب شده است تا کسانی که قصد خرید پرینترهای چند کاره را دارند، به هیچ وجه به این گزینه فکر نکنند. پورت ارتباطی این پرینتر به کامپیوتر USB2.0 میباشد. عدم قابلیت چاپ دو رو و شبکه بی سیم WIFI از نقاط ضعف این محصول به شمار میروند. ویژگی های شاخص این دستگاه گفته شد، اما بحث اصلی ما در این بخش تعمیر این محصول است. برای بررسی تعمیر پرینتر لیزری hp مدل LaserJet Pro M15a با این مقاله همراه شوید.

تعمیر پرینتر لیزری اچ پی LaserJet Pro M15a

خدمات تعمیر چاپگر لیزری hp مدل LaserJet Pro M15a

پرینترهای مختلف با ویژگی ها و مشخصه های فنی مختلف دارای ساختارهای یکسان و ثابتی هستند و از نظر بدنه و قطعات تفاوت چشمگیری با یکدیگر ندارند. تعمیر این پرینتر ها نیز متد ثابت و یکسانی دارد. تعمیر پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15a نیز از این قواعد پیروی میکند. این دستگاه شامل قطعات یکسان با دیگر پرینتر های هم رده خود است و خدمات تعمیری اعمال شده بر آن نیز تقریبا برابر با پرینتر های دیگر است. شارژ کارتریج، تعویض درام، تعمیر مین برد و تعمیر کاغذکش از جمله خدمات تعمیری پرکاربرد برای این چاپگر هستند که در این بخش مختصری به آنها خواهیم پرداخت.

شارژ کارتریج پرینتر لیزری اچ پی LaserJet Pro M15a

کارتریج در چاپگر منبع تامین رنگ است. ظرفیت و نوع آن به چاپگر بستگی دارد. برای مثال شارژ کارتریج پرینتر های لیزری و جوهری با یکدیگر فرق دارند. در شارژ کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15a، پیچ‌های کارتریج در ابتدا باید باز شود و سپس بعد از جداسازی دو قسمت و خارج کردن درام و مگنت و بررسی آن‌ها، قسمت تانک مخصوص پودر را پر کرد و در نهایت به همان صورت که قطعات باز شدند، دستگاه را مجدداً بست. افتادن خط‌های افقی روی کاغذ و همچنین روشن شدن چراغ خطر روی دستگاه پرینتر از علائمی هستند برای شارژ کارتریج پرینتر اچ پی هشدار میدهند. شارژ کارتریج یکی از شایع ترین بخش های تعمیر چاپگر لیزری hp مدل LaserJet Pro M15a میباشد.

تعمیر کاغذکش پرینتر لیزری hp LaserJet Pro M15a

همان طور که از نام این قطعه پیداست، ورود و خروج کاغذ در پرینتر ارتباط مستقیمی با کاغذکش دارند و خرابی های مربوط به این قطعه معمولا بر اثر استهلاک و گذر زمان، حادث میشوند. گیر کردن کاغذ در زیر بلت کاغذ کش ADF، ایجاد صدای ناهنجار در هنگام کشیدن کاغذ و چروک و کرکره ای شدن برگه در هنگام ورود به  ADF از جمله نشانه های اختلال در عملکرد این قطعه هستند. نحوه تعمیر کاغذکش پرینتر به دلیل ساختار آن، ساده به نظر میرسد اما در نظر داشته باشید که عدم تخصص و تجربه در تعمیر میتواند آسیب های جدی تری را به قطعه وارد کند؛ در نتیجه توصیه میکنیم در صورت بروز اختلال در کاغذکش برای تعمیر پرینتر لیزری LaserJet Pro M15a hp به مراکز معتبر مراجعه کنید.

تعمیر مین برد پرینتر لیزری اچ پی LaserJet Pro M15a

تعمیر مین برد چاپگر لیزری hp مدل LaserJet Pro M15a یکی از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی است؛ چرا که مین برد وظیفه پردازش تمامی عملیات انجام شده توسط پرینتر را برعهده دارد و دارای پیچیدگی خاصی در ساختار میباشد. تست محتوایی و پایه ای اختلالات جهت تشخیص شکستگی های برد الکترونیکی با استفاده از اسیلوسکوپ، سیگنال ساز، آمپرسنج، ولت متر و نرم افزارهای عیب یابی تخصصی برخی از اقدامات اولیه جهت تعمیر مین برد پرینتر اچ پی هستند. بررسی مین برد از اولین اقدامات در روند تعمیر چاپگر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15a میباشد.

سرویس در محل پرینتر اچ پی

نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی به منظور تسهیل در امور مشتریان خدماتی تحت عنوان سرویس در محل پرینتر اچ پی ارائه میدهد. در صورت بروز اختلال در هر یک از مدل های پرینتر اچ پی، برای بهره مندی از این سرویس کافی است از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت، با نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی تماس بگیرید تا در اسرع وقت کارشناسان این مرکز با تجهیزات کامل و آرشیوی از قطعات تعویضی مورد نیاز، در محل مورد نظر شما حاضر شوند.

اشتراک گذاری