جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فن آل این وان اچ پی

همگی شما کم و بیش با ساختار و ماهیت فن آشنایی دارید. فن میتواند یکی از مهم ترین بخش های هر دستگاهی باشد. این قطعه ی مهم، وظیفه ی تهویه و خنک سازی دستگاه را ایفا میکند. خنک سازی فرایندی بسیار مهم در لپ تاپ ها و کامپیوتر ها به شمار میرود. از دیگر محصولاتی که در طول فعالیت خود نیازمند چنین فرایندی هستند، آل این وان های اچ پی است. در آل این وان های اچ پی به دلیل ساختار پیچیده و حساس شان و برخورداری از فضای محدودتر، گردش هوا کمی سخت تر از سایر تجهیزات انجام میگیرد.

این یعنی فن نقش مهم تر و کلیدی تری در دستگاه ایفا میکند. فن در کامپیوترها و آل این وان ها در دو جای مهم تعبیه شده است: فن سی پی یو، فن منبع تغذیه.  لازم است بدانید حرارت تولید شده توسط سی پی یو و منبع تغدیه در آل این وان، اگر دفع نشود، میتواند بر عمر مفید قطعات تاثیر منفی زیادی داشته باشد و آن را با مشکلات جدی روبرو کند. در این بخش قصد داریم به مشکلات و خرابی های فن و خدمات نمایندگی اچ پی در ارتباط با تعمیر فن آل این وان اچ پی خواهیم پرداخت.

تعمیر فن آل این وان اچ پی

مشکل کار نکردن فن در آل این وان اچ پی

همانطور که گفته شد در آل این وان اچ پی  به صورت نرمال حداقل دو فن وجود دارد، يکی فن پاور يا منبع تغذيه آن که در داخل پاور و يکی هم فن پردازنده يا CPU که در روی سی پی یو نصب شده است. تعمیر فن آل این وان اچ پی ، بهتر است توسط افراد با تجربه و ماهر انجام شود چون باید منبع تغذیه در داخل دستگاه قرار گرفته و برای تعمیر آن لازم است آل این وان باز شود و پس از دسترسی به منبع تغدیه، فن مورد بررسی قرار بگیرد.

در مورد  فن سی پی یو ذکر این نکته ضروری است که هرچندوقت یکبار گردگیری و تمیز شود(به خصوص اگر سی پی یو یا پردازنده گران قیمت باشد).عواملی مثل پایین آمدن دور فن و سروصدا کردن آن باعث می شود دمای سی پی یو  بالا رفته و این امر موجب کاهش کارایی سیستم و خراب شدن سی پی یو می شود.

پیشگیری از خرابی فن آل این وان اچ پی

در صورت مشاهده ی علائم بالا، احتمال وجود اختلال در عملکرد فن زیاد است. ممکن است فن آل این وان اچ پی از نظر اتصال دچار مشکل شده باشد، بنابراین پیش از هر چیز آن را محکم کنید. اگر فن صدا می دهد یا خوب نمی چرخد فن خود را روغن کاری کنید. بعلاوه می توانید برچسب روی فن را بردارید و یه قطره روغن نیز در این قسمت بریزید. توصیه می شود از روغنی استفاده کنید که ویسکوزیته بالایی داشته باشد. مثل روغن گریس، واکس مو و روغن چرخ خیاطی.

نکته دیگر که در تعمیر فن آل این وان اچ پی باید مدنظر قرار دهید این است که، ممکن است خمیر سیلیکون که بین سی پی یو cpu و قسمت آلومنیومی فن است، از بین رفته باشد. که در اینصورت باید خمیر سیلیکون دیگری را جایگزین آن سازید تا مشکل برطرف شود. البته توصیه میشود به جهت حساسیت بالای کار آن را به عهده ی متخصصان و تعمیرکاران نمایندگی آل این وان اچ پی قرار دهید.

ساده ترین روش تعمیر فن آل این وان اچ پی

از ساده ترین راه هایی که میتوان برای تعمیر فن آل این وان اچ پی در خانه انجام داد، گرد گیری فن، به روز رسانی BIOS آل این وان اچ پی نصب آخرین ورژن درایور سخت افزار گرافیکی آل این وان اچ پی است. این اقدامات هزینه و سختی ندارند، اما میتوانند در بسیاری از مواقع مفید واقع شوند.

نمایندگی اچ پی

در صورتی که فن آل این وان اچ پی  شما به هر دلیل دچار خرابی و اختلال در عملکرد شده است، می توانید با حضور در مرکز تعمیر فن آل این وان اچ پی و با  مراجعه به قسمت  تعمیرات آل این وان اچ پی سرویس های مرتبط  با بهسازی و تعمیر فن، بالاترین سطح از خدمات پشتیبانی را دریافت نمایید. سرویس های تعمیر و بازیابی آل این وان اچ پی، تنها به تعمیر فن خلاصه نمیشود. این مجموعه با ارائه ی جامع خدمات تعمیر و بازیابی، قادر است هر گونه مشکل سخت افزاری و نرم افزاری دراین دستگاه های جذاب را عیب یابی و مرتفع سازد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری