جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر USB لپ تاپ اچ پی

هر فردی که حداقل برای چند سال با کامپیوتر آشنایی داشته باشد می تواند متوجه شود که با پیدایش درگاه های USB مشکل اتصال دستگاه های جانبی به کامپیوتر تا چه اندازه آسان شده است. در گذشته اتصال دیوایس ها به کامپیوترها یک دردسر واقعی بود. Printer ها به وسیله Parallel Port مخصوص پرینتر به کامپیوتر متصل می شدند که در بیشتر کامپیوتر ها بیشتر از یک درگاه نبود. وسایل دیگری مثل ZIP Drive که در اتصال با کامپیوتر احتیاج به سرعت بالا دارند نیز از درگاه موازی استفاده می کردند که اغلب با موفقیت نسبی و سرعت کم همراه بودند.

امروزه هر لپ تاپی که شما برای رفع نیازهای خود تهیه می کنید دارای یک یا چند پورت usb می باشد. این رابط ها اجازه اتصال لوازم جانبی اعم از موس، پرینتر و .. به لپ تاپ را سهل و آسان کرده است. نصب راه انداز سخت افزار (Driver)نیز بسیار راحت می باشد و در عرض یک چشم بهم زدن توسط ویندوز لپ تاپ شناخته می شود. سیستم عامل در شناخت لوازم جانبی که به وسیله پورت usb به سیستم متصل می شوند توانایی بالایی دارد.

تعمیر USB لپ تاپ اچ پی

اما گاهی اوقات هم پیش می آید که پورت usb دچار ایراد شده و به درستی کار نکند و پروسه اتصال به درستی انجام نشود مثلا ممکن است پورت USB ویروسی شده باشد و یا ورودی های پورت مسدود شده و یا پروت و قسمت های مختلف آن دچار شکستگی شده باشد دراین صورت این بخش از دستگاه باید تعمیر گردد تا امکان اتصال دیوایس های مختلف به لپ تاپ میسر گردد. در ادامه مطلب نکات کاملی را پیرامون تعمیر USB لپ تاپ اچ پی به شما کاربران گرامی ارائه خواهیم داد.

ضرورت تعمیر USB لپ تاپ Hp

حتما با مشکل شناخته نشدن دیوایس های جانبی توسط پورت usb مواجه شدید در این شرایط دیوایس را چند مرتبه از پورت خارج کرده و مجدداٌ آن را به لپ تاپ متصل می کنید. اگر از سالم بودن دیوایس موردنظر اطمینان داشتید ولی همچنان دیوایس توسط لپ تاپ خوانده نشد احتمال خرابی پورت usb وجود دارد. سوختن پورت به سبب عواملی از قبیل نوسانات برق نفوذ مایعات به درون پورت و خرابی وسایل جانبی اتفاق می افتد.

درصورتی که پورت USB نیز در لپ تاپ شل شده باشد باید این قطعه را بازسازی و تعمیر کرد از آنجا که این پورت های یو اس بی به گونه ای به مادر برد متصل اند. شل شدن آنها از برقراری اتصال دیوایس های جانبی همچون فلش و .. با لپ تاپ ممانعت کرده و حتی احتمال شکستن پورت USB وجود دارد.

به طور کلی تعمیر پورت USB لپ تاپ اچ پی زمانی ضروری می شود که دیوایس های جانبی سالم هستند ولی در سیستم خوانده نمی شوند. باتوجه به اینکه تعمیرات پورت یو اس نیاز به مهارت و استفاده از ابزارآلات خاص دارد بهتر است انجام این کار را به تکنسین های باتجربه و ماهر در تعمیر usb لپ تاپ اچ پی بسپارید.

عیب یابی USB لپ تاپ Hp

 شناسایی منشا ایراد در تعمیر پورت usb لپ تاپ پروسه ای است که باید قبل از آغاز تعمیرات پورت انجام گیرد. برای اینکه به این مهم برسید ابتدا باید دیوایس موردنظر موس، هارد اکسترنال و.. را به پورت دیگر متصل نمایید. اگر مشکلی در عملکرد دیوایس نبود پس قطعا مشکل از پورت usb لپ تاپ می باشد.

در مواقع عدم شناسایی USB در لپ تاپ سیستم عامل یک پیام خطا نشان می دهد. پس از اینکه این پیام خطا را ملاحظه کردید لپ تاپ را خاموش کرده و از نظر ظاهری پورت را چک نمائید.

توجه نمایید که این قطعه از دستگاه با گرد و غبار و آلودگی های دیگر مسدود نشده باشد. امکان دارد گیر کردن یک تکه شی کوچک از خوانده شدن دیوایس مورد نظر در لپ تاپ جلوگیری کرده باشد. همچنین توجه نمائید که پورت یو اس بی نباید به هیچ وجه تکان بخورد اگر این قطعه به راحتی در دستگاه تکان می خورد به معنای شل بودن آن است.

عمیرات USB لپ تاپ پس از عیب یابی آن بسیار راحت خواهد بود چرا که از منشا عیب تا حدودی آگاهی پیدا کرده ایم.. پس از طی کردن مراحل عیب یابی، باید هرچه زودتر اقدام به تعمیر usb لپ تاپ اچ پی خود نمائید.

تعویض USB لپ تاپ Hp

اگر چه تلاش کادر تعمیر USB لپ تاپ اچ پی بر اصلاح و بازسازی قطعه معیوب در دستگاه تا جایی که ممکن است می باشد. اما گاهی با ترمیم قطعه معیوب کیفیت به زمان اولیه باز نمی گردد و مشکل ریشه کن نمی شود. مانند مواقعی که پورت به دلیل شدت بالای آسیب دیدگی یا سوختگی یا شکستگی به هیچ وجه قابل تعمیر نیست در این مواقع است که تعویض قطعه معیوب تنها راه حل ممکن خواهد بود تا قابلیت اتصال دیوایس های مختلف به آن باز گردد.

تعمیر USB لپ تاپ اچ پی

برای تعویض پورت USB لپ تاپ اچ پی احتیاج به باز کردن دستگاه نیز می باشد. همچنین ممکن است به لحیم کاری برخی از بخش ها نیاز باشد که انجام این امر به مهارت و تجربه کافی در این زمینه نیاز دارد و به هیچ وجه نباید توسط افراد مبتدی انجام شود. چرا که احتمال آسیب رساندن به سایر قطعات وجود دارد. لذا اگر ترمیم و تعمیر usb لپ تاپ ممکن نبود. بهتراست برای تعویض USB لپ تاپ اچ پی به کارشناسان مجرب و ماهر این مرکز مراجعه نمائید.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ Hp

تکنسین های نمایندگی اچ پی به سبب برخورداری از دانش روز دنیا در امر تعمیرات و نیز تجهیز این مرکز به پیشرفته ترین ابزار تعمیر توانایی حل اغلب مشکلات پیش آمده در این دستگاه را دارند آنها به واسطه ی تجربه ی بالای خود در تعمیر قطعات لپ تاپ اچ پی، از تسلط کافی بر این کار برخوردار بوده و ضمن بررسی همه جانبه قطعه ی موردنظر، تعمیر آن را به تخصصی ترین شکل ممکن به انجام می رسانند. کیفیت تعمیر USB لپ تاپ اچ پی در مرکز تعمیرات لپ تاپ اچ پی ضمن تجربه و تخصص کادر، مرهون ابزارآلات پیشرفته‌ای است که مطابق با به‌روزترین فناوری‌های تعمیر، تهیه و خریداری گشته اند. این امر ضمن سرعت‌بخشی و کیفیت‌دهی به خدمات ارائه شده، رضایت مشتریان این مرکز را به همراه داشته است.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری