جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کم نور شدن صفحه مانیتور

کم نور شدن صفحه مانیتور مشکل رایجی است که بعد از چند سال استفاده از مانیتور رخ می‌دهد. چگونه این مشکل برطرف می‌شود و چطور باید جلوی آن را گرفت؟

مانیتورها به شما اجازه می‌دهند میزان روشنایی آن‌ها را تنظیم کنید تا به مقدار دلخواه شما بدرخشند و بتوانید بهترین استفاده را از آن‌ها در اجرای بازی‌ها، دیدن فیلم و یا امور مختلف خود داشته باشید. اما اگر نور صفحه نمایش کامپیوتر شما کم باشد، مسلماً نمی‌توانید آنطور که می‌خواهید از آن استفاده کنید. معمولاً بعد از چندین سال استفاده، بسته به میزان استفاده‌ای که از مانیتورها دارید، آن‌ها دچار افول می‌شوند و با مشکلاتی از جمله کم شدن نور صفحه مواجه می‌شوند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایلی که منجر به کم نور شدن صفحه مانیتور می‌شوند بپردازیم و راهکارهایی را در اختیارتان بگذاریم که دچار شدن به این مشکل را به عقب می‌اندازد.

کم نور شدن صفحه مانیتور

کم نور شدن صفحه مانیتور hp

عمدتاً کم نور شدن صفحه مانیتور hp ناشی از دو مسئله خواهد بود. اولین مورد، ضعیف شدن لامپ نئونی است که در داخل خود دستگاه تعبیه شده است این لامپ نئون وظیفه‌ی تأمین نور پشت صفحه مانیتور را بر عهده دارد. دومین مورد، احتمال اشکال پیدا کردن مدار تغذیه دستگاه است که منجر به ناتوانی در انجام صحیح برق‌رسانی به مانیتور خواهد شد. با این حال تجربه نشان داده که بیشتر اشکالات به وجود آمده، عمدتاً مربوط به مدار تغذیه است که تعمیر آن امری بسیار سخت و پیچیده بوده و نیازمند دانش بالایی است.

عیب یابی کم شدن نور صفحه نمایش

کم نور شدن صفحه مانیتور به دلیل مشکل لامپ تصویر

بعد از به وجود آمدن مشکل کم نور شدن صفحه مانیتور ، باید عیب یابی دقیق و اصولی انجام شود. در بررسی‌هایی که توسط کارشناسان و توسط ابزارآلات مخصوص انجام می‌شود، اگر اطمینان حاصل شد که مشکل مربوط به لامپ‌های تصویر مانیتور است، باید بخش ماژور و صفحه پولاریزه از جای خود خارج شود. سپس لامپ‌های آسیب دیده یک به یک شناسایی شده و لامپ‌های سالم جایگزین آن‌ها شود. جایگاه این لامپ‌ها در پشت مانیتور است. با تعویض آن‌ها، مشکل کم نور شدن صفحه نمایشگر شما برطرف خواهد شد.

کم نور شدن صفحه مانیتوربه دلیل نوسانات ولتاژ بالا باشد

احتمال دارد مشکل کم نور شدن صفحه مانیتور به خاطر اختلال در ولتاژ بالا یا افت عملکرد فسفر موجود در لامپ مانیتورها باشد. در گذر زمان، فسفر لامپ CCFL در نمایشگرهای ال سی دی دچار استهلاک شده و با افت، اختلالاتی را روی صفحه ایجاد می‌کند. روشن گذاشتن بیش از حد مانیتور می‌تواند باعث بروز این مشکل شود. اگر مشکل از این موضوع باشد، نور صفحه کم می‌شود، اما جریان برق دستگاه بدون تغییر باقی خواهد ماند.

چگونه جلوی کم نور شدن صفحه مانیتور را بگیریم؟

برای جلوگیری از این اتفاق کافیست به صورت صحیح از دستگاه خود استفاده کنید. بهتر است برای مدت طولانی مانیتور شما روشن نباشد و اگر کار طولانی دارید، حتماً به ازای هر 1 ساعت استفاده، چند دقیقه به آن استراحت بدهید. نور صفحه را همیشه در بالاترین حد ممکن قرار ندهید. تنظیم کنتراست بسته به محتوایی که در حال مشاهده آن هستید نیز دیگر موردی است که می‌تواند جلوی کم نور شدن صفحه مانیتور شما در مرور زمان را بگیرد.

تعمیر مانیتور اچ پی

نمایندگی تعمیر مانیتور اچ پی IHC با بهره‌مندی از متخصصانی کارآزموده و مدرن‌ترین ابزارآلات تعمیرات انواع خدمات تعمیر مانیتورهای برند HP را ارائه می‌کند. بنابراین اگر با کم نور شدن صفحه مانیتور مواجه شده‌اید، با مراجعه به نمایندگی اچ پی IHC دستگاه شما ابتدا به طور کامل عیب یابی خواهد شد، سپس به حل مشکل به وجود آمده پرداخته می‌شود. لازم به ذکر است، در صورت نیاز به تعویض هرگونه قطعه، آن با قطعه‌ی اورجینال مشابه کیفیت قطعه‌ای که روی دستگاه شما استفاده شده، تعویض خواهد شد.

5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری