جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل خط انداختن پرینتر اچ پی چیست؟

چاپگر یا پرینتر وسیله ای است که امروزه برای چاپ تصاویر و اطلاعات مختلف در اکثر ادارات و یا منازل مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع با این دستگاه شما امکان تبدیل اطلاعات دیجیتال به شکل چاپ را دارید. اما یکی از مشکلات رایجی که بسیاری از کاربران هنگام کار با پرینترهای اچ پی یا دیگر برندها با آن مواجه می شوند ، خط انداختن پرینتر اچ پی هنگام چاپ است. این مشکل دلایل مختلفی دارد که در این مقاله به انها اشاره شده است. برای رفع مشکلات و تعمیر پرینتر اچ پی در تهران با ما تماس بگیرید.

خط انداختن پرینتر اچ پی

علت خط انداختن پرینتر اچ پی

خرابی کارتریج

کارتریج یکی از اصلی ترین قطعات تشکیل دهنده دستگاه های چاپ است که وظیفه پرینت صفحات را برعهده دارد. بنابراین یک علت خط انداختن پرینتر اچ پی می تواند خرابی کارتریج باشد که در این حالت تعمیر یا تعویض این قطعه می تواند مشکل چاپگر شما را برطرف کند.

الکتریسیته ساکن

از موارد دیگری که می توان  در پاسخ به سوال ” دلیل خط انداختن پرینتر اچ پی چیست؟” به آن اشاره کرد ، ایجاد الکتریسیته ساکن روی کاغذ ها است. در طول فرایند ساخت نسخه از الکتریسیته ساکن یا برق استاتیک به منظور اطمینان از چسباندن تونر به کاغذ ، استفاده می شود. به همین دلیل گاهی جمع شدن الکتریسیته روی کاغذ می تواند باعث خط انداختن دستگاه شما در حین چاپ شود.

برای رفع این مشکل بهتر است که همیشه کاغذهای مورد استفاده را دور از گرد و خاک نگهداری کنید و همچنین همیشه از تنظیم بودن بخش الکترواستاتیک چاپگر خود مطمئن شوید.

وجود خط و خش در درام

ممکن است که وجود خط و خش در درام علت خط انداختن پرینتر اچ پی باشد. تعمیر و شارژ کارتریج به خصوص توسط افراد غیر متخصص ، می تواند به درام آسیب برساند. همچنین عوامل دیگری مانند فرسودگی این قسمت نیز می تواند از دلایل خط انداختن پرینتر اچ پی باشد.

در این شرایط واحد درام نیاز به تعویض توسط یک تکنسین ماهر دارد و برای خرید این قطعه بهتر است که از نمایندگی های فروش پرینتر اچ پی کمک بگیرید. تا در این صورت قطعه درام دستگاه چاپ نیز دیر تر دچار فرسودگی و از کار افتادگی شود.

کافی نبودن میزان تونر

از موارد دیگری که می توان در پاسخ به سوال ” دلیل خط انداختن پرینتر اچ پی چیست؟” به ان اشاره کرد کافی نبودن میزان تونر است. در صورتی که کارتریج دستگاه چاپ شما دارای حجم کمی است حتما آن را تعویض و یا دوباره پر کنید.

نشتی تونر

کارتریج های استفاده شده در دستگاه های چاپ دارای مخزن هایی هستند که برای جمع آوری تونر اضافی که برای چاپ لازم نیست ، طراحی شده اند. در صورتی که این مخزن ها به طور منظم خالی نشوند ، تونر اضافی در آنها می تواند به صفحات چاپی نشت کند که در این صورت یک علت خط انداختن پرینتر اچ پی شما همین نشتی تونر است. برای حل این مشکل پیشنهاد می شود که یک بار در ماه مخزن تونر کارتریج دستگاه را خالی کنید.

ایراد داشتن مگنت

مگنت یکی از اجزای کارتریج است که به غلتک آهنربایی مخصوصی متصل بوده و وظیفه آن انتقال تونر یا پودر از مخزن به دهانه خروجی کارتریج است. بروز هرگونه مشکلی در خاصیت آهنربایی مگنت باعث می شود که تونر به اندازه کافی از کارتریج خارج نشده و همین موضوع می تواند علت خط انداختن پرینتر اچ پی شما باشد.

برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود که ابتدا تعویض کارتریج توسط یک فرد ماهر انجام گیرد تا به قسمت های مختلف این بخش آسیبی وارد نشود و همچنین در صورت خرابی مگنت نیز آن را به موقع تعویض کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : حل مشکل پیش فرض نشدن پرینتر

آسیب رسیدن به بلید کارتریج

این مورد نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که می توان در مقاله ” دلیل خط انداختن پرینتر اچ پی چیست؟” به آن اشاره کرد. بلد یکی دیگر از اجزای بخش کارتریج است و وظیفه آن مشخص کردن میزان تونر در سراسر درام و جمع آوری تونر اضافی از روی درام است که با این کار باعث می شود تا بر روی صفحات بعدی چاپ تونر اضافی جمع نشده و در نتیجه لکه یا خطی روی صفحات ایجاد نشود.

بنابراین برای جلوگیری از خط افتادن روی کاغذها هنگام چاپ پیشنهاد می شود که پس از هر بار کار با دستگاه بلافاصله درام را تمیز کنید و در صورت آسیب رسیدن به بلید کارتریج آن را تعویض یا تعمیر کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید