جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

رایج ترین ارورهای پرینتر اچ پی و روش های رفع آنها

پرینتر یا چاپگر یکی از وسایل مهمی است که در صنعت دیجیتال وجود دارد و کاربران اغلب با خرید آن انتظار دارند که این دستگاه سالها برای آنها کار کند. شرکت اچ پی نیز یکی از برندهای معروف بوده که در این زمینه فعالیت دارد. اما این دستگاه نیز مانند بسیاری از دستگاه های دیجیتال دیگر ممکن است که با مشکلاتی رو به رو شود که خیلی از این مشکلات را به صورت کدهایی نمایش می دهد و اگر کاربر با این کدها آشنایی داشته باشد می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به پرینتر اچ پی خود را حل کند. در این مقاله از نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی به بررسی رایج ترین ارورهای پرینتر اچ پی می پردازیم.

ارورهای پرینتر اچ پی

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش ریست کردن پرینتر

رایج ترین کدهای خطای پرینتر اچ پی و روش های رفع آنها

کد خطای 02

کد خطای 02 یکی از رایج ترین ارورهای پرینتر اچ پی بوده و به معنی گرم شدن آن است. این مشکل عمدتا مربوط به درایور یا کابل برق دستگاه است و برای رفع آن باید چاپگر را خاموش کرده و از برق جدا کنید سپس بعد از یک دقیقه مجدد آن را به برق وصل کرده و روشن کنید.

کد خطای 10

کد خطای 10 این کد یکی دیگر از مواردی است که می توان در رایج ترین کدهای خطای پرینتر اچ پی و روش ها رفع آنها ، بدان اشاره کرد. این ارور به معنی خطای حافظه است و زمانی ظاهر می شود که کارتریج دستگاه ایراد داشته باشد و یا خود پرینتر به درستی نصب نشده باشد. برای رفع این مشکل باید کارتریج را تعویض کنید یا دستگاه را یک بار خاموش و روشن کنید و در صورت حل نشدن آن مجددا چاپگر را در سیستم خود نصب کنید.

کد خطا 11

کد خطا 11 این کد یکی دیگر از مواردی است که می توان در مقاله”رایج ترین ارورهای پرینتر اچ پی و روش های رفع آنها در نمایندگی اچ پی بدان اشاره کرد. این ارور یعنی کاغذ به کش نرسیده است و برای رفع آن باید کمی کاغذها را به داخل دستگاه هدایت کنید و اگر مشکل باز هم برطرف نشد یعنی اینکه سینی کاغذ یا سنسور آن مشکل دارد.

کدخطا EP12

کدخطا EP12 این کد نیز یکی دیگر از رایج ترین ارورهای پرینتر اچ بوده و به معنی باز بودن درب جلوی دستگاه است. روش رفع این مشکل بدین صورت است که کارتریج تونر پرینتر یکبار به درستی سرجای خود نصب کنید تا درب آن به درستی بسته شود و اگر که باز هم مشکل برطرف نشد یعنی سنسورهای فن های خنک کننده به مشکل خورده اند.

کد خطا 13

کد خطا 13 این ارور یعنی اینکه کاغذ در پرینتر گیر کرده است و در پرینترهای مدل جدید برند اچ پی دقیقا محل گیر کردن کاغذ را نشان می دهد. بدیهیست که برای رفع این خطا باید داخل دستگاه را چک کرده و کاغذ گیر کرده را از داخل آن خارج کنید.

کد خطا 14

کد خطا 14 این خطا یعنی عدم شناسایی کارتریج که برای برطرف کردن آن باید کارتریج را به درستی داخل دستگاه قرار داده و یا اتصال بین کارتریج و چیپ ریدر را کنید و اگر این اتصال انجام نشده بود مجدد آنها را به هم وصل کنید.

کد خطا 15

کد خطا 15 این کد نیز یکی دیگر از مواردی است که می توان در مقاله “رایج ترین ارورهای پرینتر اچ پی و روش های رفع آنها”، بدان اشاره کرد. این کد نشان می دهد که کارتریج تونر در حال اتمام است و برای رفع آن باید کارتریج را تعویض و یا شارژ کنید.

این مقاله را از قلم نیندازید : رفع خطای Error State در پرینتر اچ پی

کد خطای 20

کد خطای 20 این کد نیز یکی دیگر از مواردی است که در رایج ترین کدهای خطای پرینتر اچ پی و روش های رفع آنها می توان بدان اشاره کرد. این کد یعنی حافظه داخلی پرینتر پر شده است و امکان چاپ بیشتر وجود ندارد برای رفع این خطا باید تعداد پرینت را کم کنید و از قسمت منوی دستگاه ، شماره انداز را از کار بیندازید در نهایت نیز اگر دستگاه اجازه دهد می توانید حافظه اضافی بر روی آن نصب کنید.

کد خطا 30

کد خطا 30 مربوط به پست اسکریپت بوده و برای رفع آن باید باید فایل پست اسکریپت یا ضمیمه دیگری را امتحان کنید و در عوض سعی کنید SIMM پست اسکریپت را بازنشانی کنید.

کدهای خطای پرینتر اچ پی

کد خطا 31

کد خطا 31 این کد نیز یکی دیگر از مواردی است که می توان در رایج ترین ارورهای پرینتر اچ پی و روش های رفع آنها ، بدان اشاره کرد. همچنین برای این مشکل چند دلیل وجود دارد که عبارتند از:

  • ممکن است پرینتر حین کار از برق جدا شده باشد.
  • در حین کار به پرینتر ضربه وارد شود.
  • قطع و وصل شدن کابل USB در حین کار.
  • برای رفع این خطا باید دکمه Select را از روی دستگاه فشار دهید.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید