اشتراک گذاری

شارژ کارتریج اچ پی

یکی دیگر از تخصصی ترین سرویس های ارائه شده در مرکز تعمیرات اچ پی، تعمیرات مرتبط با تجهیزات چاپ نظیر شارژ تونر سبک و سنگین، شارژ کارتریج اچ پی، تعویض بلید و مواردی از این دست است. متقضایان سرویس های مذکور می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما تماس بگیرند و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس را ثبت نمایند.

استفاده از بهترین تونرها و رعایت استانداردهای این حوزه سبب گشته تا واحد شارژ کارتریج اچ پی و سایر واحدهای این مرکز بدل به انتخاب نخست تمامی کاربرانی گردند که دستگاه چاپ مورد استفاده‌شان نیازمند سرویس ها و خدمات جانبی گشته است.

بدیهی است نبود دانش و تخصص کافی در این زمینه و استفاده از ابزارهای عمومی (مثل انبردست، پیچ‎گوشتی و چکش) به جای ابزارهای تخصصی و احیاناً ضربه زدن‌های بی‎مورد، باعث خرابی کارتریج می‎شود.

شارژ کارتریج اچ پی

قیمت شارژ کارتریج

عوامل مختلفی بر قیمت شارژ کارتریج موثرند که از آن جمله می توان به نوع پرینتر و نوع کارتریج مورد استفاده اشاره کرد. به عنوان مثال هزینه شارژ کارتریج پرینتر سوزنی با قیمت شارژ پرینتر لیزری متفاوت است. در برخی موارد نیز نیاز به تعویض کارتریج می باشد که با توجه به نوع کارتریج (اعم از پودری و رنگی) هزینه تعویض آن می تواند متفاوت باشد. علاوه بر آن یکی دیگر از عواملی که می تواند بر روی قیمت شارژ کارتریج موثر باشد برند مورد استفاده است. کارتریج های ارائه شده در نمایندگی اچ پی مرکز سخت افزار ایران اصل بوده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

این عامل علاوه بر چاپ با کیفیت، از مشکلات بعدی که در اثر استفاده از جوهر بی کیفیت برای پرینترها پیش می آید نیز پیشگیری می کند. مشتریان عزیز می توانند جهت آگاهی از قیمت شارژ و تعویض کارتریج پرینتر خود با نمایندگی HP تماس گرفته و ضمن اطلاع یافتن از قیمت شارژ کارتریج پرینتر خود درخواست خود مبنی بر انجام شارژ کارتریج در محل را نیز ثبت کنند.

زمان مناسب برای شارژ کارتریج

یکی از عوامل مهم در زمینه ماشین های چاپگر، تشخیص زمان درست و مناسب برای تعویض یا شارژ کارتریج پرینتر است. اگر زمان شارژ کارتریج درست تشخیص داده نشود در بلندمدت موجب آسیب رسیدن به دستگاه، استهلاک آن و کاهش کیفیت چاپ می شود. یکی از عواملی که نشان دهنده فرارسیدن زمان شارژ کارتریج است تمام شدن مواد مصرفی است. در برخی موارد و استفاده متوسط نیز مدت زمان لازم برای شارژ مجدد کارتریج را 6 ماه اعلام می کنند.

به عبارتی اگر میزان استفاده شما از پرینتر متوسط است، 6 ماه پس از شارژ کارتریج لازم است دوباره نسبت به شارژ آن اقدام کنید. نشانه دیگری که خبر از فرارسیدن زمان شارژ کارتریج اچ پی می دهد چاپ نشدن یکنواخت است. اگر پرینتر شما برگه خروجی را یکنواخت چاپ نمی کند، در ابتدا می توانید با بیرون آوردن کارتریج و تکان دادن آن جهت یکنواخت کردن آن اقدام کنید. اما در مواردی که این مشکل پس از تکان دادن کارتریج نیز برطرف نشد باید نسبت به شارژ مجدد آن اقدام کنید.

شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

یکی از اقلام مصرفی پرینترهای لیزری، کارتریج تونر یا همان تونر لیزری است. کارتریج‌های تونری همان محفظه‌هایی هستند که پودر تونر در درون آنها جای می گیرد. تونری که در درون کارتریج قرار می گیرد، مخلوطی خشک و ریز از ذرات پلاستیکی و کربنی همراه با رنگ‌ مشکی یا سایر رنگ‌ها است.

تونر موجود در کارتریج توسط درام که به‌صورت الکترواستاتیک شارژ شده است روی کاغذ انتقال داده شده و توسط رول‌های گرم شده روی کاغ حک می‌شود. در شارژ کارتریج اچ پی (شارژ کارتریج پرینترهای اچ پی) می بایست به این موضوع دقت شود که برخی از کارتریج‌ها قسمت درام را درون خود دارند.

در نتیجه با هر‌بار تعویض تونر، درام هم تعویض می‌شود. پرینترهایی که دارای تونر و درام مجزا هستند، اگرچه تعویض آن‌ها کمی دشوارتر است اما به دلیل آنکه در فرآیند شارژ کارتریج hp نیازی به تعویض درام نیست، از لحاظ اقتصادی مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند.

زمان شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

معمولاً عموم پرینترها پیش از اتمام کارتریج پیامی مبنی بر این وضعیت یعنی فرارسیدن زمان شارژ کارتریج را برای کاربر به نمایش میگذارند. در سازمان ها و ادارات که استفاده از این دستگاه زیاد است عموماً خشک شدن کارتریج پس از چند ساعت اتفاق می افتاد.

لیکن خشک شدن کارتریج در مصارف خانگی حدود چند هفته (بسته به میزان استفاده از دستگاه) طول خواهد کشید. آنچه که کاربر در این میان می بایست به آن توجه کند تعویض و شارژ کارتریج بلافاصله پس از دریافت پیام است. کاربران گرامی توجه داشته باشند که تا زمان کم رنگ‌ شدن یا متوقف شدن چاپ، کارتریج جدید را نصب ننمایند.

بعلاوه اگر کلمات در زمان چاپ جا می‌افتند و یا کم رنگ هستند می توان با توزیع درست جوهر، به کیفیت چاپ کمک کرد. (برای باز بخش جوهر درون کارتریج باید آن را درآورده و به آرامی تکان دهید تا جوهر به طور یکنواخت پخش شود.)

در صورت نیاز به خدمات مرتبط با شارژ کارتریج اچ پی می توانید از سرویس های ارائه شده در مرکز تعمیرات پرینتر اچ پی استفاده نمایید. خدمات مذکور به دو صورت تعمیر در محل و سرویس دستگاه در تعمیرگاه انجام می پذیرد. در هر حال بهتر است با قرار گرفتن دستگاه در شرایط زیر نسبت به تعویض و یا شارژ کارتریج و تونر اقدام نمایید:

 
 • در هنگامی که جوهر دستگاه چاپ شما تمام شده است.
 • زمانی که شاخص جوهر به پایین‌ترین مقدار خود رسیده است.
 • در هنگامی که جوهر دستگاه چاپ شما تمام شده است.

وسایل مورد نیاز شارژ کارتریج

شارژ کارتریج به معنی پر کردن دوباره آن با جوهر یا پودر است. شما می توانید با کمی تمرین و دقت خودتان نسبت به شارژ کارتریج پرینترتان در منزل یا محل کار اقدام کنید. برای این کار اما نیاز به ابزار و لوازمی دارید که بهتر است قبل از شروع به کار آن ها را فراهم کنید. از جمله لوازمی که برای شارژ کارتریج مورد نیاز است می توان پیچ گوشتی، روزنامه و دستمال نرم و بدون پرز را نام برد.

شارژ کارتریج کپی اچ پی

یکی دیگر از دستگاه هایی که نیاز به شارژ کارتریج دارد، دستگاه کپی می باشد. شارژ کارتریج دستگاه کپی مجموعه مراحلی است که طی آن مواد مورد نیاز دستگاه شارژ می شوند بسته به اینکه دستگاه کپی از تونر استفاده می نماید یا جوهر، مخزن یا کارتریج آن می بایست به صورت مرتب شارژ گردد. اگر دستگاه کپی به مدت طولانی بدون مواد مورد نیاز خود به کار ادامه دهد مطمئنا هم قطعات دیگر دستگاه در خطر قرار می گیرند و هم کیفیت مطلوب و مورد نظر حاصل نمی گردد. معمولاٌ این دستگاه به اتمام رسیدن مواد مورد نیاز خود را به شکل کدها و ارورهای مشخصی به اطلاع کاربر می رساند.

خدمات مرکز شارژ کارتریج اچ پی عبارتند از:

 
 • ارائه گزارش در خصوص صحت عملکرد و کارکرد تجهیزات و جزئیات مربوط به کارتریج و کلیه مواد مصرفی چاپ
 • انجام آزمایشات جامع جهت تست کلیه قطعات و کارکرد آنها در کارتریج
 • حذف و نصب مجدد نرم افزار درایور جهت برطرف نمودن اختلالات موجود در مرکز شارژ کارتریج اچ پی
 • تعمیر کارتریج جوهرافشان
 • تعمیر کارتریج لیزری سیاه و سفید و رنگی در مرکز شارژ کارتریج اچ پی
 • تعمیر کارتریج لیزری رنگی در مرکز شارژ کارتریج hp
 • تعمیر کارتریج قابل حمل در مرکز شارژ کارتریج پرینتر اچ پی
 • سرویس تخصصی کلیه قطعات کارتریج جهت بهینه سازی عملکرد دستگاه و کاهش استهلاک قطعات
 • تعمیر و تعویض قطعات مصرفی کارتریج ها جهت کاهش هزینه مصرفی
 • بروز رسانی قطعات و کیت های کارتریج در صورت ارائه از سوی کمپانی های سازنده جهت رفع اختلالات
 • نصب و تنظیمات تجهیزات جانبی از جمله نرم افزار درایور در مرکز شارژ کارتریج اچ پی
 • نصب و تنظیمات تجهیزات جانبی از جمله ماژول های جانبی در مرکز شارژ کارتریج اچ پی
 • مشاوره و راهنمایی مصرف کنندگان در خصوص عملکرد پرینترها و کارتریج ها و نگهداری آنها
 • سرویس های زمانبندی شده دوره ای کارتریج در مرکز شارژ کارتریج اچ پی
 • تعمیر کارتریج های اچ پی

تعمیرات اچ پی

تعمیرات اچ پی در این مرکز به دلیل رعایت تمامی پارامترهای ضروری و لازم و اجرایی ساختن آن به دست تیمی از زبده ترین کارشناسان این حوزه، از بالاترین سطح کیفی ممکن برخوردار است. بکارگیری پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر به موازات استفاده از نوین ترین متدها سبب گشته است تا کارشناسان این مرکز قادر به رفع و حل پیچیده ترین و دشوارترین اشکالات ایجاد شده در دستگاه های اچ پی گردند.

شما کاربران گرامی می‌توانید جهت دریافت تخصصی ترین و برترین سرویس ها و خدمات مرتبط با تعمیرات اچ پی نظیر تعمیرات پرینتر اچ پی، شارژ کارتریج اچ پی، تعمیرات دستگاه کپی اچ پی، تعمیر لپ تاپ اچ پی و … به این مرکز مراجعه نمایید و شاهد بهسازی و ترمیم دستگاه های معیوب خویش باشید.

نمایندگی اچ پی

مدیریت نمایندگی اچ پی در ایران پارت های موجود در این مرکز را به منظور ارائه هر چه تخصصی تر خدمات، به بخش های کوچکتر تقسیم نموده است. کارشناسان حاضر در نمایندگی اچ پی در ایران به دلیل برخورداری از دانش فنی و حضور در همایش‌های تخصصی – آموزشی، توانایی آن ‌را دارند تا تمامی عیوب و اختلالات ایجاد شده در دستگاه های اچ پی را رفع و برطرف نمایند.

مدیریت نمایندگی اچ پی در ایران مشتری مداری را رکن اصلی فعالیت های این شرکت می داند و اهتمام ویژه‌ای به خدمات‌رسانی سریع با قیمت‌ها و هزینه‌های مصوب شرکتی به هموطنان گرامی دارند. تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز، بر اساس استانداردهای جهانی و اصول علمی مطرح شده از سوی کمپانی‌ اچ پی صورت می‌پذیرد.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری