جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ارور اتمام کارتریج در پرینتر اچ پی

ارور اتمام کارتریج در پرینتر اچ پی یکی از ارورهای رایجی است که کاربران به طور معمول با آن مواجه می شوند. به طور کلی یکی از موارد اصلی که منجر به کارکرد صحیح پرینتر می شود، کارتریج آن است. در صورت تمام شدن کارتریج، پرینتر دیگر قادر به چاپ خروجی های مورد نیاز نخواهد بود.از همین رو شرکت hp با برنامه ریزی ارور اتمام کارتریج در پرینتر اچ پی، این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که پیش از تمام شدن کارتریج از اتمام آن مطلع شده و نسبت به شارژ کارتریج اچ پی اقدام نمایند.

در این مقاله به بررسی نکات جانبی پیرامون ارور تمام شدن کارتریج در چاپگر اچ پی می پردازیم. شما می توانید جهت رفع هرگونه ایراد در پرینترهای خود به نمایندگی اچ پی مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده و از تکنسین های این مرکز برای رفع ایراد دستگاه خود کمک بگیرند.

ارور اتمام کارتریج در پرینتر اچ پی

ارور اتمام کارتریج در پرینتر اچ پی

ارور اتمام کارتریج در پرینتر اچ پی بسته به مدل ممکن است به انواع مختلفی بر روی صفحه نمایش دستگاه چاپگر ظاهر شود. ارورهای اتمام کارتریج در چاپگر hp که به صورت معمول بر روی نمایشگر مشاهده می شوند عبارتند از:

 • Toner low
 • Cartridge is low
 • Replace cartridge
 • Cartridge is very low

در انواعی از پرینترها که قدیمی تر بوده و صفحه نمایش ندارند، هشدار تمام شدن پودر کارتریج با چشمک زدن چراغ های هشدار دهنده تعبیه شده بر روی دستگاه به کاربر اطلاع داده می شود. نکته قابل ذکر در این زمینه این است که نمایش ارورهای گفته شده به معنی این نیست که دیگر از همان لحظه پرینتر قادر به چاپ خروجی ها نیست.

ارورهای مربوط به تمام شدن کارتریج اصولا زمانی به نمایش در می آیند که سطح مواد موجود درکارتریج از حد معینی کمتر شده و به میزان هشدار رسیده باشد؛ اما پس از نمایش این ارورها نیز کاربر می تواند تعداد محدودی سند را پرینت بگیرد.

شیوه پاک کردن ارورهای پرینتر اچ پی

در برخی موارد ممکن است ارور اتمام کارتریج در پرینتر اچ پی به صورت اشتباهی نمایش داده شود. البته این مساله تنها محدود به ارور تمام شدن کارتریج پرینتر اچ پی نبوده و خطاهای مربوط به دیگر موارد نیز ممکن است به دلیل برخی باگ های سیستم به صورت اشتباهی نمایش داده شوند. در چنین مواردی برای رفع این ارورها و پاک کردن آن ها از روی صفحه نمایش می توانید به طریق زیر عمل کنید:

 • ابتدا پرینتر را روشن کنید.
 • کمی صبر کنید تا پرینتر به حالت آماده به کار درآید.
 • حال کابل برق پرینتر را از پشت آن جدا کنید. در این حالت پرینتر ریست شده و باگ های نرم افزاری جزئی آن برطرف می شود.
 • یک دقیقه صبر کنید.
 • پس از آن کابل برق را مجددا به پرینتر وصل کرده و آن را به برق بزنید.
 • در این مرحله باید پرینتر را روشن کنید.
 • در نهایت پس از روشن شدن پرینتر لازم است در حدود 5 دقیقه صبر کنید تا پرینتر داده ها را آنالیز کرده و ارور تمام شدن کارتریج در پرینتر اچ پی را رفع نماید.

اطمینان حاصل کنید که کابل های پرینتر اچ پی به خوبی وصل شده اند.

مطمئن شوید که اجزای پرینتر اچ پی به درستی نصب شده اند 

 1. درب جلو را باز کنید و کارتریج مشکوک به خرابی را بردارید.
 2. تراشه حافظه لوازم را بررسی کنید.
 3. کارتریج را دوباره نصب کنید.
 4. درب ورودی را ببندید.
 5. اگر پیام دوباره نمایش داده شد، پرینتر اچ پی را خاموش و سپس دوباره روشن کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید