جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی

امروزه پرینتر دستگاهی بسیار کاربردی است که در هزینه های چاپ بسیار تاثیر گذار می باشد. در دنیای مدرن امروز استفاده از چاپگرها در سایزها و انواع مختلف بسیار رایج شده و تا حد زیادی می توان ادعا کرد که استفاده نکردن از آنها به امری اجتناب ناپذیر بدل شده است. پرینترها بسته به توانایی، سرعت چاپ در دقیقه، ظرفیت چاپ و ظرفیت جوهر در مخزن خود (کارتریج) به انواع مختلفی تقسیم می شوند که نوع جوهر افشان آنها از رایج ترین این دستگاه ها به شمار می روند.

مخازن چاپگرهای جوهری کمی زودتر از انواع لیزری دشارژ می شوند از این رو در این مقاله سعی می کنیم تا به شما خواننده گرامی آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی را توضیح دهیم. البته شما می توانید برای اطمینان از شارژ درست و بی نقص کارتریج از تیم تعمیرات پرینتر نمایندگی اچ پی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی

آموزش تصویری شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان اچ پی

پیش از بررسی مراحل شارژ کارتریج های جوهرافشان، فیلمی را برای شما آماده کرده ایم که تمامی مراحل نمایش داده تا در صورت اقدام به شارژ کارتریج پرینتر اچ پی دچار اشتباهی نشوید.

بدیهی است رعایت تمام موارد نمایش داده شده در فیلم الزامی بوده و کوچک ترین اشتباهی ممکن است شما را مجبور به خرید یک کارتریج جدید کند. با این حال توصیه ما این است که برای شارژ کارتریج جوهر افشان HP به مرکز تعمیرات مراجعه کرده و با خیال راحت این کار را به متخصصین بسپارید تا موجب مشکلات بعدی و یا آسیب به دستگاه خود نشوید.

مراحل شارژ کارتریج جوهرافشان اچ پی

ابتدا باید کیت شارژ را خریداری کرد. توجه کنید امروزه با گسترده شدن انواع برند چاپگرها و تنوع بسیار بالای آنها لازم است که قبل از تهیه کیت، نوع دستگاه را شناسایی و کیت را دقیقا مختص همان دستگاه تهیه کنید. توصیه می شود برای تهیه این کیت ها به مراکز معتبر مانند مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید، چرا که با اخذ نمایندگی از برندهای معتبر، موجب سهولت دسترسی مصرف کنندگان به اجناس اصلی شرکت می شوند.

داخل جعبه بسته بندی کیت شارژ دستکش، سرنگ مخصوص و جعبه های جوهر مختص کارتریج قرار دارند که جهت شارژ کارتریج از آنها استفاده می شود. سپس برای باز کردن محفظه کارتریج لازم است لیبل پشت آن را بردارید؛ دقت داشته باشید در برخی کارتریج ها به جای لیبل از درپوش نیز استفاده می شود.

1. پیدا کردن محفظه مناسب

چاپگرهای سیاه و سفید دارای یک کارتریج و نوع رنگی دارای دو محفظه کارتریج هستند که یکی مربوط به رنگ مشکی و دیگری مربوط به سایر رنگ هاست. پس از برداشتن لیبل که قبلا به آن اشاره شد منافذی را مشاهده می کنید. این منافذ محل شارژ کارتریج جوهر افشان هستند. نکته بسیار مهم در این قسمت شناسایی منافذ مربوط به هر رنگ است که اگر رعایت نشود، ممکن است کارتریج برای همیشه کارآیی خود را از دست بدهد.

از این رو توصیه می شود در این مرحله از آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی ابتدا با یک خلال دندان، رنگ های از قبل مانده داخل منافذ را تمیز کنید. همچنین در تمامی کارتریج ها دو منفذ در سمت انتهایی قرار دارد که مختص عبور هوا هستند و نباید آنها را پر کنید. پیش از اقدام به شارژ کارتریج چاپگر جوهر افشان HP لازم است تا با فرو بردن کارتریج در یک ظرف آب گرم و سپس خشک کردن با یک دستمال، هم هد کارتریج را از رنگ های قبلی تمیز کرده و هم موجبات باز شدن منافذ را فراهم کنید.

2. تزریق جوهر

در سومین مرحله شارژ کارتریج جوهرافشان اچ پی، سرنگ مخصوص را در ظرف جوهر فرو برده و پر از جوهر کنید و از منفذ موجود، جوهر را در محفظه کارتریج وارد کنید. هنگام تزریق جوهر، سرنگ را به صورت زاویه دار و به آرامی وارد کارتریج کنید تا به هد پشت کارتریج برخورد نکند. در صورت برخورد سوزن به فیلتر داخلی هد، کارتریج قابلیت شارژ و استفاده مجدد را از دست خواهد داد.

هنگام شارژ کردن کارتریج، حتما به دفترچه راهنما توجه کنید چرا که اگر کارتریج را به اندازه و با توجه به ظرفیت آن شارژ نکنید ممکن است در هنگام چاپ با تصاویری غیر از تصاویر مورد نظرتان مواجه شوید که ناشی از تلفیق جوهرهای مختلف در پرینتر های رنگی جوهر افشان می باشد. نکته دیگر در شارژ کارتریج ها پیدا کردن و انتخاب محفظه درست هر رنگ است. دقت کنید تا 2 ساعت پس از شارژ کارتریج از دستگاه استفاده نکنید تا جوهر تزریقی به صورت یک دست و به خوبی در تمامی سطح اسفنج گسترده شود.

نکات مهم در شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان HP

  • نسبت به شارژ کارتریج چاپگر خود تعلل نکنید.
  • از چاپگری که کارتریج آن تخلیه و دشارژ شده استفاده نکنید چرا که خشک کار کردن هد پرینتر ممکن است باعث از بین رفتن کارتریج گردد.
  • در هنگام شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان اچ پی برای تهیه جوهر حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید.
  • هنگام شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی، از تزریق بیش از حد جوهر شدیدا خودداری نمایید.
  • برای تمیز کردن جوهر قدیمی و خشک شده از دستمال مرطوب استفاده نکرده و ارجیحا از مایع مخصوص و یا آب جوش استفاده کنید.
  • بهتر است برای جلوگیری از خشک شدن جوهر داخل محفظه هر چند روز یک بار از پرینتر خود استفاده نمایید.
  • پس از سه بار شارژ کارتریج جوهر افشان HP بهتر است به فکر تعویض کارتریج باشید.
  • از تماس مستقیم دست با یونیت درام و یا مگنت اکیدا خودداری نمایید.

بهترین زمان شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان HP

در اینجا نشانه هایی را به شما آموزش می دهیم که به محض مشاهده آنها باید نسبت به شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی خود اقدام کنید. به طور کلی باید گفت کم شدن میزان جوهر روی کاغذ، پیدا شدن خط هایی روی کاغذ و همچنین روشن شدن چراغ خطر پرینتر از علائمی هستند که به شما هشدار می دهند که وقت شارژ کارتریج جوهر افشان HP فرا رسیده است. اگر اقدام به موقعی انجام ندهید و یا از کارتریج خالی استفاده کنید به زودی دستگاه شما درگیر مشکلات بعدی خواهد شد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید