جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه طول عمر کارتریج لیزری را زیاد کنیم

در رابطه با کارتریج های لیزری و بقیه مدل ها ، باید بدانید که هر کدام دارای طول عمر مشخصی هستند و همچنین راه هایی برای افزایش طول عمر کارتریج لیزری و دیگر مدل ها وجود دارد.

انجام مواردی برای افزایش طول عمر کارتریج لیزری باعث می شود تا عمر خود دستگاه چاپ نیز زیاد شود؛ این موارد بسیار ساده بوده و در اکثر مواقع خود کاربر می تواند آنها را انجام دهید. در این مطلب به همه موارد مختلف برای افزایش طول عمر کارتریج لیزری اشاره کرده و آنها را برای شما کاربر عزیز توضیح خواهیم داد. برای شارژ کارتریج پرینتر اچ پی خود با ما تماس بگیرید.

افزایش طول عمر کارتریج لیزری

روش های افزایش طول عمر کارتریج لیزری

  • بررسی اسنادی که قصد چاپ آنها را دارید

یکی از راهکارهای افزایش طول عمر کارتریج لیزری ، بررسی اسنادی است که قصد چاپ آنها را دارید. بهتر است قبل از اینکه دستور پرینت را در دستگاه چاپ خود صادر کنید ، چند لحظه متن مورد نظر را از لحاظ غلط های املایی ، خطاهای قالب بندی یا اطلاعات نادرست بررسی کنید.

انجام این کار ، تعداد چاپ های اشتباه را کاهش داده و از این رو نه تنها باعث صرفه جویی در مصرف جوهر و کاغذ می شود ، بلکه باعث افزایش طول عمر کارتریج لیزری نیز می شود. زیرا در این شرایط شما کمتر دستگاه چاپ را به کار گرفته و یا به آن دستور پرینت می دهید.

این مقاله نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد : مشکل تونر ریزی کارتریج و رفع آن

  • توجه به فونت نوشته

مورد دیگری که می توان در پاسخ به سوال چگونه طول عمر کارتریج را زیاد کنیم ؟ ، بیان کرد ، توجه به فونت نوشته هایی است که می خواهید به چاپ برسانید. در صورت امکان از فونت های بزرگ و یا فونت هایی که دارای حروف پر رنگ هستند اجتناب کنید ، زیرا این فونت ها برای چاپ به جوهر بیشتری نیاز داشته و در نتیجه کارتریج پرینتر نیز باید بیشتر کار کند.

در عوض می توانید از فونت های حرفه ای مانند : Helvetica , Arial , Times New Roman استفاده کنید و اندازه آنها را بر روی 12 و یا پایین تر تنظیم کنید ، تا بتوانید از این طریق طول عمر کارتریج لیزری را زیادتر کنید.

  • نگهداری صحیح از کارتریج

نگهداری صحیح یکی دیگر از راه های افزایش طول عمر کارتریج لیزری است. اگر برای مدت زمان طولانی از پرینتر خود استفاده نکنید ، کارتریج های جوهر آن خشک شده و غیر قابل استفاده می شوند. برای جلوگیری از این مورد بهتر است ، کارتریج هایی را که به ندرت از آنها استفاده می کنید از پرینتر خارج کرده و آنها را در یک دستمال مرطوب یا حوله کاغذی بپیچید و در یک ظرف قابل مهر و موم قرار دهید ؛ سپس کارتریج های مهر و موم شده را در محیطی خنک نگهداری کنید.

همچنین محیطی که دستگاه شما در آن قرار دارد نیز می تواند روی زیاد کردن طول عمر کارتریج لیزری تاثیر تاثیر داشته باشد. بنابراین لازم است تا چاپگر را در محیطی به دور از رطوبت ، حرارت و گرما یا نور خورشید نگهداری کنید.

از آنجایی که کارتریج ها دارای بخش های مختلفی نیز هستند بنابراین باید توجه کنید که بسته به مدل دستگاه خود ، پرینتر را در وضعیت افقی قرار دهید یا عمودی ، اگر پرینتر را در حالت اشتباهی قرار دهید ممکن است تونر فقط در یک جای کارتریج جمع شده و در هنگام چاپ به کارتریج آسیب برساند. پس حتما برای زیاد کردن طول عمر کارتریج لیزری ، حتما به حالت و نحوه قرار گیری پرینتر توجه کنید.

  • تمیز کردن کارتریج

یکی دیگر از روش های افزایش طول عمر کارتریج لیزری ، تمیز کردن به موقع آن است. بهتر است بعد از هر بار استفاده و یا به صورت دوره ای ، کارتریج پرینتر را بیرون آورده و آن را توسط یک پارچه تمیز و مرطوب یا حوله کاغذی ، پاک کنید. این کار باعث می شود جوهرهای اضافی و باقی مانده روی کارتریج از بین رفته و از گرفتگی کارتریج ها در طول کار جلوگیری شود.

همچنین قبل از قرار دادن کارتریج در پرینتر ابتدا آن را خوب خشک کرده و سپس تکان دهید تا جوهر در آن به خوبی پخش شده و طول عملکرد کارتریج بهبود یافته و طول عمر آن نیز ، زیادتر شود.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود : ارور اتمام کارتریج در پرینتر اچ پی

  • تنظیمات چاپگر

تنظیمات مختلفی بر روی هر دستگاه چاپی وجود دارد ؛ و اگر شما هم به دنبال پاسخ مناسب این سوال “چگونه طول عمر کارتریج لیزری را زیاد کنیم؟  ” ، هستید ؛ بهتر است تنظیمات پرینتر را بر اساس نیاز خود تعیین کنید. یعنی باید  مواردی مانند: تنظیمات DPI ، حالت پیش نویس ، حالت سریع ، حالت صرفه جویی را با توجه به کاری که در آن زمان دارید انجام می دهید ، تعیین کنید. با اجرای درست این تنظیمات ، کارایی دستگاه چاپ خود را بهینه کرده و طول عمر کارتریج لیزری آن را نیز ، زیادتر می کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید