جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش ریست کردن تبلت اچ پی

ریست کردن دستگاه های هوشمند مانند تبلت و موبایل یکی از راه کارهایی است که در صورت مواجه شدن با انواع مشکلات و باگ های نرم افزاری در این نوع دستگاه ها ، مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین از این راه حل برای رفع مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی نیز می تواند استفاده کرد. در واقع می توان گفت ، آشنایی با نحوه ریست کردن تبلت اچ پی به شما کمک می کند تا عملکرد دستگاه خود را زمانی که ویروسی شده و یا بدافزاری روی آن نصب شده ، بهبود دهید. 

حال سوالی که ممکن است برای هر کاربری به وجود آید این است که چه راه هایی برای ریست کردن تبلت اچ پی وجود دارد؟ و یا روش های ریست کردن تبلت اچ پی چیست؟ که در ادامه ما به همه روش های ممکن برای ریست کردن تبلت اچ پی خواهیم پرداخت. در صورت نمایان شدن هرگونه خرابی در تبلت اچ پی خود با مرکز ما تماس بگیرید تا تعمیرات تبلت اچ پی شما در اولین فرصت انجام شود.

ریست کردن تبلت اچ پی

روش های مختلف ریست کردن تبلت اچ پی

 • استفاده از منوی تنظیمات دستگاه

اولین راهکاری که برای ریست تبلت اچ پی وجود دارد ، استفاده از منوی تنظیمات دستگاه است که برای این کار باید مطابق مراحل زیر پیش بروید:

 1. ابتدا وارد منوی تنظیمات دستگاه شوید.
 2. سپس در لیست تنظیمات ، بخش backup & reset را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
 3. حال در صفحه باز شده ، گزینه Factory Data Reset را یافته و روی آن کلیک کنید.

نکته: با انتخاب گزینه Factory Data Reset ، ابتدا یک پیام به شما نمایش داده می شود که به شما در خصوص پاک شدن تمامی تنظیمات اعمال شده روی دستگاه هشدار می دهد که باید این پیغام را تایید کرده تا فرایند ریست تبلت اچ پی برای شما آغاز شود.

 1. حال در این مرحله از ریست تبلت HP باید رمز عبوری که برای دستگاه انتخاب کرده اید را وارد کنید ، سپس کمی صبر کنید تا پروسه ریست تبلت اچ پی شما به طور کامل انجام شود.
 2. اکنون باید دکمه power را کمی نگه داشته تا تبلت را ریستارت کنید و بتوانید مجددا از آن استفاده کنید.
 • استفاده از منوی مخفی ریکاوری

یکی دیگر از روش های ریست کردن تبلت HP ، استفاده از منوی مخفی دستگاه است. این راهکار زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که امکان دسترسی به منوی تنظیمات تبلت وجود ندارد ؛ در واقع این روش زمانی کاربرد دارد که دستگاه شما به طور کامل هنگ کرده و یا دیگر روشن نمی شود.

به طور کلی برای استفاده از منوی مخفی ریکاوری به منظور ریست کردن تبلت اچ پی باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. در ابتدا اگر تبلت شما روشن است ، آن را خاموش کنید.
 2. حال کلیدهای ولوم و پاور را به صورت همزمان فشار داده و نگه دارید تا وارد منوی ریکاوری تبلت شوید.
 3. حال از طریق دکمه های ولوم دستگاه در بین گزینه های بالا یا پایین رفته و به دنبال عبارت Reset Factory بگردید و سپس از طریق کلید Power روی این گزینه Ok کنید.
 4. با انجام مراحل فوق ، فرایند ریست تبلت HP شما شروع شده که باید کمی صبر کنید تا این فرایند به طور کامل انجام شود.( توجه داشته باشید که در حین پروسه ریست شدن تبلت اچ پی به هیچ عنوان نباید دستگاه را خاموش کنید و یا کار متفرقه ای با آن انجام دهید.)
 5. اکنون دستگاه شما به طور خودکار ریستارت شده و سیستم مجددا با تنظیمات کارخانه ، آماده استفاده است.

نکات مهم قبل از ریست کردن تبلت اچ پی

حال که با روش های مختلف در رابطه با آموزش ریست کردن تبلت اچ پی ، آشنا شدید خوب است که با برخی نکات مهم که قبل از انجام این کار باید به آنها توجه کنید نیز آشنا شوید.

 1. از آنجایی که با ریست تبلت اچ پی ، تمامی اطلاعات ذخیره شده در آن مانند: فیلم و عکس پاک می شوند ، بهتر است که از قبل اطلاعات خود را بر روی یک فلش یا سیستم کامپیوتری ذخیره کنید.
 2. بهتر است از ریست کردن تبلت اچ پی زمانی استفاده کنید که روش های دیگری مانند پاک کردن برخی از نرم افزارهای ایراد دار به شما کمکی نکند یعنی به عبارتی دیگر تا زمانی که مجبور نشده اید بهتر است از ریست کردن تبلت اچ پی خود ، اجتناب کنید.
5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید