جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فیش پرینتر

پرینترها انواع مختلفی دارند که هر یک برای کاربردی به خصوص مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از انواع پرینترهای پرکاربرد در کسب و کارهای مختلف، فیش پرینترها هستند. این پرینترها در سایزهای مینی با عناوینی چون پرینتر فاکتور زن، پرینتر فیش زن یا پرینتر چاپ و صدور رسید و فاکتور هم شناخته می شوند. گاهی اوقات این پرینترها دچار مشکل شده و به تعمیر نیاز دارند. تعمیر فیش پرینترها به دو دسته تعمیر فیش پرینترهای سوزنی و فیش پرینترهای حرارتی دسته بندی می شود. 

البته اکثر پرینترهای مورد استفاده در ایران از نوع حرارتی است، در نتیجه تعمیرات فیش پرینترها اغلب شامل این پرینترهای حرارتی می شود. این پرینترها از طریق حرارت پرینت ها روی کاغذ انتقال داده و آنها را چاپ می کنند. از آنجایی که ساختار فیش پرینترها با پرینترهای لیزری و جوهرافشان متفاوت است، تعمیرات آنها نیز با این دستگاه فرق دارد. در نتیجه باید یک کارشناس آشنا به پرینترهای حرارتی دستگاه را بررسی و عیب یابی کرده و تعمیرات مورد نیاز آن را انجام دهد. در این مقاله می خواهیم به بررسی مشکلات این دستگاه ها و نحوه تعمیر فیش پرینتر بپردازیم.

تعمیر فیش پرینتر

خدمات رایج تعمیر فیش پرینتر

برای تعمیرات فیش پرینترها باید مشکلات آنها را شناخت تا بتوان با عیب یابی دستگاه بر اساس مشکلی که دارد، تعمیر این دستگاه ها را انجام داد. به صورت کلی مشکلاتی که در فیش پرینترها به وجود می آید مربوط به خرابی برد، کاتر، هد پرینتر، غلتک بالا و … می شود. رایج ترین مواردی که به تعمیر فیش پرینتر نیاز است شامل موارد زیر می شود. در صورت نیاز به تعمیرات فیش پرینتر با ما در نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی تماس بگیرید.

  • رفع مشکل خارج نشدن پرینت از دستگاه
  • تعمیر باز نشدن درب پرینتر و بوق زدن ممتد دستگاه
  • رفع مشکل چاپ سفید فیش پرینتر
  • تعمیر روشن نشدن فیش پرینتر

رفع مشکل خارج نشدن پرینت از دستگاه

یکی از رایج ترین مواردی که به تعمیر فیش پرینتر نیاز است، زمانی است که پرینت ها از دستگاه خارج نمی شوند. در اکثر مواقع این مشکل به دلیل خرابی کابل USB است. گاهی نیز سیستم نرم افزاری ویندوز دچار مشکل شده و به همین دلیل پرینت ها از دستگاه خارج نمی شوند. عامل دیگری که می تواند موجب خارج نشدن پرینت ها از دستگاه فیش پرینتر شود خرابی پورت های دستگاه است.

 ممکن است پورت ها معیوب شده باشند و به همین دلیل در خروج پرینت ها از دستگاه مشکل به وجود بیاید. در این شرایط برای تعمیر دستگاه باید ابتدا کابل را بررسی کرد تا در صورت خرابی آن با تعویض کابل دستگاه مشکل پرینت را برطرف کرد. به روز رسانی ویندوز هم می تواند مشکل را برطرف کند. در نهایت اگر پورت های فیش پرینتر خراب شده باشند باید با تعمیر و تعویض پورت ها، مشکل را برطرف کرد.

تعمیر باز نشدن درب پرینتر و بوق زدن ممتد دستگاه

یکی دیگر از مشکلاتی که فیش پرینترها ممکن است پیدا کنند حالتی است که درب آنها باز نشده و به صورت ممتد دستگاه بوق می زند. دلیل بروز این مشکل را می توان در خرابی کاتر فیش پرینتر جست و جو کرد. البته ممکن است تیغه بین کاتر و درب پرینتر گیر کرده باشد و به همین درب دستگاه باز نشود. 

در این حالت برای تعمیر فیش پرینتر در اولین اقدام باید دستگاه را خاموش کرد و هیچ اقدام با فشاری برای خارج کردن پرینت ها از دستگاه انجام نداد. سپس با استفاده از پیچ گوشتی یا چاقو به آرامی سعی کنید درب دستگاه را باز کنید.

 البته توصیه می شود به دلیل حساس بودن این دستگاه ها از دستکاری آنها جلوگیری کرده و برای تعمیرات فیش پرینتر از یک مرکز تعمیرات پرینترهای حرارتی کمک بگیرید.

رفع مشکل چاپ سفید فیش پرینتر

چاپ سفید یا افتادن خطوط سفید در پرینت ها مشکل رایج دیگری است که در پرینترهای حرارتی دیده می شود. در این شرایط اولین گزینه ای که ممکن است موجب خرابی فیش پرینتر شده باشد، مخدوش شدن هد این دستگاه هاست. اگر کریستال هد این دستگاه ها از بین برود یا هد پرینتر چاپ رسید بسوزد، چاپ های خروجی از دستگاه سفید است یا خطوط سفید رنگ در آن دیده می شود. 

در نتیجه تنها با تعمیر هد پرینتر یا تعویض آن در یک مرکز تعمیرات تخصصی پرینتر می توان مشکل را برطرف کرد. در نظر داشته باشید که ساختار این پرینترها همانطور که پیش از این هم گفته شد با پرینترهای لیزری متفاوت است و به همین ترتیب تعمیرات آن هم فرق دارد. به همین دلیل برای عیب یابی و تعمیر هد فیش پرینتر مطمئن شوید که مرکز مورد نظر در تعمیر این دستگاه ها تجربه کافی را دارند.

تعمیر روشن نشدن فیش پرینتر

از دیگر مشکلات رایج دستگاه های فیش زن، روشن نشدن این دستگاه هاست. گاهی اوقات کلا پرینتر روشن نمی شود و گاهی هم فیش پرینتر روشن می شود اما هیچ دستوری را اجرا نمی کند و نمی توان با آن کاری انجام داد. در این شرایط مشکل از برد دستگاه است. 

خرابی مین برد یا سوختن و خرابی سوکت های برد اصلی دلیل روش نشدن پرینتر رسید زن است. در نتیجه برای تعمیر فیش پرینتر مورد نظر باید مین برد، سوکت های برد و خود برد اصلی به صورت تخصصی عیب یابی شود و در صورت نیاز با تعویض سوکت ها یا تعمیر و تعویض مین برد و برد اصلی، مشکل به وجود آمده در دستگاه برطرف شود.

تعمیرات فیش پرینتر

نحوه عیب یابی فیش پرینترها به چه صورت است؟

از آنجایی که تعمیر فیش پرینتر به مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد، بهتر است با نحوه عیب یابی آنها جهت تعمیر فیش پرینتر نیز آشنا شویم و ببینیم که چطور مشکلات مختلف این دستگاه ها و نحوه تعمیرات آنها تشخیص داده می شود. 

در درجه اول باید به نشانه های خرابی فیش پرینتر توجه کرد. در نمایندگی مجاز اچ پی ، تعمیرکاران از ابزارهای تست فیش پرینتر جهت عیب یابی آنها استفاده می کنند. در عیب یابی فیش پرینترها ضربه خوردن دستگاه، آب خوردگی آنها، مشکلات اتصال فیش پرینتر به سیستم، خرابی پورت ها، عدم اتصال به وای فای یا کار نکردن فیش پرینتر مد نظر است. تعمیرکار با باز کردن پرینتر فیش زن قطعات اصلی داخلی را بررسی کرده و در صورت خرابی آنها، تعمیرات فیش پرینتر را انجام می دهد.

 

سوالات متداول کاربران درباره تعمیر فیش پرینتر اچ پی

دلایل خاموش بودن پرینتر یا متصل نبودن آن به کامپیوتر یا شبکه، قدیمی شدن یا خراب شدن یا ناسازگار بودن درایور پرینتر، عدم تنظیم پرینتر به عنوان دستگاه پیش فرض، قدیمی بودن ویندوز یا عدم نصب به روز رسانی های لازم و.. از جمله دلایل وصل نشدن فیش پرینتر به کامپیوترهستند.

علت این مشکل ممکن است در تنظیمات یا قطعات پرینتر باشد. ابتدا بررسی کنید که کارتریج پرینتر خالی یا ناقص نباشد. اگر کارتریج خالی باشد، لازم است تعویض شود. اگر کارتریج ناقص باشد، لازم است آن را تمیز کرده یا به درستی در پرینتر قرار دهید.

بله تعمیر فیش پرینتر ضربه خورده امکان پذیر است . برای ثبت درخواست تعمیرات و عیب یابی فیش پرینتر با ما تماس بگیرید.

عدم وصل بودن فیش پرینتر به منبع برق، خرابی در دکمه روشن/خاموش فیش پرینتر، خرابی در برد یا مدارهای الکترونیکی فیش پرینتر، باز بودن درب های پوششی فیش پرینتر و.. از جمله دلایل روشن نشدن فیش پرینتر هستند.

تعمیر فیش پرینتر یک کار تخصصی است که نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. برای تعمیر فیش پرینتر، باید عیب‌یابی دقیقی انجام شده و مشکلات مربوط به قطعات، اتصالات، درایورها و تنظیمات را برطرف کرد. تعمیر فیش پرینتر در محل و در مرکز انجام می شود. در صورتی که امکان مراجعه ی حضوری ندارید می توانید از خدمات تعمیر فیش پرینتر در محل بهره مند شوید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید