جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض ریبون پرینتر

به منظور تعویض ریبون پرینتر لازم است کمی بیشتر درباره این قطعه بدانید. ریبون پرینتر در واقع جوهر در پرینتر های چاپ کاغذی بوده که چاپ روی کارت از طریق ریبون ها صورت می گیرد. کارت پرینتر از چندین بخش از قبیل کلینر رول، ریبون، مخزن ورودی و خروجی کارت، فیلم و غیره تشکیل شده است.

 در این پرینتر ها به جای اینکه کارتریج و تونر را تعویض کنید، باید اقدام به تعویض ریبون نمایید. به این ترتیب آشنایی با این مسئله که باید در چه شرایطی و از چه طریقی برای تعویض ریبون اقدام کرد، اهمیت زیادی پیدا می کند. تعویض ریبون پرینتر یکی از آموزش های ضروری است که هر یک از کارشناسان تعمیر پرینتر باید با آن آشنایی داشته باشند، در بسیاری از مواقع کاربران به منظور جاگذاری ریبون پرینتر به مراکز تخصصی مراجعه می کنند. در این مبحث قصد داریم به مراحل تعویض ریبون را برای شما شرح دهیم.

تعویض ریبون پرینتر

نحوه تعویض ریبون پرینتر کارت

به منظور تعویض ریبون پرینتر لازم است با مراحل آن آشنا باشید، تا بتوانید با انجام چند مرحله ساده و دقیق، آن را تعویض نمایید. مراحل تعویض و جاگذاری ریبون پرینتر از قرار زیر است. همچنین می توانید برای تعویض ریبون از کارشناسان تعمیرات تخصصی پرینتر hp کمک بگیرید.

  • ابتدا دکمه درب پرینتر را فشار دهید تا پوشش آن باز شود.
  • پس از اینکه دستگاه نگهدارنده را باز کردید، آن را از پرینتر بیرون بیاورید. در برخی از دستگاه ها این محفظه را به شکل کشویی طراحی می کنند و به سادگی با کشیدن آن به بیرون، می توان ریبون را به بیرون از دستگاه انتقال داد.
  • پس از اینکه محفظه را بیرون آوردید، می توانید رول قبلی را درآورده و به جای آن رول جدید ریبون را جاگذاری کنید. باید توجه کنید که رول ریبون به طور صحیح در محفظه نگهدارنده قرار داده شود.
  • حالا پس از اینکه ریبون را در محفظه جا زدید، باید به شکل قبل در جای خود قرار دهید. به این ترتیب توصیه می شود آن را از قسمت دسته گرفته و اقدام به وارد کردن نگهدارنده از قسمت پایین کرده و آن را جا بزنید.
  • در قسمت آخر از بسته شدن درب پرینتر اطمینان حاصل کرده و توجه داشته باشید که مرحله پس از این، تعویض فیلم است.

برای آشنایی با اجزای اصلی پرینتر  و عملکرد اون ها با خوندن این مقاله با من همراه باش.

نحوه تعویض کیت تمیز کننده ریبون

حالا که به تعویض ریبون پرینتر اقدام کردید، باید برای تعویض کیت تمیز کننده ریبون ها نیز آشنایی داشته باشید. داخل پرینتر های چاپ کارت، یک کیت وجود دارد که به کیت تمیز کننده ریبون شناخته می شود. این میت دارای سطحی چسبناک بوده که در صورت کثیفی، چیزی روی آن مشاهده نمی شود.

غالبا پس از آنکه ریبون پرینتر را عوض کردید، لازم است اقدام به قرار دادن پوشش تمیز کننده جدید نمایید. این کیت تمیز کننده دارای یک غلتک مخصوص بوده که لازم است کیت قبلی را خارج کرده و کیت جدید را جایگزین آن کنید. پس از آن غلتک ها را در قسمت روی نگهدارنده ریبون های پرینتر قرار دهید. روی کیت های تمیز کننده لایه ای محافظ وجود دارد که لازم است در هنگام جا زدن آن، اقدام به جدا کردن این لایه نمایید.

تعویض ریبون پرینتر
4.5/5 (29 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید