جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

روشن نشدن مانیتور

روشن نشدن مانیتور می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این مقاله به بررسی آن‌ها پرداخته و راهکارهایی برای حل مشکل روشن نشدن نمایشگر را ارائه می‌کنیم.

اگر مانیتور نباشد، نمی‌توانیم اطلاعات را مشاهده کنیم و در نتیجه کامپیوتر ما بلااستفاده خواهد شد. یا اگر از مانیتور خود برای اجرای بازی‌ها استفاده می‌کنید هم با روشن نشدن مانیتور شما عملاً نمی‌توانید بازی کنید. اما چه می‌شود که یک نمایشگر روشن نمی‌شود؟

دلایل روشن نشدن مانیتور hp

در مقالات قبلی در مورد کم نور شدن مانیتور صحبت کردیم که می توانید آن را مطالعه کنید. اما روشن نشدن مانیتور مبحث دیگری است و دلایل متعددی وجود دارد که می‌تواند باعث روشن نشدن مانیتور شود. برخی از آن‌ها راه حل پیچیده‌ای دارند که تعمیر آن فقط از دست تعمیرکاران برمی‌آید. اما برخی از روش‌ها وجود دارد که با کمی مهارت خودتان نیز می‌توانید آن‌ها را برطرف کنید. اما مهم‌ترین دلایل روشن نشدن مانیتور چیست؟

  • اتصال برق به درستی وصل نشده است
  • کابل مانیتور به درستی وصل نشده است
  • پریز برق یا برد پاور مشکل دارد
  • منبع تغذیه کامپیوتر شما خراب است
  • کابل مانیتور مشکل دارد
  • بک لایت مانیتور مشکل دارد
  • کارت گرافیک/ ویدیو کنترلر مشکل دارد
  • مادربرد یا رم کامپیوتر شما مشکل دارد
: روشن نشدن مانیتور

راهکار‌هایی برای حل مشکل روشن نشدن مانیتور

اما چه روش‌هایی وجود دارد که می‌تواند مشکل روشن نشدن مانیتور اچ پی را برطرف کند؟ ما در ادامه به بررسی این راه‌ها خواهیم پرداخت.

– مانیتور خود را بررسی کنید

اول از همه، باید مطمئن شوید مشکل از کامپیوتر شما نیست. ساده‌ترین راه این است که مانیتور خود را به یک کامپیوتر دیگر وصل کنید و بررسی کنید که آیا کار می‌کند یا خیر.

– اتصالات مانیتور را بررسی کنید

گاهی ممکن است مشکل از کابل اتصال باشد. کابل منبع تغذیه که به پریز برق وصل شده را بررسی کنید، سپس مانیتور اچ پی را روشن کنید. می‌توانید از یک کابل جایگزین برای بررسی مشکل استفاده کنید.

– پریز برق را بررسی کنید

همچنین مطمئن شوید پریز برقی که کابل پاور مانیتور hp را به آن وصل کرده‌اید، سالم است. برای بررسی می‌توانید از یک پریز برق دیگر استفاده کنید.

– بک لایت مانیتور را بررسی کنید

وقتی کامپیوتر شما روشن است و مانیتور یک صفحه‌ی سیاه را به نمایش می‌گذارد، یک چراغ قوه روی صفحه مانیتور خود بیاندازید. اگر تصویری هرچند کمرنگ نمایان بود، این بدان معناست که مشکل می‌تواند از خراب شدن بک لایت مانیتور شما باشد.

– کارت گرافیک را بررسی کنید

اگر از همه چیز مانیتور خود اطمینان پیدا کردید، حالا نوبت بررسی کامپیوتر شما است. کارت گرافیک را از مادربرد جدا کرده و مجدداً آن را جایگذاری کنید. در صورت امکان از یک کارت گرافیک دیگر استفاده کنید و مشکل را بررسی کنید.

– مادربرد کامپیوتر را بررسی کنید

مانند یک کارت گرافیک، مادربرد نیز می‌تواند یکی از دلایل روشن نشدن مانیتور باشد. شما بهتر است در ابتدا رم‌های کامپیوتر خود را از اسلات‌ها جدا کرده و مجدداً داخل اسلات خود قرار دهید. اگر مشکل حل نشد، باید مادربرد کامپیوتر hp را به یک متخصص نشان دهید.

تعمیرات تخصصی مانیتور اچ پی

نمایندگی تعمیرات مانیتور اچ پی IHC با بهره‌گیری از متخصصانی کارآزموده و بروزترین ابزارآلات تعمیرات در ایران، می‌تواند خدمات تعمیر مادربرد، کابل اتصال، سوکت‌های خروجی و پنل ال سی دی مانیتور اچ پی را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به مشتریان عزیز ارائه کند.

4.2/5 (4 امتیاز)
اشتراک گذاری