جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پاور مانیتور اچ پی

 تعمیر مانیتور اچ پی به منزله‌ی جراحی قلب مانیتور شما است. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی ایرادها، عیب یابی و نکاتی در مورد تعمیر پاور مانیتور اچ پی بپردازیم.

پاور، بعد از پنل نمایشگر مهم‌ترین قطعه‌ی سخت افزاری است که در یک مانیتور وجود دارد. در واقع اهمیت این قطعه به قدری است که هر زمانی هر ایرادی در سطح مانیتور به وجود آید، تعمیرکاران اولین قطعه‌ای که به بررسی آن می‌پردازند، پاور است. پاور را قلب یک مانیتور می‌نامند و تعمیر آن به قدری حساس است که آن را با عبارت «جراحی قلب مانیتور» توصیف می‌کنند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی ایرادها، عیب یابی و نکاتی در مورد تعمیر پاور مانیتور اچ پی بپردازیم.

عیب یابی پاور مانیتور اچ پی

هر زمانی که مانیتور HP شما دچار اختلالی شود، باید پاور آن بررسی و عیب یابی شود. عیب یابی صحیح باعث شناسایی منشأ اختلال خواهد شد تا فرآیند تعمیر پاور مانیتور اچ پی را سهولت ببخشد. در اینجا شما باید به نوع ایراد به وجود آمده در دستگاه خود مراجعه کنید. یکی از مهم‌ترین نشانه‌های خرابی پاور نمایشگر اچ پی می‌تواند خاموش و روشن شدن به صورت مکرر باشد.

پرش‌های ناگهانی صفحه

فرض را بر این بگیرید که مشغول کار با مانیتور خود هستید و به یک باره صفحه می‌رود و مجدداً بعد از چند ثانیه باز می‌گردد. در این مواقع شما ابتدا باید اتصالات کابل برق، کابل اتصال به کامپیوتر که HDMI یا نوع دیگری کابل است را بررسی کنید. سپس از سلامت کارت گرافیک کامپیوتر خود مطمئن شوید. در صورتی که تمام این موارد سالم بود، مشکل از پاور مانیتور اچ پی شما خواهد بود.

روشن نشدن مانیتور

ممکن است مانیتور HP شما زمانی که کامپیوتر را روشن می‌کنید، روشن نشود. در این مواقع باید از اتصال مانیتور به کامپیوتر، اتصال آن به برق و همچنین سالم بودن کارت گرافیک دستگاه خود اطمینان پیدا کنید. سپس کلید پاور مانیتور را مجدداً فشار دهید. اگر هیچ عکس‌العملی از طرف مانیتور دریافت نکردید، احتمالاً مشکل از خرابی پاور مانیتور اچ پی است.

کار نکردن دکمه پاور

گاهی اوقات خود پاور مانیتور اچ پی خراب نیست، بلکه این دکمه پاور آن است که کار نمی‌کند و به شما اجازه‌ی روشن و خاموش کردن دستگاه را نمی‌دهد. معمولاً روی این دکمه یا دور آن چراغی به کار رفته است که به شما نشان می‌دهد دستگاه روشن یا خاموش است. اگر این چراغ روشن نبود، فرض بر این است که دکمه پاور خراب است. در این صورت باید قاب دستگاه باز شده، خازن‌های مربوط به این کلید پاور بررسی شود. سپس فلت‌های اتصال آن به پاور اصلی باید بررسی شود و در صورت پیدا کردن ایراد در آن، تعویض شود. در پایان اگر هیچ راهی برای تعمیر وجود نداشت، کلید پاور باید تعویض شود.

تعمیرات تخصصی مانیتور اچ پی

همانطور که گفته شد، پاور قلب تپنده‌ی یک مانیتور است و در صورتی که به صورت اصولی و درست تعمیر نشود، می‌تواند به دیگر بخش‌های آن نیز آسیب وارد شود. از این رو بدون داشتن مهارت کافی و ابزارآلات مخصوص، به هیچ عنوان نباید دست به تعمیر پاور مانیتور اچ پی بزنید. نمایندگی تعمیر مانیتور اچ پی IHC با بهره‌گیری از کادر مهندسانی مجرب و مدرن‌ترین ابزارآلات تعمیرات، با دقت و کیفیت بالا اقدام به تعمیر پاور مانیتور اچ پی می‌کند. همچنین در صورت نیاز به تعویض قطعه، قطعه‌ای با کیفیت اورجینال و مشابه قطعه‌ای که روی مانیتور اصلی اچ پی سوار می‌شود، جایگزین آن خواهد شد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری