جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر مانیتور آل این وان اچ پی

آل این وان ها دستگاه هایی هستند که تمامی قطعات آن ها به صورت فشرده در پشت مانیتور یا صفحه نمایش جایگذاری شده است. همین ویژگی باعث شده این دستگاه بسیار حساس بوده و تعمیر صفحه نمایش آل این وان اچ پی نیازمند دقت، تخصص و حساسیت خاصی داشته باشد. یکی از قطعات اصلی این دستگاه مانیتور آن است که می تواند دچار مشکلات متفاوتی شود. در این مقاله از نمایندگی اچ پی در مورد نکاتی پیرامون انواع مشکلات و راهکارهای مختلف برای تعمیر مانیتور آل این وان اچ پی آورده شده است.

تعمیر مانیتور آل این وان اچ پی

عیب یابی  و تعمیر مانیتور آل این وان اچ پی

عیب یابی درست و اصولی، یکی از مهم ترین بخش ها در تعمیرات نمایشگر آل این وان است که به تکنسین کمک می کند مشکلات موجود در مانیتور را به درستی تشخیص داده و نسبت به تعمیر مانیتور آل این وان hp اقدام نمایند. در اولین مرحله باید مانیتور را روشن کرده و چراغ های لبه آن چک شوند. در صورتی که چراغی روشن نشود احتمالا منبع تغذیه یا یکی از بخش های مربوط به آن مشکل دارد. در این میان اگر نشانه های انفجار خازن مشاهده شود باید برای تعمیر صفحه نمایش آل این وان اچ پی منبع تغذیه را تعمیر کنید.

نکته مهمی که باید مد نظر داشته باشید این است که تعمیر و تعویض منبع تغذیه یکی از پر هزینه ترین بخش های تعمیر مانیتور آل این وان اچ پی بوده و مشتری باید برای این کار به مرکزی مراجعه نماید که اطمینان داشته باشد قطعات مورد استفاده آن ها اصل هستند. اگر چراغ پاور روشن شد ولی مانیتور سیاه بود باید با چراغ قوه ای بک لایت مانیتور را چک کرده و در صورت خرابی آن را تعمیر کنید.

تعمیر شکستگی مانیتور آل این وان hp

یکی از اتفاقاتی که ممکن است برای مانیتور all in one بیفتد این است که صفحه نمایش در اثر ضربه بشکند. در بیشتر موارد آسیب وارد شده به پنل مربوط بوده و تعمیر آن امکان پذیر نمی باشد. اما در صورتی که پنل نشکسته باشد در مواردی امکان تعمیر مانیتور آل این وان hp وجود دارد.

کاربران عزیز باید توجه کنند که به دلیل هزینه سنگین و حساسیت تعمیر شکستگی مانیتور، نگهداری صحیح آن از اهمیت بالایی برخوردار است. حتما دقت کنید که مانیتور را در محلی قرار دهید که در معرض ضربه و افتادن نباشد.اجسام سنگین را در روی را کنار مانیتور قرار ندهید و آن را در مکانی صاف و دور از دسترس کودکان قرار دهید تا مانیتور آسیب ندیده و به تعمیر مانیتور آل این وان اچ پی نیاز پیدا نکنید.

این مقاله برای شما مفید است : فن آل این وان اچ پی

تعمیر روشن نشدن مانیتور آل این وان اچ پی

  در برخی مواقع ممکن است کاربر با شرایطی مواجه شود که مانیتور آل این وان hp روشن نشود. در این حالت عوامل مختلفی نظیر خرابی مادربرد آل این وان و اتصالات آن، ایراد در برد پاور، خرابی پنل و رم می توانند منبع مشکل روشن نشدن مانیتور all in one اچ پی باشند. در چنین مواردی هارد دیسک و منبع تغذیه نیز می توانند از منابع بروز این مشکل باشند.

برای تعمیر این مورد ابتدا باید تمامی اتصالات مانیتور بررسی شوند و اطمینان حاصل شود که این اتصالات محکم بوده و قطعی ندارند. سوئیچ و کابل برق نیز از دیگر مواردی هستند که باید در هنگام عیب یابی جهت تعمیر مانیتور آل این وان اچ پی بررسی شوند. برای چک کردن منبع تغذیه نیز می توان از دو روش جایگزینی و تست جایگزین است. در روش اول دستگاه با یک منبع تغذیه جدید بررسی می شود و در روش دوم خود منبع تغذیه با یک دستگاه دیگر چک می شود.

بدترین موردی که موجب بروز مشکل روشن نشدن مانیتور می شود نیز صدمه دیدن یا ویروسی شدن هارد دیسک است که موجب حذف شدن برخی اطلاعات روی هارد می شود. در صورتی که روشن نشدن مانیتور مربوط به هارد دیسک باشد برای تعمیر مانیتور آل این وان hp باید سیستم عامل آل این وان عوض شود.

تعمیر لرزش تصویر مانیتور کامپیوتر چند کاره hp

مشکل دیگری که ممکن است کاربران آل این وان با آن مواجه شوند و در نتیجه نیاز به تعمیر صفحه نمایش آل این وان اچ پی پیدا کنند لرزش در تصویر است. این مساله به دلایلی نظیر به هم ریختن تنظیمات ویندوز، ایراد در کابل اتصال مانیتور به مادربرد، کارت گرافیک آل این وان اچ پی و شل شدن پایه های چیپ گرافیک ممکن است پیش بیاید.

معمولا در مواردی که منشا این وضعیت کارت گرافیک باشد لرزش تصویر زیاد بوده و ممکن است قطع و وصلی نیز در تصویر ایجاد شود. متاسفانه بروز لرزش در صفحه نمایش آل این وان چیزی نیست که کاربر بتواند خود نسبت به تعمیر آن اقدام کند. لذا بهتر است با مراجعه به نمایندگی اچ پی مرکز سخت افزار ایران از تکنسین های فنی حرفه ای جهت تعمیر مانیتور آل این وان اچ پی کمک بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید