جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه کالیبره کردن پرینتر های لیزری

کالیبره کردن پرینتر های لیزری یکی از آموزش هایی است که باید کاربران این دستگاه ها با آن آشنایی داشته باشند. با کالیبراسیون پرینتر لیزری می توانید به تنظیم کیفیت رنگ دستگاه بر اساس استاندارد کارخانه کمک کنید. بنابراین رنگ های دستگاه از دقت و کیفیت بالاتری برخوردار خواهد شد و طیف های آن دقیقا همان رنگی می شود که مدنظر کاربر است. در ادامه ما را همراهی کنید تا شما را با روش های کالیبراسیون آشنا کنیم.

نحوه-کالیبره-کردن-پرینتر-های-لیزری

روش های کالیبره کردن پرینتر های لیزری

در صورتی که شما نیز از کاربران پرینتر های لیزری هستید، می توانید از دو روش زیر به منظور کالیبره کردن پرینتر های لیزری اقدام نمایید. شما باید با توجه به شرایط دستگاه و نوع نیاز خود یکی از مناسب ترین روش ها را انتخاب کنید. به طور کلی دو روش دستی و اتوماتیک برای کالیبراسیون پرینتر لیزری وجود دارد. روش های کالیبره کردن پرینتر اچ پی را از زبان کارشناسان تعمیر پرینتر hp بخوانید.

1. نحوه کالیبره کردن پرینتر های لیزری به روش اتوماتیک

اولین و ساده ترین روشی که به منظور کالیبراسیون پرینتر لیزری استفاده می شود، روش اتوماتیک است. در این شیوه سازندگان دستگاه را طوری طراحی کرده اند که پس از اینکه 48 ساعت مورد استفاده قرار گرفت، به صورت اتوماتیک کالیبره گردد.

در این شرایط لازم است دستگاه روشن بوده و 2 روز از استفاده آن گذشته باشد. سپس به صورت اتوماتیک کالیبراسیون پرینتر لیزری انجام می گردد. در حالت کالیبراسیون اتوماتیک، زمانی که کارتریج پرینتر تعویض می شود، فرآیند کالیبره شدن انجام شده و رنگ دستگاه کیفیت بهتری پیدا کرده و طبیعی تر دیده می شود.

بیشتر بخوانید: چرا دیگر نیازی به پرینتر جوهر افشان نخواهید داشت

2. نحوه کالیبره کردن پرینتر های لیزری به روش دستی

روش دیگری که برای کالیبره کردن پرینتر های لیزری وجود دارد، کالیبراسیون به روش دستی است. با توجه به اینکه غالبا در پرینتر های لیزری امکان کالیبره کردن اتوماتیک وجود دارد، استفاده از روش دستی رواج کمتری دارد.

با شارژ کردن کارتریج پرینتر لیزری، لازم است به منظور حفظ کیفیت رنگ های دستگاه و طبیعی تر به نظر رسیدن رنگ ها اقدام به کالیبره کردن دستگاه به صورت دستی نمایید. از این رو لازم است با انتخاب گزینه منو در نمایشگر پرینتر، به بخش تنظیمات دستگاه وارد شوید. سپس در بخش system setup اقدام به انتخاب گزینه print quality کرده و رنگ و کیفیت دستگاه چاپگر را به شکل دستی تنظیم نمایید.

عواقب عدم کالیبره کردن پرینتر های لیزری

اگر کالیبره کردن پرینتر های لیزری انجام نشود، روی کیفیت و طبیعی تر شدن رنگ ها تاثیر خواهد داشت. به این ترتیب رنگ ها در چاپ به صورت کم رنگ تر یا پر رنگ تر دیده شده و ممکن است با کاهش کیفیت قابل توجهی روبرو شوید.

همچنین در صورتی که پس از شارژ کارتریج، کالیبراسیون پرینتر لیزری را انجام ندهید، امکان سایه افتادن در متن یا عکس های چاپ شده وجود دارد و رنگ ها طبیعی به نظر نمی رسند. به این ترتیب استاندارد های پرینتر تحت تاثیر قرار گرفته و کاربران تجربه خوبی در حین کار با چاپگر نخواهند داشت.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید