جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ

کلیه دستگاه های دیجیتال از قبیل لپ تاپ دارای شناسه ای منحصر به فرد هستند که به آن شماره سریال یا Serial Number می گویند. این شماره را غالبا در پشت دستگاه و همچنین روی بسته بندی آن درج می کنند. اماممکن است این شماره به مرور زمان از پشت دستگاه محو شده و دیگر قادر به دسترسی به ان نباشید. به همین منظور در این مبحث به روش هایی اشاره می کنیم تا بتوانید برای پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ اقدام نمایید.

نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ

روش های پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ

به منظور پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ روش هایی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. همچنین می توانید برای مشاوره با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ اچ پی تماس بگیرید.

1. روش اول

همانطور که اشاره کردیم راحت ترین روشی که برای یافتن سریال نامبر لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرد، از پشت دستگاه یا روی کارتن بسته بندی آن است. همچنین در برخی مواقع باید باتری لپ تاپ را خارج کنید تا بتوانید سریال نامبر آن را مشاهده نمایید.

2. روش دوم

روش دیگری برای پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ وجود دارد که می توانید از طریق وارد کردن کد دستوری به این شماره دسترسی پیدا کنید. به همین منظور لازم است از طریق زیر اقدام نمایید:

پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ
  • ابتدا به بخش Windows Powershell یا CMD وارد شوید.
  • سپس اقدام به وارد کردن دستور wmic bios get serialnumber در این پنجره نمایید.
  • حالا کلید Enter را فشار دهید.
  • در این مرحله می توانید سریال نامبر یا شماره سریال لپ تاپ خود رامشاهده نمایید. این شماره در واقع ترکیبی از حروف و اعداد و یا یکی از آن ها است.

 

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید