جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پلاتر اچ پی

مشکل از سخت افزار است یا نرم افزار؟ شاید هنوز مشخص نباشد، اما دغدغه حال حاضر شما مشخص است: تعمیر پلاتر اچ پی. اجازه دهید حرف آخر را اول بزنیم و بگوییم که تعمیرات پلاتر اغلب به حضور تکنسین های متخصص در این حوزه نیاز دارد. با این در این مطلب ما نکاتی را مطرح می کنیم که به کمک آن ها بتوانید مشکلات جزئی را حل کنید.

همچنین یکی از نکات مهم که تقریبا درمورد همه دستگاه ها صدق می کند، نکات مربوط به پیشگیری از خرابی دستگاه است. اگر عوامل فرسایشی مانند رطوبت، گرد و خاک یا چربی وجود نداشتند، دستگاه ها می توانستند تا ابد کار کنند. اما مادامی که این ها وجود دارند سرویس دوره ای دستگاه ها از جمله پلاتر ضروری است و بر عمر دستگاه تاثیر مستقیم دارد.

تعمیر پلاتر اچ پی

تعمیر پلاتر اچ پی | عیب یابی

قدم اول تعمیر هر دستگاهی عیب یابی است. حتی می توان گفت با عیب یابی بخش قابل توجهی از مسئله را حل کرده اید، چون دانستن عامل خرابی تا حد زیادی تکلیف شما را روشن می کند. به همین ترتیب در این بخش از تعمیر پلاتر اچ پی به بررسی رایج ترین مشکلات پلاترها می پردازیم. علاوه بر این در هر قسمتی که امکان اقدام شما برای تعیمر وجود داشته باشد، راه حل ها را ذکر خواهیم کرد.

 تعمیر پرینتر اچ پی 🖨️ در نمایندگی این برند با بالاترین کیفیت انجام می شود.

کاهش کیفیت در چاپ 

از رایج ترین مشکلاتی که هنگام کار کردن با پلاترها یا پرینتر به آن برمی خوریم، کاهش کیفیت چاپ است به اشکال  مختلف خود را نشان می دهد. از جمله این نشانه ها وجود خط های اضافی اغلب افقی روی برگه یا بنر است. همچنین ممکن است شاهده خطوط نامنظم و شکسته خارج از طرح باشیم یا نقاط پر رنگ متعددی را ببینیم که حاکی از توزیع رنگ نامناسب دستگاه هستند.

برای تعمیر پلاتر اچ پی زمانی که با این نوع مشکلات مواجه می شویم، می توان چند مسئله را بررسی کرد. بهم ریختن تنظیمات دستگاه می تواند یکی از این عوامل باشد. در صورتی که این بهم ریختگی جزئی باشد احتمالا خودتان می توانید آن را به حالت مطلوب برگردانید. با این تنظیمات اصولی و متعدد را باید به متخصصان این حوزه مانند مرکز سخت افزار ایران بسپارید.

تعمیر پلاتر اچ پی| بررسی لوح و قلم

از دیگر دلایل افت کیفیت چاپ پلاتر hp می توان به نامناسب بودن کیفیت کاغذ و کمبود یا اتمام رنگ های پلاتر اشاره کرد. استفاده از کاغذ مناسب و سازگار با پلاترهای اچ پی بسیار مهم است. مخصوصا اگر نوع کاغذ با چیزی که در تنظیمات تعیین شده متفاوت باشد، می توان کیفیت چاپ را کاهش دهد.

توجه به میزان جوهر مخازن رنگ هم امری بدیهی است و در صورتی که مسئله مربوط به این قسمت باشد، می توانید با تعویض مخازن، مشکل را حل کنید و نیاز به تعمیر پلاتر اچ پی نیست. در این فرایند همه مخازن را بررسی کنید، تا در کارهای بعدی مجدد با این مشکل مواجه نشوید.

بیشتر بخوانید: علت سیاه شدن کاغذچاپ

مشکلات تخصصی پلاترها

پلاترها معمولا با استفاده از کدهای خاصی که روی نمایشگر خود نشان می دهند، وجود مشکل و منطقه مشکل را مشخص می کنند. با این حال این موارد معمولا در شرایطی رخ می دهد که تعمیر پلاتر اچ پی از توان شما خارج است. این تعمیرات معمولا با بررسی دقیق جوانب مختلف کار و در نهایت با تعمیر یا تعویض قطعات انجام می شود.

همچنین ممکن است برخی نرم افزارهای دستگاه با مشکل مواجه شده باشند که در این صورت تعمیرکار اقدام به تنظیم دوباره نرم افزارها یا نصب دوباره آن ها می کند. از رایج ترین مشکلات تخصصی پلاترها عبارتند از:

  • نصب اشتباهی ماژول ها
  • وجود مشکل در فرایند خواندن و نوشتن حافظه
  • وجود مشکل در کانکتورهای مختتلف متصل به بردهای مختلف دستگاه که مانع انتقال صحیحی داده ها می شود

پیشگیری بهتر از تعمیر!

همانطور که قبل تر هم به این نکته اشاره کردیم، توجه به رسیدگی هایی که برای پلاترها انجام شود علاوه بر پیشگیری باعث بیشتر شدن بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها می شود. اگر خودتان به این نکات توجه کنید و به طور منظم به نکاتی که در ادامه بیان می کنیم عمل کنید، هیچ گاه به افراد متخصص برای تعمیر پلاتر اچ پی نیاز پیدا نمی کنید.

  • در تهیه همه مواد خامی در دستگاه قرار می دهید، از جمله کاغذ و جوهر، به اصالت، کیفیت و سازگاری شان با دستگاه دقت کنید. کاغذ و جوهر نامرغوب علی رغم قیمت ظاهرا کمترشان، بعدا هزینه های زیادی روی دستتان می گذراند.
  • به طور منظم تنظیمات پلاتر را بررسی کنید و در صورت مشاهده خطا در نمایشگر دستگاه، با استفاده از دفترچه راهنمای دستگاه، اقدام به رفع آن کنید. در صورتی که حل مسئله برای خودتان ممکن نبود، حتما با نمایندگی اچ پی ارتباط بگیرید.
  • اگر از دستگاه استفاده مداوم دارید، مخازن جوهر را باید در فواصل منظم تعویض کنید. تعویض نکردن مخازن در طولانی مدت باعث ته نشین شدن موادی در آن ها می شود که ممکن بعضی از منافذ دستگاه را مسدود کنند.

از اینکه تا پایان همراه ما بودید متشکریم. بیان نظرات و تجربیات شما می تواند به دیگر دوستانی که به این صفحه سر می زنند کمک کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید