جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بررسی و رفع خطا Fuser Error 50-2 در پرینتر لیزری اچ پی

ارورهایی که روی صفحه نمایش پرینترها ظاهر می شوند نشان از بروز اختلال در یک یا چند قسمت از دستگاه دارند. اما این خطاها هر یک معنی مخصوص به خود را دارند. در این مقاله به بررسی خطا Fuser Error 50-2 در پرینتر لیزری اچ پی می پردازیم.

باید بدانید که ارور Fuser Error 50-2 در پرینتر لیزری اچ پی از آن دست پیام هایی است که تا زمانی که آن را رفع نکرده اید امکان ادامه کار با پرینتر اچ پی خود را نخواهید داشت. بنابراین رفع خطا فیوزر 50.2 بسیار مهم است.

خطا Fuser Error 50-2 در پرینتر لیزری اچ پی

پرینترهای لیزری عموما هوشمند بوده و یک پنل برای نمایش خطاهای دستگاه یا موارد مختلفی که کاربر باید به آن ها توجه کند دارند. یکی از خطاهایی که ممکن است کابر با آن مواجه شود خطا Fuser Error 50-2 در پرینتر لیزری اچ پی است. این خطا به بخش فیوزینگ پرینتر مربوط است.( برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله یونیت فیوزینگ پرینتر اچ پی چیست؟ مراجعه نمایید.)

اما علت ظاهر شدن این پیغام در روی صفحه نمایش چیست و چطور می توان آن را رفع کرد؟ برای پاسخ به این سوالات باید کمی شناخت نسبت به ارور Fuser Error 50-2 در پرینتر لیزری اچ پی داشته باشید. خطا فیوزر 50.2 یکی از مهم ترین ارورهای ظاهر شده روی پنل دستگاه می باشد و اگر شما نیز تا به حال با آن مواجه شده باشید می دانید که در صورت نمایش دادن این خطا ادامه کار با دستگاه چاپگر اچ پی ممکن نیست و باید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

دلایل نمایش خطا Fuser Error 50-2 در پرینتر لیزری اچ پی

این ارور یکی از خطاهای پیچیده و اصلی بوده و در پرینترهای لیزرجت مدل P4015 و P3015 شایع تر هستند. این خطا به دلایل مختلفی ممکن است روی صفحه پنل دستگاه چاپگر hp شما ظاهر شود که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  1. خراب شدن سنسور دمای چاپگر hp
  2. وجود هرگونه ایراد در المنت واحد فیوزر اعم از سوختن کامل، نیم سوز شدن یا ضعیف شدن
  3. قطع شدن کابل هایی که به سنسور یا برق فیوزر وصل هستند.
  4. مشکلات موجود در پاور پرینتر اچ پی که منجر به تولید نشدن ولتاژ لازم برای عملکرد المنت می شود.

اما سوال دیگر این است که این موارد چرا پیش می آیند؟ یکی از علت های بروز این آسیب ها دمای بالا در قسمت فیوزر پرینتر hp است که موجب ثابت ماندن پودر تونر روی کاغذ می شود. حال اگر برد اصلی برق دستگاه دچار ایراد شود، ولتاژ برق مورد نیاز فیوزر تامین نشده و خطا Fuser Error 50-2 در پرینتر لیزری اچ پی رخ می دهد.

رفع ارور Fuser Error 50-2 در پرینتر لیزری hp

همانطور که قبلا توضیح داده شد خطا Fuser Error 50-2 در پرینتر لیزری اچ پی، یک خطای مهم بوده و برخلاف ارورهای ساده مانند ارور 50.4 که در مقاله رفع یک ارور متداول در پرینتر HP توضیح داده شده است، امکان رفع آن توسط کاربر وجود ندارد. 

به عبارتی به دلیل اینکه این خطا می تواند منابع مختلفی داشته باشد عموما برای رفع آن باید به افراد خبره در این زمینه مراجعه کرد. چرا که نیاز به تعمیر یا تعویض سنسورها، تعمیر یا تعویض برد پاور، تعویض کابل ها و اتصالات داخلی و اقداماتی از این دست میباشد. حتی ممکن است گاهی لازم باشد که المنتور یا فیوزر به طور کلی تعویض گردند.

4/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید