جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بررسی رایج ترین مشکلات باتری تبلت اچ پی و فرایند تعمیر و تعویض آن

باتری در تبلت های برند اچ پی کیفیت و کارایی خوبی دارد اما با وجود کیفیت خوب این باتری ها، بروز برخی از مشکلات در آن ها اجتناب ناپذیر است. در اثر مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری متعددی ممکن است باتری در این دستگاه ها دچار مشکل شود و به تعمیر یا تعویض باتری تبلت اچ پی نیاز باشد.

برند اچ پی در کنار گوشی و لپ تاپ های با کیفیت و کاربردی که تولید می کند، ارائه دهنده تبلت هایی با کیفیت و پر طرفدار نیز هست. این تبلت ها که ساختاری حد واسط گوشی های هوشمند و لپ تاپ دارند، قابلیت ها و مشخصه های مخصوص به خود را داشته و با توجه به این مشخصه ها، مشکلاتی در آن ها ایجاد می شود. یکی از مهم ترین مشکلات ایجاد شده در این دستگاه ها، اختلالاتی است که در باتری تبلت اچ پی دیده می شود.

باتری تبلت به صورت دقیق مطابق کارکرد و مشخصات خود دستگاه طراحی و تولید می شود. مشکلات ایجاد شده در این قطعات در مواردی قابل برطرف شدن بوده و گاهی نیز ممکن است امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد و تنها راه تعویض باتری تبلت HP باشد. به هر حال برای تعیین این مهم، باید ابتدا رایج ترین مشکلات ایجاد شده در باتری تبلت اچ پی را شناسایی کرد و بر اساس نوع مشکل و دلیل بروز آن اقدامات لازم برای رفع مشکل را انجام داد.

تعویض باتری تبلت اچ پی

رایج ترین مشکلاتی که در باتری تبلت اچ پی دیده می شود شامل چه مواردی است؟

موارد متعددی ممکن است در تبلت های برند اچ پی نشانه ای از خرابی و بروز مشکل در باتری این دستگاه ها در نظر گرفته شود. حالت ها و مشکلات زیر را می توان به عنوان رایج ترین مشکلاتی در نظر گرفت که در باتری تبلت اچ پی دیده می شود:

 • خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین استفاده کردن از آن. در این حالت معمولا هشداری مبنی بر اتمام شارژ و خالی شدن باتری ارائه نمی شود.
 • حتی بعد از جدا کردن دستگاه از شارژ، شارژ باتری تبلت HP به سرعت به اتمام می رسد و باتری خالی می شود
 • به دلیل بروز مشکلاتی در عملکرد باتری، تبلت دائما هنگ می کند و عملکرد آن مختل می شود
 • شارژر دستگاه درست کار نمی کند و تبلت شارژ نمی شود. این در حالی است که خود شارژر و کابل آن نیز مشکلی ندارد
 • باتری تبلت اچ پی تنها در زمانی کارایی دارد که دستگاه به جریان برق متصل باشد
 • داغ شدن بدنه تبلت اچ پی بیشتر از حد معمول
 • بهم خوردن تنظیمات تبلت مانند بهم خوردن تنظیمات ساعت و تاریخ تبلت
 • درصد شارژی که روی دستگاه نشان داده می شود غیرواقعی است

هر کدام از این موارد را می توان به عنوان دلیلی مبنی بر خراب بودن باتری تبلت اچ پی در نظر گرفت. بسته به این که این مشکلات در چه شرایطی دیده شده یا این که دلیل بروز آن ها چیست، راهکار های متفاوتی اعم از تعمیر یا تعویض باتری تبلت HP اتخاذ می شود.

اگه می خوای تبلتت در سریع ترین زمان ممکن با تجهیزات مدرن و گارانتی زودکمک تعمیر شه بیا اینجا 👈👈 تعمیر تبلت

دلایل بروز مشکلات متعددی که در باتری های تبلت اچ پی دیده می شود چیست؟

منشا بروز این مشکلات را می توان هم در ایرادات نرم افزاری و هم اختلالات سخت افزاری دستگاه دنبال کرد. البته اتمام طول عمر مفید باتری دستگاه را نیز نمی توان در بروز مشکلات باتری تبلت نادیده گرفت. استفاده نادرست از دستگاه، عدم استفاده از شارژر های متناسب با تبلت و مواردی از این قبیل را می توان به عنوان دلیل بروز این مشکلات دانست.

منظور از اختلالات نرم افزاری عامل بروز مشکلات باتری تبلت HP چیست؟

همان طور که گفته شد، مشکلات و اختلالات نرم افزاری خود می تواند دلیل بروز برخی مشکلات در باتری تبلت اچ پی باشد. منظور از این مشکلات شامل موارد زیر می شود:

 • نصب بازی ها و برنامه های سنگین روی دستگاه که موجب افزایش مصرف باتری می شوند
 • ویروسی شدن تبلت که موجب افزایش پردازش در دستگاه شده و همین مساله روی مصرف بیشتر باتری و بروز مشکل در آن تاثیر می گذارد
 • به روز رسانی خودکار برنامه ها و نرم افزار های نصب شده روی تبلت
 • استفاده از ویجت های متحرک و با گرافیک بالا که موجب افزایش مصرف باتری می شوند
 • باز بودن برنامه های اضافی و صفحات وب در حالی که استفاده ای از آن ها نمی شود
 • روشن بودن داده دستگاه، وای فای، وایرلس و آیتم هایی مشابه در زمان هایی که از آن ها استفاده ای نمی شود می تواند منجر به افزایش مصرف باتری و کاهش طول عمر مفید آن شود
 • روشن نشدن  تبلت اچ پی

این موارد را می توان در زمره سهل انگاری هایی در نظر گرفت که به دنبال آن ها طول عمر مفید باتری تبلت اچ پی کاهش یافته و در نتیجه باتری نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

آیا مشکلات رایج باتری تبلت HP می تواند به دلیل مشکلات سخت افزاری باشد؟

مشکلات رایجی که در باتری تبلت های اچ پی دیده می شود را می توان به ایراد های سخت افزاری در دستگاه نیز نسبت داد. برای مثال خرابی باتری تبلت اچ پی، خراب شدن شارژر یا کابل شارژ آن و از همه مهم تر خرابی سوکت شارژ و مدار ها و آی سی های مرتبط با شارژ شدن دستگاه همگی از جمله مواردی است که می توان آن ها را در لیست دلایل سخت افزاری بروز مشکل در باتری در نظر گرفت.

چگونه می توان به صورت تخصصی بروز مشکل در باتری تبلت اچ پی را تشخیص داد؟

برای بررسی و عیب یابی مشکلات ایجاد شده در باتری های تبلت برند اچ پی می توان از راهکار ها و ابزار های تخصصی تری نیز کمک گرفت که برای دریافت این سرویس ها نیاز به مراجعه به مراکز تخصصی تعمیر تبلت اچ پی وجود دارد. یک سری نرم افزار ها و ابزار های بسیار دقیق و حرفه ای وجود دارد که می توان از آن ها برای تعیین میزان فرسودگی و کارکرد دقیق باتری دستگاه و میزان ظرفیت باقی مانده آن ها استفاده کرد. این نرم افزار ها تعیین می کند که آیا امکان تعمیر باتری تبلت HP وجود دارد یا این که تنها راهکار تعویض آن است.

برای تعمیر باتری تبلت اچ پی چه کار هایی انجام می شود؟

این امر به میزان کارکرد دستگاه و عمر مفید باقی مانده باتری آن بستگی دارد که همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد می توان با استفاده از یک سری برنامه ها و نرم افزار های حرفه ای آن را تشخیص داد. اگر باتری کامل از کار افتاده باشد، بنا به تشخیص تعمیرکار امکان تعمیر آن وجود ندارد. 

اما اگر هنوز دیر نشده باشد می توان با استفاده از برنامه های مدیریت انرژی باتری، عمر مفید باتری تبلت اچ پی را افزایش داد. دیگر خدمات حرفه ای برای تعمیر باتری تبلت را می توان شامل کالیبره کردن باتری، احیا کردن آن، تعویض سلول باتری، شوک دادن به باتری تبلت و مواردی از این دست اشاره کرد. همه این راهکار ها در راستای بهینه سازی کارکرد باتری و افزایش طول عمر مفید آن انجام می شود.

البته خدمات دیگری که در راستای بهبود کارکرد باتری تبلت انجام می شود، شامل بررسی شارژر و کابل شارژ آن و اطمینان از صحت عملکرد آن است. تعمیر سوکت شارژ تبلت اچ پی یا در صورت نیاز تعویض آن، تعمیر مدار ها و آی سی های مرتبط با شارژ دستگاه و رفع مشکلات سخت افزاری را نیز می توان در زمره خدمات مربوط به تعمیر باتری تبلت اچ پی در نظر گرفت.

چه زمانی باید برای تعویض باتری تبلت اچ پی اقدام کرد؟

اگر بعد از انجام تمام راهکار های پیشنهادی و بررسی دقیق دستگاه امکان بازیابی و تعمیر باتری تبلت اچ پی وجود نداشته باشد، تعمیرکار دستگاه اقدام به تعویض آن می کند. استفاده از باتری های اصلی و متناسب با تبلت، در این خصوص اهمیت زیادی دارد. علاوه بر این باتری های تبلت به گونه ای طراحی شده اند که کار تعویض آن به مهارت و ابزار های به خصوصی نیاز دارد. در نتیجه برای تعویض باتری تبلت اچ پی، مراجعه به مراکز تعمیرات تخصصی ضرورت دارد.

بهتر است از باتری تبلت خود بیشتر مراقبت کنید

در خصوص استفاده از دستگاه های هوشمند همیشه استفاده صحیح از دستگاه و توجه به مواردی که در خصوص مراقبت از این دستگاه ها توصیه می شود از اهمیت بالایی برخوردار است. در خصوص نگهداری از باتری تبلت اچ پی مورد نظر بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

 • به هیچ عنوان از دستگاه در زمان اتصال به شارژ استفاده نکنید.
 • در صورت عدم استفاده از دستگاه نور صفحه نمایش را کم کنید.
 • صفحات و برنامه های اضافی را ببندید.
 • در صورت کم بودن شارژ تبلت آن را قبل از خاموش شدن به شارژ وصل کنید.
 • وای فای و موبایل دیتای دستگاه را در صورت عدم نیاز خاموش کنید.
 • از شارژر های اصلی و مخصوص خود تبلت برای شارژ آن استفاده کنید.
 • در صورت نیاز به تعویض باتری هرگز از باتری های تقلبی استفاده نکنید.
 • بهتر است از برنامه های مدیریت انرژی روی دستگاه خود استفاده کنید.

رعایت این موارد به ظاهر ساده می تواند تاثیر زیادی روی بهبود عملکرد باتری دستگاه شما داشته باشد. در نتیجه می توانید به این شکل از باتری دستگاه خود بیشتر مراقبت کرده و طول عمر مفید آن را افزایش دهید. در صورت بروز هر گونه مشکلی در باتری تبلت اچ پی بهتر است حتما از نمایندگی تعمیر تبلت اچ پی کمک بگیرید تا مشکل ایجاد شده را در اسرع وقت برطرف کنند.

3.5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری