جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض رم لپ تاپ اچ پی

رم لپ تاپ شما ممکن است با مشکل هایی مواجه شود و دیگر قابل استفاده نباشد. در این صورت احتمال دارد نیاز به تعویض رم لپ تاپ اچ پی داشته باشید. رم لپ تاپ در جایی قرار دارد که به راحتی قابل دسترس و قابل تعویض است. رم لپ تاپ دارای نسخه های DDR، DDR2 و DDR3 است.

در این جا باید توضیح دهیم که همه داده ها در هارد ذخیره می شوند و برای آنکه سرعت دسترسی به اطلاعات زیاد باشد، اطلاعات ابتدا از هارد بهRAM  می رود و بعد از آن پردازش می شود.

بیشتر لپ تاپ ها دارای دو شکاف DIMM برای RAM هستند و با وجود این شکاف ها می توانیم از دو رم به صورت افقی استفاده نماییم. شما در دو صورت ممکن است بخواهید تعویض رم لپ تاپ اچ پی را انجام دهید. یکی وقتی که رم لپ تاپ اچ پی شما خراب شده است و دوم زمانی که می خواهید رم لپ تاپ خود را ارتقا بدهید. به هر حال اگر لپ تاپ شما قابلیت استفاده از دو RAM را داشته باشد، می توانید از دو رم برای آن استفاده کنید.

در اینجا لازم است توضیح دهیم رم لپ تاپ تعمیر نمی شود، بلکه در صورت نیاز باید آن را تعویض کرد. تمامی کارهایی که باید روی برد و قطعات برد انجام شود، تخصصی است. با این وجود تعویض رم لپ تاپ اچ پی ، از بقیه کارها آسان تر است. همچنین،  اگر لپ تاپ اچ پی شما دارای سرعت پایینی است، احتمالا با تعویض و ارتقای رم لپ تاپ خود می توانید سرعت آن را افزایش دهید.

تعویض رم لپ تاپ اچ پی

مراحل باز کردن قاب برای تعویض رم لپ تاپ اچ پی

در ابتدا باید یادتان باشد برای تعویض رم لپ تاپ اچ پی حتما منبع تغذیه را از لپ تاپ اچ پی جدا کنید. به علاوه حتما باتری را نیز از پشت دستگاه درآورید. در صورتی که باتری لپ تاپ شما به صورت داخلی است، بعد از باز کردن قاب D، آن را با مراقبت از لپ تاپ جدا کنید. این کار اهمیت بسیار زیاد دارد، زیرا وقتی این اتصالات را قطع کنیم، مانع آسیب حاصل از الکتریسیته ساکن به دستگاه می شویم.

در نظر داشته باشید که بسیاری از لپ تاپ های HP دارای پنل هایی در پشت قاب لپ تاپ هستند. این پنل ها راه دسترسی به رم را برای ما آسان می کند. در واقع با باز کردن این دریچه می توانید به رم دستگاه دسترسی پیدا کنید. به علاوه، لپ تاپ هایی که دارای این پنل هستند در پشت لپ تاپ، آیکون خود را چاپ کرده اند و از طریق این آیکون می توانید به رم دسترسی آسان داشته باشید.

تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی یکی از پبشنهاد های سایت به شماست. مطالعه شو از دست نده .

نحوه تعویض رم لپ تاپ اچ پی

در اینجا با دست یابی به داخل لپ تاپ باید مراحل زیر را اجرا کنید تا بتوانید تعویض رم لپ تاپ اچ پی را انجام دهید

  • بعد از آن که به مادربرد یا برد سیستم دسترسی پیدا کردید، شکاف های حافظه را مشخص نمایید. اسلات های حافظه معمولا در کنار CPU قرار دارد. البته اسلات ها در مدل های مختلف لپ تاپ، فرق دارد. بسیاری از دستگاه ها دارای حافظه دوجانبه هستند و شما می توانید یک حافظه به سیستم خودتان اضافه کنید.
تعویض رم لپ تاپ HP
  • اگر لپ تاپ شما تنها از یک RAM پشتیبانی می کند، باید ماژول های قبل را حذف کنید و سپس آن را ارتقا دهید. برای این کار، ابتدا گیرنده های نگهدارنده را در سمت شکاف فشار دهید. با این فشار، ماژول ها آزاد می شوند. با باز کردن گیره ها، RAM را از شکاف آزاد کنید و سپس از RAM جدید استفاده کنید.
  • حال با حذف ماژول های قدیمی، زمان نصب RAM جدید لپ تاپ HP رسیده است. به بریدگی خاص در پایین مدار رم توجه کنید تا مطمئن شوید جهت آن درست است. زیرا این شکاف با شکاف روی حافظه باید هماهنگ باشد. همچنین به دنبال یک برچسب در مادربرد باشید که کانال اسلات ها را نشان دهد.
  • ماژول ها را که پیش خود نگه داشته اید، حالا در شکاف حافظه قرار دهید. حواستان باشد که فشاری که به دو سمت ماژول وارد می کنید، یکسان باشد. گیره های نگهدارنده را محکم کنید و بعد ماژول ها را در جای شان قفل کنید.

با انجام به ترتیب و با دقت این مراحل می توانید تعویض رم لپ تاپ اچ پی خود را به راحتی انجام دهید. در طی انجام این مراحل می توانید سوالات خود را از کارشناسان ما در نمایندگی اچ پی بپرسید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم روش تعویض رم لپ تاپ HP را برای شما توضیح دهیم و روش آن را گام به گام به شما بگوییم. توجه کنید که نحوه جای گذاری رم در مدل های مختلف لپ تاپ فرق دارد. در اینجا به شما توصیه می کنیم که اگر در این زمینه تخصص کافی ندارید، از متخصص تعمیر لپ تاپ اچ پی برای تعویض رم لپ تاپ اچ پی خود کمک بگیرید و از دستکاری ناشیانه لپ تاپ خود پرهیز کنید. متخصصان ما برای پاسخ به هر گونه سوال شما در خدمتتان هستند. همچنین در صورت نیاز، همکاران ما برای تعویض رم لپ تاپ اچ پی در خدمت شما خواهند بود.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید