جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مشکل پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ در پرینتر اچ پی

پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ در پرینتر اچ پی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که رفع برخی نیازمند حضور تکنسین های حرفه ای و بررسی دقیق دستگاه است. پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ در پرینتر اچ پی به این معنی است که پس از چاپ سند مورد نظر، زمانی که برگه از دستگاه خارج می شود، به راحتی می توان با کشیدن انگشت بر روی کاغذ، مطالب چاپ شده را از روی آن پاک کرد. در چنین مواردی می توانید با مراجعه به نمایندگی hp مرکز سخت افزار ایران از تکنسین های واحد فنی این مرکز برای رفع مشکل پاک شدن مطالب چاپ شده از روی کاغذ در پرینتر اچ پی کمک بگیرید.

دلایل پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ در پرینتر اچ پی

عوامل مختلفی باعث پاک شدن مطالب یا تصاویر از روی برگه چاپ شده در چاپگر hp و دیگر برندها می شوند. معمولا مسئله مربوط به کارتریج و موارد مصرفی موجود در آن است و در بیشتر موارد، خرابی سخت افزاری خاصی در دستگاه وجود ندارد. در زیر، هریک از دلایل پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ در پرینتر اچ پی و روش های حل آنها را بررسی کرده ایم.

این مقاله را از دست ندهید : علت گیر کردن کاغذ در پرینتر

پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ در پرینتر اچ پی به دلیل خرابی فیوزر

یکی از اصلی ترین مواردی که می تواند موجب به وجود آمدن مشکل پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ در پرینتر اچ پی شود، فیوزر دستگاه است. فیوزر بخشی است که با اعمال حرارت باعث چسبیدن کارتریج به روی کاغذ و چاپ اسناد می شود (یونیت فیوزینگ پرینتر اچ پی چیست). گاهی اوقات ممکن است هیتر یا المنت داخل فیوزر به اندازه کافی داغ نشود؛ این مساله موجب کیفیت کم چاپ و پاک شدن مطالب چاپ شده از روی کاغذ در پرینتر اچ پی خواهد شد.

 گاهی نیز ممکن است ایراد از غلتک های پرس داخل فیوزر باشد. وظیفه این غلتک ها اعمال فشار برای فیکس کردن مطالب چاپ شده بر روی کاغذ است. در صورتی که این غلتک ها آسیب دیده باشند، نمی توانند فشار لازم را وارد کنند و در نتیجه مطالب چاپ شده بر روی کاغذ فیکس نخواهد شد. در چنین مواردی پس از بیرون آمدن کاغذ از دستگاه چاپگر به راحتی می توان با کشیدن انگشت بر روی آن مطالب چاپ شده را پاک کرد.

ارتباط کیفیت تونر با پاک شدن مطالب چاپ شده از روی کاغذ در پرینتر اچ پی

علاوه بر عملکرد قطعات داخلی چاپگر، عوامل خارجی و بخش های مصرفی نظیر تونر نیز در کیفیت چاپ دستگاه نقش به سزایی دارند. از همین رو می توان حدس زد که یکی از عواملی که می تواند موجب پدید آمدن مشکل پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ در پرینتر اچ پی شود، کیفیت پایین تونر مورد استفاده است. در صورتی که پودر درون کارتریج یا تونر مورد استفاده کیفیت مناسبی نداشته باشد، بخش های لازم به کاغذ نچسبیده و همین امر موجب پاک شدن مطالب چاپ شده از روی کاغذ در پرینتر اچ پی خواهد شد. علاوه بر آن استفاده نکردن از تونر به مدت طولانی موجب فاسد شدن آن شده و در نتیجه مطالب چاپ شده به راحتی از روی برگه پاک خواهند شد.

پیشنهاد می شود این مقاله را مطالعه کنید : دلایل نصفه پرینت گرفتن پرینتر اچ پی 

شارژ کارتریج با پودر ارزان قیمت

فراموش نکنید که هر ارزانی بی دلیل نیست و هر گرانی بی حکمت نیست! پودرهای ارزان قیمت موجود در بازار عموما کیفیت پایینی دارند و موجب افت کیفیت اسناد چاپ شده می شوند. گاهی افراد با نیت صرفه جویی در هزینه ها اقدام به خرید پودرهای بسیار ارزان قیمت می کنند؛ غافل از این که این پودرها کیفیت بسیار پایینی داشته و در نهایت علاوه بر افت کیفیت چاپ، موجب بالاتر رفتن هزینه های کاربر نیز می شوند. بنابراین توجه داشته باشید که استفاده از پودرهای کارتریج با کیفیت، یکی از موارد مهمی است که می تواند در جلوگیری از بروز اختلال پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ در پرینتر اچ پی نقش داشته باشد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید