جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

به هم چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی

یکی از اختلالاتی که کارکنان و کارمندان  در ادارات و چاپخانه ها با آن رو به رو می شوند به هم چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی است. دلیل رخداد این مشکل ایجاد بار الکتریسیته ساکن در سطح برگه هاست. بخش تغذیه ماشین چاپ هر بار که این اتفاق رخ می دهد چند برگه را هم زمان از روی پالت بر می دارد . این اتفاق موجب توقف آپارات می گردد.رخداد متوالی این اختلال می تواند به دستگاه کپی آسیب برساند. شما می توانید برای دریافت خدمات تعمیر دستگاه کپی اچ پی از طریق شماره های درج شده با مشاوران ما در ارتباط باشید.

به هم چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی

بررسی دلایل به هم چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی و راه های بر طرف کردن آنها به صورت ویدیوی آموزشی

دلیل به هم چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی چیست؟

به هم چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی ، دلایل زیادی دارد  که مهم ترین دلیلی که موجب چسبیدن برگه ها در دستگاه کپی می شود، بار الکتریسیته موجود در سطح برگه هاست. الكتريسيته ساكن، نتيجه اضافه شدن الكترون يا كم شدن الكترون در سطح كاغذ است. این اتفاق بیشتر زمانی می افتد که کاغذ به دلیل رطوبت کم هوا، بیش از اندازه خشک شده باشد.

آلودگی برگه های کاغذ هم یکی از  دلایل چسبیدن برگه ها در دستگاه کپی است .جای چسب روی کاغذها  و جمع شدن گرد و غبار زیاد روی آنها می تواند موجب بروز این مشکل شوند. ایجاد 

برطرف کردن اختلال به هم چسبیدن کاغذ ها در دستگاه کپی

تا کنون به بررسی اختلالات رایج  که به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی پرداختیم . در ادامه می خواهیم راه های بر طرف  کردن این مشکل را نیز معرفی کنیم.

  • درصد رطوبت کاغذ باید بین 45 تا 55 باشد .
  • استفاده از ابزار های ضد الکتریسیته مانند تخلیه کننده های الکتریکی میزان بار الکتریکی ساکن را کاهش می دهند . تجهیزات یون ساز موجب افزایش میزان رسانایی الکتریکی محیط می شوند . درنتیجه از تجمع بار الکتریکی ساکن روی سطح کاغذ جلوگیری می کنند
  • درصد رطوبت نسبی محیط باید بین 50 تا 55 درصد باشد. (اتاق هایی که در آنها از دستگاه کپی استفاده می شود و یا کاغذ های کپی نگهداری می شوند باید عاری از هرگونه رطوبت و آلودگی نیز باشند.)

معرفی راهکارهایی برای رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی

دستگاه paper jogger

از دستگاه paper jogger  برای رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی استفاده می شود. اما این دستگاه قیمت بالایی دارد استفاده از دستگاه paper jogger به افرادی توصیه می شود که در صنعت چاپ فعالیت گسترده دارند . قابلیت این دستگاه این است که با از بین بردن الکتریسیته مانع از چسبیدن برگه ها به یکدیگر می شود.

آشنایی با اصول نگهداری از کاغذ

رعایت کردن اصول نگهداری از کاغذ یک راهکار ساده برای جلوگیری از به هم چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی می باشد. رعایت تمامی استانداردها و اصول نگهداری و استفاده از کاغذ باعث می شود تا حد زیادی مشکل به هم چسبیدن کاغذدر دستگاه کپی برطرف شود.

امیدواریم که این مقاله پاسخگوی بخشی از سوالات و مشکلات شما در زمینه دستگاه های کپی باشد. اگر همچنان دستگاه کپی شما با مشکلاتی مواجه است که راه برطرف کردن آن را نمی دانید تنها کافیست با مشاوران ما در نمایندگی رسمی اچ پی در ارتباط باشید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید