جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض فلت ال سی دی لپ تاپ اچ پی

زمانی که مشکلی در نمایشگر لپ تاپ های اچ پی مشاهده می شود، تعمیرکار دستگاه می تواند به موارد متعددی به عنوان عامل اختلال در عملکرد صفحه نمایش لپ تاپ شک کند. از مشکلات نرم افزاری گرفته تا خرابی پنل و نیاز به تعویض ال سی دی لپ تاپ هر یک می تواند به عنوان عامل بروز مشکل در تصویر نمایشگر در نظر گرفته شود. اما در این میان یک قطعه بسیار مهم در ارتباط با نمایشگر و تصویر ارائه شده در آن وجود دارد که خرابی آن می تواند اختلالی جدی در نمایش تصویر ایجاد کند و تصویر در صفحه نمایش سیاه شود. فلت ال سی دی لپ تاپ اچ پی یکی از مهم ترین قطعاتی است که خرابی آن می تواند به شدت در عملکرد نمایشگر اختلال ایجاد کند. 

در نتیجه برای رفع مشکل به تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ hp و حتی در مواردی تعویض آن نیاز است. اما بیایید به جزئیات بررسی کنیم که دقیقا این فلت ال سی دی لپ تاپ اچ پی چیست، چه عملکردی دارد، چه نشانه هایی حاکی از خرابی آن است و روند تعمیر و تعویض آن به چه صورت است.

فلت ال سی دی لپ تاپ اچ پی

فلت LCD لپ تاپ چیست؟

پیش از بررسی هر آن چه باید در خصوص تعمیر فلت نمایشگر لپ تاپ اچ پی و نشانه های خرابی آن بدانیم، بهتر است بیشتر با ساختار این قطعه آشنا شویم. فلت های ال سی دی در واقع کابل های ارتباطی هستند که نقش انتقال تصویر و سایر داده ها را از مادربرد به نمایشگر به عهده دارند. 

از این رو می توان فلت ال سی دی لپ تاپ hp را پل ارتباطی بین مادربرد و ال سی دی در نظر گرفت. به این ترتیب می توان به راحتی متوجه شد که چرا فلت تا این اندازه در نمایش محتوای تصویری و دیگر موارد حائز اهمیت است.

شاید برایتان جالب باشد: تعمیر تخصصی مک بوک

چرا فلت ال سی دی لپ تاپ اچ پی دچار مشکل می شود؟

در کل فلت ها در انواع لپ تاپ در مسیری قرار گرفته اند که به شدت آن ها را در معرض آسیب و خرابی قرار خواهد داد. مسیر حرکت فلت ال سی دی لپ تاپ hp از کنار لولا های کناری لپ تاپ یا از درون آن ها است. همین امر موجب می شود که این قطعه به شدت آسیب پذیر باشد. 

در اثر آسیب های فیزیکی نظیر ضربه به لپ تاپ، زمین خوردن دستگاه، شکستن و آسیب به لولا های لپ تاپ و … ممکن است فلت ال سی دی لپ تاپ اچ پی آسیب دیده و پاره شود. در نتیجه هم در عملکرد ال سی دی و هم در کارکرد مادربرد مشکل ایجاد می شود. 

در مواردی حتی در پروسه تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ اچ پی ممکن است در صورت عدم مهارت تعمیرکار دستگاه، به فلت های ال سی دی لپ تاپ مورد نظر آسیب وارد شود. در نتیجه همین جا اهمیت مراجعه به یک مرکز تعمیراتی بسیار معتبر برای انواع سرویس های مورد نیاز لپ تاپ های اچ پی مطرح می شود. مرکز سخت افزار ایران می تواند یک مرکز تعمیراتی بسیار قابل اطمینان محسوب شود.

نشانه های خرابی فلت ال سی دی لپ تاپ hp

اما برای این که بتوان در سریع ترین زمان ممکن لپ تاپ را برای تعمیرات مورد نیاز به یک مرکز تعمیراتی برد، باید نشانه های خرابی فلت ال سی دی لپ تاپ hp مورد نظر را دنبال کرد. 

زمانی که فلت دچار مشکل می شود، معمولا تصویر ارائه شده در صفحه نمایش سیاه شده و می توان آن ها را به عنوان یک نشانه اصلی در نظر گرفت. این در حالی است که اگر لپ تاپ را تکان دهید نمایشگر روشن است اما تصویر آن سیاه است. یک قدم قبل از این هم تاریک شدن و کم نور شدن تصویر ارائه شده در نمایشگر است. 

از طرفی هر گونه حالت غیر عادی در تصویر مانند خطوط راه راه، نور های غیر عادی در تصویر، تغییر رنگ تصویر در صفحه نمایش و مواردی مشابه می تواند نشانه ای از خرابی و بروز مشکل در فلت ال سی دی لپ تاپ اچ پی مورد نظر باشد. البته بروز مشکل در مادربرد و نیاز به تعمیر مادربرد لپ تاپ اچ پی یا دیگر مشکلات ال سی دی و حتی کارت گرافیک لپ تاپ را نیز نباید در هر یک از این موارد فراموش کرد.

تعمیر و تعویض کابل فلت ال سی دی لپ تاپ اچ پی

حال که برخی از این نشانه ها خصوصا سیاه شدن تصویر در نمایشگر مشاهده شد، باید لپ تاپ برای یک بررسی و عیب یابی دقیق و تخصصی به یک مرکز معتبر ارجاع داده شود. در آن جا با ابزار ها و روش های مختلف، شرایط کابل فلت تصویر بررسی خواهد شد. 

برای مثال اگر با اتصال لپ تاپ به یک مانیتور دیگر تصویر بدون هیچ مشکلی نمایش داده شود، این بدان معنی است که احتمالا مشکل ایجاد شده به خرابی فلت ال سی دی لپ تاپ hp مربوط می شود. بر اساس مشکلی که در کابل فلت ال سی دی لپ تاپ اچ پی ایجاد شده و نوع کابل، تعمیرکار بررسی می کند که آیا امکان تعمیر آن وجود دارد یا خیر. 

در صورت امکان اولویت با تعمیر کابل فلت معیوب است. اما در نهایت در صورت عدم امکان تعمیر کابل، تعمیرکار با تعویض فلت ال سی دی معیوب با یک نمونه اصلی و جدید مشکل ایجاد شده در تصویر را برطرف می کند.

هزینه تعمیر و تعویض فلت ال سی دی در لپ تاپ های اچ پی

در خصوص هزینه ای که برای تعمیر یا حتی تعویض کابل فلت باید در نظر بگیرید، باید این نکته را در نظر بگیرید که در درجه نخست کابل فلت تعمیر پذیر است یا باید آن را تعویض کرد. 

در ادامه نوع فلت بر اساس مدل لپ تاپ تعیین کننده هزینه نهایی پروسه تعمیر و تعویض فلت ال سی دی لپ تاپ اچ پی است. فلت های مورد استفاده در لپ تاپ به انواع فلت های ال ای دی و ال سی دی تقسیم می شوند که هر یک در نمایشگر های مخصوص خود ( فلت ال سی دی در نمایشگر هایی از نوع LCD و فلت ال ای دی در نمایشگر های از نوع LED) به کار می روند. 

از این رو بر اساس نوع فلت، نوع و میزان آسیب وارد شده به آن و در نهایت تعمیر یا تعویض فلت آسیب دیده هزینه نهایی تعیین خواهد شد. حتی در مواردی ممکن است در کنار فلت، لولا ها، مادربرد یا ال سی دی لپ تاپ نیز آسیب دیده باشند که این امر در عیب یابی تخصصی دستگاه مشخص خواهد شد.

نکات مهم در تعمیر و تعویض کابل فلت

اگر به هر یک از نشانه های خرابی فلت ال سی دی لپ تاپ اچ پی خود برخورد کردید، در نظر داشته باشید که حتما در سریع ترین زمان ممکن برای تعمیرات فلت یا در صورت نیاز تعویض آن به یک مرکز تعمیراتی معتبر مراجعه کنید، چرا که این مشکل می تواند به تدریج و در صورت برطرف نشدن به موقع به دیگر بخش های حساس لپ تاپ نظیر مادربرد نیز آسیب وارد کند.

برای مثال اگر سیم های فلت معیوب با هم برخورد کرده و اتصالی کنند می توانند به مادربرد لپ تاپ آسیب وارد کنند. نکته مهم دیگر مراجعه به یک مرکز تعمیراتی معتبر است. دلیل آن هم حساسیت و ظرافت بالای فلت ال سی دی لپ تاپ hp و نیاز به دقت بالا در تعمیر یا حتی تعویض آن است. 

تا خوردن فلت در حین تعویض می تواند مشکل آفرین شود. استفاده از فلت اصلی و اورجینال متناسب با مدل لپ تاپ، تشخیص امکان تعمیر فلت آسیب دیده یا نیاز به تعویض آن و حفظ سلامت دیگر بخش های حساس لپ تاپ از مزیت های مراجعه به یک مرکز معتبر در زمینه تعمیر لپ تاپ های این برند، به عنوان نمایندگی لپ تاپ اچ پی است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید