جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه با مشکل صفحه آبی لپ تاپ اچ پی مبارزه کنیم؟

خطای صفحه آبی لپ تاپ اچ پی خیلی ساده می تواند سد راه استفاده از قابلیت های مختلف رایانه شود. گاهی اوقات این مشکل به حدی جدی می شود که حتی چند ثانیه نمی توانید شاهد بالا آمدن ویندوز درون دستگاه باشید. به هرحال برای مبارزه با خطای Blue Screen در لپ تاپ hp باید دلیل اصلی اختلال موجود در رایانه را بیابید.

مشکل صفحه آبی لپ تاپ اچ پی دارای دلایل جزیی و کلی متعددی است. در ادامه ی مقاله ی پیشرو قصد داریم به تشریح ابعاد اصلی خطا Blue Screen در لپ تاپ های اچ پی بپردازیم. البته باید بدانید که این مشکل فارغ از برند سازنده یا مدل لپ تاپ اتفاق می افتد. اگر از کاربران رایانه ها هستید، خواندن این مقاله خالی از لطف نیست

مشکل صفحه آبی لپ تاپ اچ پی

دلیل اصلی ظهور مشکل صفحه آبی لپ تاپ اچ پی

معمولا یک اختلال سخت افزاری باعث و بانی ظهور مشکل صفحه آبی لپ تاپ اچ پی و یا سایر برندهای موجود در بازار است. این اختلالات را می توانید با وصل نبودن درایور آن ها تشخیص دهید. کافی است به لیست درایورهای لپ تاپ مراجعه کنید و صحت فعالیت هر یک را بررسی نمایید. بخش معیوب لپ تاپ دارای درایوری با علامت زرد رنگ تعجب در مقابل نام آن می باشد. در این میان ممکن است ایرادات نرم افزاری نیز وجود داشته باشد. بهتر است وضعیت ویندوز را نیز بررسی کنید.

راه حل های رفع خطا Blue Screen در لپ تاپ hp

ریست کردن تنظیمات بایوس

یکی از اصلی ترین راه های خلاصی از معضل صفحه ابی لپ تاپ اچ پی، ریست کردن تنظیمات بایوس است. با فشردن کلید Del یا F2 هنگام روشن کردن لپ تاپ، وارد تنظیمات بایوس شوید و تنظیمات BIOS/UEFI را ریست کنید. این کار پروسه ی دشواری ندارد. اما پیشنهاد می کنیم در صورت امکان از کارشناسان آی تی کمک بگیرید.

نصب دوباره ی ویندوز

اگر از آن دسته از افراد باشید که در نصب و راه اندازی ویندوز ناشیانه عمل می کنند، پیدایش مشکل صفحه آبی لپ تاپ اچ پی امری طبیعی است. در حین نصب ویندوز باید به تمامی مراحل راه اندازی سیستم عامل رایانه تسلط کافی داشته باشید. نصب نادرست ویندوز با ری استارت ها و ارورهای دردسرساز همراه می شود. در این بین به آپدیت درایورهای رایانه نیز دقت داشته باشید. البته ویندوز 10 خود به صورت اتوماتیک روند آپدیت درایورهای لپ تاپ را به عهده می گیرد. اما بهتر است این موضوع را به صورت دستی هم چک کنید.

تعمیر رم لپ تاپ اچ پی

اگر شاهد ارور Exception Fatal Error پیش از نمایان شدن مشکل صفحه آبی لپ تاپ اچ پی هستید، احتمالا با خرابی رم سیستم رو به رو شده اید. تعمیر رم را به کارشناسان ما در نمایندگی رسمی اچ پی بسپارید.

تعمیر هارد دیسک لپ تاپ

هارد بخش مهمی از لپ تاپ و رایانه های رومیزی را تشکیل می دهد. آب خوردگی هارد و یا سوختگی آن در اثر تحمل نوسانات ناهنجار برقی با صداهای غیرعادی تق تق مانند و مشکل صفحه آبی ترکیب می شود. در این حالت بدون فوت وقت لپ تاپ را خاموش کرده و برای تعمیر هارد اقدام کنید.

تعمیر فن لپ تاپ hp

در صورتی که پس از بوت شدن لپ تاپ اچ پی، فن شروع به صدا دادن می کند؛ باید منتظر ظهور مشکل صفحه آبی لپ تاپ اچ پی باشید. فن قطعه ی حساس و آسیب پذیری است که وظیفه ی مهم خروج گرمای درونی لپ تاپ را برعهده دارد.

اگر فن از عملکرد اصلی خود دور شود، گرمای حاصل از فعالیت قطعات درونی سیستم کارایی ساختار کلی لپ تاپ را مختل کرده و مرتبا لپ تاپ ری استارت می شود. نمایندگی رسمی اچ پی تعمیر فن لپ تاپ را طی مدت زمان کوتاهی به اتمام میرساند. کافی است به یکی از شعب نمایندگی اچ پی مراجعه نمایید.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید