جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی

پیکاپ رولر در دستگاه های کپی وظیفه کشیدن کاغذ به درون دستگاه را بر عهده دارد و به نوعی اجرا کننده اولین مرحله در فرآیند کپی است. از همین رو می توان حدس زد که بروز هر گونه اختلالی در این قطعه موجب مختل شدن عملکرد این دستگاه از بدو فرآیند می شود و علاوه بر به وجود آمدن مشکلات برای کاربران موجب هدر رفتن زمان آنها نیز می شود. بنابراین بسیار مهم است که در صورت بروز خرابی به سرعت برای تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی اقدام نمایید. در این مقاله که توسط تیم تعمیرات دستگاه کپی اچ پی به بررسی نکات و موارد مختلفی پیرامون تعمیر پیکاپ رولر دستگاه فتوکپی اچ پی، تمیز کردن و تعویض پیکاپ می پردازیم.

تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی

نحوه تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی

قطعات مختلفی نظیر پد، کلاچ، سنسور، میله و سینی با پیکاپ رولر در ارتباط هستند و در بررسی های مربوط به تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی hp این قطعات نیز باید چک شوند. اولین مرحله در تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی و سایر برندها باز کردن دستگاه و عیب یابی قطعات مختلف آن است. در این مرحله باید تمامی قطعات مربوطه بررسی شوند و میزان آسیب دیدگی آن ها مشخص شود.

مشخصا مهارت تکنسین تعمیرات در این مرحله از اهمیت بسزایی برخوردار است. مرکز سخت افزار ایران با دارا بودن تکنسین های مجرب و مسلط به دانش روز دنیا آماده هرگونه خدمت رسانی در زمینه تعمیر پرینتر اچ پی است. مراحل بعدی تعمیرات بسته به میزان آسیب وارد شده به قطعات مختلف می تواند متفاوت باشد. گاهی با یک تعمیر و ترمیم ساده مشکل حل می شود اما گاهی نیاز به تعویض قطعات مختلف است. 

تعویض پیکاپ رولر دستگاه فتوکپی اچ پی

در مواردی که آسیب وارد شده به قطعه زیاد و گسترده باشد تکنسین برای تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی پیشنهاد تعویض قطعه را مطرح می کند. در این مورد باید توجه داشت که حتما این کار توسط تکنسین های مجرب انجام شود.

اگر نسبت به تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی hp آشنایی کامل ندارید پیشنهاد می شود خودتان این کار را انجام ندهید و برای این کار از تکنسین های حاضر در مراکز معتبر کمک بگیرید. به طور کلی اما روند تعویض پیکاپ رولر به این صورت است که باید ابتدا یک پیکاپ رولر جدید مشابه قبلی تهیه شود. پس از آن باید به سراغ دستگاه رفته و قطعه را تعویض کرد. مرحله دوم خاموش کردن دستگاه است.

پس از آن باید با احتیاط کامل محفظه دستگاه را خارج کنید. در انتهای این محفظه پیکاپ رولر قرار دارد و در این مرحله باید با قطعه جدید جایگزین شود. پس از اطمینان از نصب صحیح این قطعه، باید محفظه را به جای خود برگردانده و دستگاه را روشن کنید. در آخرین مرحله از تعویض و تعمیر پیکاپ رولر دستگاه فتوکپی اچ پی باید چندین برگه را کپی بگیرید و مطمئن شوید که دستگاه درست کار می کند.

تمیز کردن پیکاپ جهت تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی hp

پیکاپ رولر قطعه ای است که در اثر استفاده و به مرور زمان ممکن است کثیف شده و همین امر موجب اختلال در عملکرد آن شود. پس در چنین مواردی برای تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی کافی است قطعه مورد نظر تمیز شود. تمیز کردن پیکاپ رولر تا حدودی ساده بوده و برای انجام آن کافی است طبق دستورات زیر پیش بروید:

  1. برای این کار ابتدا دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. بهتر است دقایقی به دستگاه زمان بدهید تا خنک شود و سپس مراحل بعدی را انجام دهید.
  2. در مرحله بعدی باید کارتریج دستگاه را بیرون بیاورید تا به پیکاپ رولر دسترسی پیدا کنید.
  3. پیکاپ رولر را با دقت بسیار از دستگاه بیرون بیاورید. پیکاپ رولر قطعه ای غلطکی است که عموما به رنگ خاکستری بوده و در پشت محل قرارگیری کارتریج نصب شده است. نکته مهم در این مرحله این است که از هرگونه دست زدن و دستکاری ترانسفر رولر جدا خودداری کنید.
  4. برای جدا سازی پیکاپ رولر کافی است آن را به سمت پایین و جلو بچرخانید و سپس با دقت بیرون بیاورید.
  5. در این مرحله از تمیز کردن و تعمیر پیکاپ رولر دستگاه فتوکپی اچ پی کافی است یک پارچه تمیز بدون پرز را با کمی الکل یا آب نم دار کنید و تمام سطوح پیکاپ رولر را با آن به دقت تمیز کنید.
  6. در این زمان باید توجه داشته باشید که اگر از الکل برای تمیز کردن پیکاپ رولر استفاده می کنید در محیطی ایمن و به دور از هرگونه حرارت و شعله این کار را انجام دهید و تا زمان خشک شدن کامل الکل صبر کنید.
  7. حال در این مرحله از تمیز کردن پیکاپ و تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی باید این قطعه را به جای خود برگردانید. برای این کار پیکاپ را به سمت پایین بچرخانید و پس از آن که در جای خود قرار گرفت با یک ضربه آن را در محل خود فیکس کنید. برای اطمینان از نحوه صحیح قرارگیری پیکاپ رولر توجه داشته باشید که زبانه های دایره ای شکل آن باید به سمت بالا و زبانه های مستطیلی به سمت پایین قرار گیرند.
  8. در مرحله آخر کافی است قطعات را به جای خود برگردانده، دستگاه را بسته و برای اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه، چند برگه را کپی بگیرید.
تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی

علل خرابی پیکاپ رولر دستگاه فتوکپی hp

پیکاپ رولر برای عملکرد صحیح با قطعات مختلفی در ارتباط است که ایراد در هر یک از آن ها موجب اختلال در عملکرد پیکاپ می شود. بنابراین خرابی پد، خرابی سینی، ایراد در کلاچ، اختلال در میله کلاچ، بروز اشکال در عملکرد سنسور تشخیص کاغذ، خراب شدن اهرم سنسور کاغذ، ایراد در محورهای عبور کاغذ و خرابی کارتریج می توانند موجب بروز اختلال در عملکرد پیکاپ رولر شوند.

برای تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی باید تمامی این قطعات را به منظور پیدا کردن منشا مشکل بررسی کرد. این قطعات به دلیل تمام شدن عمر مفیدشان و در اثر استفاده زیاد و نگهداری غیر اصولی یا حتی وارد شدن ضربه خراب می شوند و کل کار دستگاه را مختل می کنند. شما می توانید جهت اطلاع از نحوه دریافت خدمات با شماره های درج شده در سایت  با کارشناسان ما در نمایندگی اچ پی تماس حاصل نمایید. 

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید