جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا در هنگام شارژ کارتریج درام هم باید تعویض شود ؟

کاربر هر کدام از پرینترها و دستگاه های کپی موجود در بازار که باشید، بدون شک با کارکرد درام و کارتریج دستگاه خود، آشنایی دارید. قطعه‌ی درام در کارتریج نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. به طوری که اگر در شارژ کارتریج از بهترین تونر هم استفاده شود و درام مشکل داشته باشد کیفیت چاپ مناسبی نخواهیم داشت. یکی از مهم‌ترین سوالاتی که کاربران ممکن است با آن مواجه شوند، لزوم و اهمیت تعویض درام در هنگام شارژ کارتریج است. بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند، در هنگام شارژ کارتریج، اقدامات لازم جهت تعویض درام نیز به صورت همزمان به عمل آید.

همین مسئله موجب شکل گیری ابهامات زیادی در این خصوص گردیده است. از این رو تصمیم گرفتیم در مطلب پیش رو پاسخگوی پرسش های کاربران باشیم. برای آشنایی بیشتر با کارکرد درام و کارتریج و تاثیراتی که در دستگاه از هم می‌گیرند، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. کارشناسان و متخصصان نمایندگی تعمیرات ماشین های اداری اچ پی، آماده اند تا هر گونه سوال و مشکل را در این خصوص، برطرف سازند.

تعویض درام در هنگام شارژ کارتریج

لزوم تعویض درام در هنگام شارژ کارتریج

1. تعداد چاپ در دستگاه

یکی دیگر از نکاتی که لازم است مطرح شود، این است که، تعداد پرینت‌هایی که  توسط دستگاه، گرفته می‌شود، بر درام تاثیر مستقیم می‌گذارد. به طور مثال در کارتریج 42 با ظرفیت 10000 برگ در هنگام شارژ باید تعمیر درام پرینتر انجام شود ولی در کارتریج 05 با ظرفیت 2000 برگ ممکن است درام هم تعویض نشود. همچنین در صورتی که تعداد بالای پرینت در مدت زمان کم انجام شود باعث ضعیف شدن درام خواهد شد. به طور مثال در حالتی که 100 برگ پرینت به صورت متوالی در یک ساعت گرفته شود، به مراتب درام ضعیف‌تر از حالتی خواهد بود که این تعداد پرینت در طول مدت 1 هفته گرفته شود. پس به راحتی میتوان با سنجیدن این مسئله، اقدام به تعویض درام در هنگام شارژ کارتریج کرد.

2. جلوگیری از آسیب دیدن درام

یکی از نکاتی که لازم است کاربران و دارندگان ماشین های اداری نسبت به آن آشنایی داشته باشند، تاثیر متقابلی ست که درام و کارتریج در هنگام چاپ از هم می‌گیرند. گفتنی است چگونگی استفاده از کارتریج در تعویض درام بی‌تأثیر نیست. درام به دلیل ساختار حساسی که دارد، در صورتی آسیب می‌بیند که خط و خش بر روی آن ایجاد شود و این خط و خش‌ها در چاپ نیز دیده می‌شود. همچنین قرار دادن برگه منگنه‌دار در دستگاه نیز باعث آسیب دیدن درام می‌شود. لذا تعویض درام در هنگام شارژ کارتریج کاری معقول و منطقی به نظر میرسد.

3. جلوگیری از پایین آمدن کیفیت چاپ

شاید برای اولین بار کارتریج دستگاه خود را شارژ می‌کنید و انتظار تعویض درام را نداشته باشید ولی لازم است بدانید کارتریج و به تبع قطعات آن هم بر اثر استفاده کهنه می‌شوند. از این رو توصیه می‌شود، تعویض درام در هنگام شارژ کارتریج توسط فرد ماهر صورت بگیرد.

شارژ کارتریج اچ پی در محل

شارژ کارتریج اچ پی در محل یکی دیگر از خدماتی ست که نمایندگی پرینتر اچ پی در اختیار کاربران گرامی خود قرار می‌دهد. همانطور که میدانید، تعویض و شارژ کارتریج، جزو مراحل حساس پشتیبانی به شمار میرود که لازم است با دقت و مهارت بسیار بالا به انجام برسد و هر گونه اقدام ناشیانه در این خصوص ممکن است، آسیب‌هایی را متوجه دستگاه سازد. نمایندگی تعمیرات اچ پی، با هدف کسب راحتی و اطمینان خاطر کاربران گرامی خود، قادر است انواع خدمات شارژ کارتریج را در منزل و محل کار این عزیزان، به انجام برساند.

نمایندگی اچ پی ، هم اکنون در شعب مختلفی در تهران و کرج به فعالیت میپردازد و سرویس در محل را ارائه میدهد. شما عزیزان نیز در صورت تمایل به دریافت این سرویس، میتوانید با برقراری تماس با نزدیک ترین شعبه به محل خود، از اعزام کارشناس مربوطه به محل ، اطمینان حاصل کنید. شارژ یا تعویض کارتریج در محل، در سریع ترین زمان ممکن و به صورت ضمانت شده، در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

4.5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری