جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض قاب لپ تاپ اچ پی

توجه) اگر دانش کافی برای تعویض قاب لپ تاپ اچ پی نداشته باشید، دستگاه شما با مشکل مواجه می‌شود. ما نحوه انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

قسمت بیرونی لپ تاپ شامل قاب‌هایی می‌شود که می‌توانند از سخت افزار داخلی آن محافظت و نگهداری کنند. هر لپ تاپ، بسته به مدل و شرکت سازنده‌ای که دارد، از قاب‌های متفاوتی استفاده می‌کند، اما عموماً آن‌ها شامل قاب پشت نمایشگر، قاب دور کیبورد و قاب بخش زیری می‌شوند. اگر به دنبال تعویض قاب لپ تاپ اچ پی خود هستید و می‌خواهید کامپیوتر قابل حمل خودتان را نونوار کنید، یا آنکه قصد تمیز کردن قطعات داخلی لپ تاپ خود را دارید و یا می‌خواهید یکی از قطعات مانند هارد دیسک لپ تاپ اچ پی را تعویض کنید، با ما همراه باشید.

تعویض قاب لپ تاپ اچ پی

تعویض قاب لپ تاپ اچ پی

برای تعویض قاب لپ تاپ اچ پی ابتدا باید از ابزارآلات مناسبی بهره‌مند باشید. برای باز کردن پیچ‌های لپ تاپی شما باید یک پیچ گوشتی چهار سوی کوچک داشته باشید. همچنین به یک براکت نرم پلاستیکی نیز نیاز خواهید داشت. با این حال توصیه می‌کنیم اگر مهارت کافی را در انجام این کار ندارید، به هیچ عنوان خودتان قاب لپ تاپتان را تعویض نکنید.

نحوه تعویض قاب لپ تاپ اچ پی به صورت اصولی

اول از همه برای تعویض قاب لپ تاپ اچ پی باید لپ تاپ خود را خاموش کنید و از برق بکشید و به مدت چند دقیقه آن را به حال خود رها کنید تا انرژی داخلی آن به طور کامل تخلیه شود. دستگاه را به آرامی برعکس کنید. سپس باتری لپ تاپ را نیز در صورتی که خارجی است، از بدنه جدا کنید. در دو طرف باتری، دو پیچ زیر یک بخش پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است که باید با برداشتن این بخش پلاستیکی، این پیچ‌ها را از بدنه جدا کنید.

اکنون سایر پیچ‌هایی که روی قاب زیری لپ تاپ قرار گرفته است را باز کنید. حالا یک براکت پلاستیکی مخصوص را لای درزی که بین صفحه دور کیبورد و قاب زیری قرار دارد بگذارید و آرام آرام خارهایی که منجر به اتصال دو قاب به یکدیگر می‌شوند را جدا کنید. این خارها معمولاً پر تعداد بوده و دور قاب پراکنده شده‌اند. اکنون قاب دور کیبورد به همراه خود کیبورد از بدنه جدا می‌شود. شما باید به آرامی این کار را انجام دهید و مراقب باشید فلت صفحه کلید و تاچ پد که به مادربرد وصل هستند، کنده نشوند. اکنون با یک شیء نوک تیز نرم نوار قفل این فلت‌ها را بفشارید و سپس فلت‌ها را از مادربرد جدا کنید.

تعویض قاب لپ تاپ در نمایندگی لپ تاپ اچ پی

شما اکنون با باز کردن قاب لپ تاپ HP به قطعات داخلی لپ تاپ خود دسترسی دارید و می‌توانید هارد دیسک، باتری داخلی، درایو اپتیکال و غیره را از این طریق تعویض کنید. علاوه بر این می‌توانید قاب لپ تاپ خود را نیز با یک قاب جدید تعویض کنید. توصیه می‌کنیم در صورتی که مهارت کافی را برای باز کردن قاب لپ تاپ خود ندارید، به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید.

تعویض قاب لپ تاپ اچ پی امری نیازمند مهارت بالا است تا هیچ آسیبی به ظاهر قاب و همچنین قطعات داخلی آن وارد نشود. نمایندگی لپ تاپ اچ پی IHC با بهره‌گیری از مهندسان کار بلد و استفاده از ابزارآلات مخصوص، می‌تواند انواع خدمات تعویض قابل لپ تاپ را با بالاترین کیفیت سرویس‌دهی برای مشتریان محترم ارائه کند.

منبع: support.hp.com

انواع قاب لپ تاپ اچ پی

لپ تاپ های اچ پی دارای انواع مختلفی از قاب ها هستند که شامل موارد زیر میشوند:

  • قاب کف لپ تاپ یا قاب D
  • قاب پشت ال سی دی یا قاب A
  • قاب جلو ال سی دی یا قاب B
  • قاب دور کیبرد یا قاب C
  • لولا

قاب های لپ تاپ اچ پی می توانند از نظر جنس، رنگ و طرح متفاوت باشند و جنس قاب ها معمولاً از پلاستیک یا فلز است. در صورت آسیب دیدن قاب لپ تاپ HP ، می توان آن ها را تعمیر و یا تعویض کرد که کافیست با نمایندگی اچ پی تماس بگیرید.

اشتراک گذاری