اشتراک گذاری

تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی

شاید برای شما هم پیش آمده که پس از چند سال استفاده از لپ تاپ خود، شاهد بروز ناکارآمدی هایی در عملکرد باتری آن شوید. باتری لپ تاپ ها معمولا در همان اوایل خرید خوب شارژ نگه میدارند اما پس از گذشت یکی دو سال کم کم کارایی خود را از دست داده و بی استفاده می شوند. باتری لپ تاپ اچ پی هم از این قاعده مستثنی نیست. چرا که باتری های لیتیومی قرار گرفته در این تجهیزات، عمر مفید مشخصی دارند.

گاهی این آسیب به حدی میرسد که باتری، بیشتر از ۱۰ دقیقه نمی تواند لپ تاپ را روشن نگه دارند. بدون شک چنین مشکلی میتواند برای هر کاربری آزاردهنده باشد و لپ تاپ را در بسیاری از اماکن بلا استفاده کند. در چنین مواقعی دارندگان لپ تاپ اچ پی، لازم است برای تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی خود، اقدام کنند. نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اچ پی یکی از بهترین ارائه دهندگان خدماتی چون تعویض یا تعمیر باتری لپ تاپ hp است. از آن جا که خرابی و تعمیر باتری لپ تاپ hp یکی از متداول ترین مباحث مراکز تعمیرات لپ تاپ است، این مقاله را به بررسی دقیق این مسئله اختصاص داده ایم.

تست باتری لپ تاپ اچ پی

همانطور که گفته شد، باتری لپ‌تاپ‌ها عمر دائمی ندارند اما می‌توان با بررسی و نظارت بر سلامت‌ آن‌ها در افزایش طول عمرشان کوشید و کمتر نیاز به تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی پیدا کرد. برخی از روش های تست باتری لپ تاپ اچ پی ، در ویندوز لپ تاپ قابل اجرا هستند. برای این کار لازم است به طریق زیر عمل کنید :

ابتدا در محیط ویندوز کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید تا پنجره‌ی Run باز شود. سپس در محیط Run عبارت CMD را وارد کرده و Enter بزنید. حالا در محیط خط فرمان دستور زیر را وارد کنید: powercfg/batteryreport در این مرحله گزارشی مبنی بر سلامت باتری نمایش داده میشود. این گزارش حاوی اطلاعات دقیقی از جزئیات باتری، ظرفیت ذخیره‌سازی و طول عمر تقریبی باتری است که می‌تواند بسیار مفید باشد.

تعمیر باتری لپ تاپ hp

تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی

تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی یکی از رایج ترین خدماتی‌ست که نمایندگی لپ تاپ اچ پی ارائه میدهد. باتری لپ تاپ از مهم ترین بخش های سخت افزاری قرار گرفته در لپ تاپ اچ پی است که هر گونه خرابی در آن میتواند دردسر آفرین باشد. کارشناسان حاضر در این نمایندگی با بررسی میزان خرابی دستگاه، ترفندهای لازم جهت تعمیر باتری لپ تاپ hp را بر روی دستگاه پیاده میکنند. در صورتی که آسیب وارده به باتری قابل جبران نباشد، گزینه ی مطمئن تعویض باتری برای بازیابی سلامت لپ تاپ، مورد بررسی قرار میگیرد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری