جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

همه چیز درباره ارتقا حافظه لپ تاپ

ارتقا حافظه لپ تاپ یکی از بهترین روش ها برای افزایش سرعت عملکرد و پردازش این دستگاه است. با توجه به محدودیت هایی که لپ تاپ در مقایسه با کامپیوتر برای ارتقا قطعات و بخش های مختلف دارد، بسیاری بر این باورند که امکان ارتقا حافظه این دستگاه وجود ندارد. این در حالی است که در بیشتر مدل های لپ تاپ اچ پی امکانی فراهم شده که کاربران بتوانند رم را بیرون آوره و با یک رم پر ظرفیت تعویض نمایند. به این ترتیب مشکلات ناشی از پر شدن حافظه دستگاه برطرف شده و نیازی به تعویض لپ تاپ نخواهد بود. در این مقاله ما قصد داریم هر آنچه را که باید در مورد ارتقا حافظه لپ تاپ بدانید، با بیانی ساده به شما کاربران عزیز ارائه دهیم. با مطالعه این مطلب می توانید در صورت نیاز، رم لپ تاپ اچ پی خود را ارتقا داده و مشکلات عملکردی آن را برطرف نمایید. گفتنی است در صورت نیاز، می توانید از کارشناسان تعمیر لپ تاپ در نمایندگی hp کمک بگیرید.

ارتقا حافظه لپ تاپ

آیا می توان حافظه لپ تاپ را ارتقا داد؟

اولین گام برای ارتقا حافظه لپ تاپ این است که ببینید آیا لپ تاپ مورد نظر شما امکان ارتقا دارد یا نه؟ همانطور که اشاره شد، بیشتر لپ تاپ های کمپانی اچ پی در بخش های مختلف قابل ارتقا هستند؛ اما می توانید این موضوع را با مراجعه به وب سایت این شرکت بررسی کنید. چنانچه محصول شما قابلیت ارتقا رم را داشته باشد، باید ببینید که تا چه میزان می توانید به حافظه آن اضافه کنید؟ معمولاً بایوس و مادربرد مقدار رمی را که می توانید به لپ تاپ بیافزائید مشخص می کند. این مقدار بسته به مدل لپ تاپ متفاوت است، بنابراین در صورتی که لپ تاپ شما قابل ارتقاء باشد، باید برای تشخیص مقدار مجاز برای ارتقا، از دفترچه راهنما و سایت شرکت تولید کننده کمک بگیرید.

ابزار لازم برای ارتقا حافظه لپ تاپ

وقتی از قابلیت و میزان ارتقا حافظه لپ تاپ خود اطمینان حاصل کردید، باید ابزار انجام این کار را فراهم نمایید. توجه داشته باشید که برای انجام این کار، نیاز به تجربه باز کردن لپ تاپ و شناخت قطعات این دستگاه دارید؛ در صورتی که قبلا این کار را انجام نداده اید، توصیه می کنیم انجام فرایند ارتقا را به متخصصین ما در واحد تعمیرات اچ پی محول نمایید. ابزاری که شما برای ارتقا رم لپ تاپ اچ پی خود نیاز دارید، یک پیچ گوشتی با سَری های قابل تعویض و شیارهای مختلف، اسپارجر (ابزارهای پلاستیکی که برای بازکردن قطعاتی به کار می روند که تحت فشار روی هم سوار شده اند) ، انبر و یک ذره بین می باشد. استفاده از این تجهیزات ساده به شما کمک می کند که مراحل ارتقا حافظه لپ تاپ را به راحتی انجام داده و دچار اشتباه جبران ناپذیری نشوید.

این مقاله را از دست ندهید : لپ تاپ بخریم یا کامپیوتر؟

مراحل ارتقا رم لپ تاپ اچ پی

برای ارتقا حافظه لپ تاپ اچ پی ، باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. لپ تاپ را خاموش کنید و آداپتور برق را از آن جدا کنید.
  2. باتری و هر کابلی که به لپ تاپ متصل است را جدا کنید.
  3. لپ تاپ اچ پی که قصد تعویض رم آن را دارید، وارونه کرده و قاب شکاف حافظه را پیدا کنید.
  4. با استفاده از یک پیچ ‌گوشتی، قاب زیرین دستگاه را باز کنید.
  5. در این مرحله ارتقا حافظه لپ تاپ ، شما به رم دسترسی پیدا کرده و باید گیره های دو طرف آن را فشار دهید.
  6. رم را از دستگاه خارج گنید.
  7. رم جدید را نصب کنید.( برای این کار باید رم را روی ماژول آن طبق کلید سوکت بلغزانید و به پایین فشار دهید.)
  8. قاب ماژول رم را ببندید و پیچ آن‌ را سفت کنید.
  9. باتری لپ تاپ hp را به آن وصل کنید و آداپتور برق و تبدیل آن را نیز متصل کنید و لپتاپ را روشن کنید.
ارتقا رم لپ تاپ اچ پی

خطرات جداسازی رم لپ تاپ

ارتقا حافظه لپ تاپ فرایندی است که اگر درست انجام نشود، می تواند خطرها و تهدیداتی را برای رم دستگاه ایجاد نماید. شما باید مراقب باشید که در هنگام بیرون آوردن رم قدیمی و جایگزین کردن رم جدید، فشاری به سایر قطعات دستگاه وارد نشود. در ان صورت ممکن است بخش های پلاستیکی بشکنند و تعویض آنها برای شما هزینه بر باشد. همچنین باید مراقب کابل ها و اتصالاتی که بین قطعات مختلف لپ تاپ وجود دارند باشید. 

قطع شدن این کابل ها می توانند بخش های مختلف دستگاه را دچار مشکل نماید. برای جدا کردن کابل های نواری، برچسب یا قفلی که در پشت شیار جایی که کابل به انتها می رسد را آزاد کنید. به هیچ عنوان فرایند ارتقا حافظه لپ تاپ را با زور و فشار انجام ندهید و قطعاتی را که بیرون می آورید، به شکلی منظم در گوشه ای بچینید تا در نهایت بتوانید مجدداً آن ها را سوار کنید و حافظه ی لپ تاپ اچ پی خود را با موفقیت تعویض نمائید.

نمایندگی اچ پی در کرج

در صورت نیاز به خرید و یا تعمیر هریک از محصولات اچ پی، می توانید به نمایندگی رسمی لپ تاپ اچ پی این شرکت در استان البرز مراجعه نمایید. این مرکز، به واسطه ی ارائه ی خدمات با کیفیت و نیز تعهد کاری کارکنانش، شاهد حضور برجسته ترین کارشناس ها در هریک از بخش هایش می باشد. این کارشناسان، با استفاده از امکانات ویژه ی نمایندگی اچ پی در کرج و نیز با تکیه بر مهارت و تجربه ی خود، خدمات مورد نیاز کاربران در بخش های فروش و تعمیرات را با بهترین کیفیت به آنها ارائه می دهند. همچنین محصولاتی از جمله: انواع دستگاه کپی، پرینتر، اسکنر، فکس، گوشی و تبلت، لپ ‌تاپ، کامپوتر و تجهیزات جانبی، از طریق بخش فروش نمایندگی اچ پی در کرج و به صورت اورجینال به کاربران عرضه می شود. شما کاربران محترم ساکن کرج و حومه می توانید بدون نیاز به طی مسافت تا تهران، خدمات و سرویس های مورد نیاز خود را از شعبه کرج نمایندگی اچ پی و در سریع ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری