جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

منظور از کانفیگ لپ تاپ چیست؟

وقتی برای خرید لپ تاپ به فروشگاهی مراجعه می‌کنید، ممکن است اصطلاحات زیادی را از سوی فروشنده بشنوید که برای شما تازگی داشته باشند و دوست داشته باشید که معنای آن اصطلاحات را بدانید. یکی از این اصطلاحات که خیلی از کاربران فکر می‌کنند چیز وحشتناک و پیچیده‌ای است، اصطلاح “کانفیگ لپ تاپ” می‌باشد. در این مطلب می‌خواهیم به شما بگوییم که کانفیگ لپ تاپ چیز عجیبی نیست و برعکس خیلی ساده است. درضمن می‌خواهیم نحوه مشاهده کانفیگ لپ تاپ را نیز به شما آموزش دهیم و گذری هم به بهترین کانفیگ لپ تاپ بزنیم پس با ما باشید.

کانفیگ لپ تاپ چیست؟

همه ما براساس یکسری مشخصات سخت‌افزاری مانند CPU، RAM، کارت گرافیک، کارت صدا و … لپ تاپ می‌خریم. اکثر فروشنده‌های لپ تاپ به جای اینکه بگویند: “مشخصات سخت‌افزاری این لپ تاپ شامل: رم 8 گیگابایت و … می‌باشد” می‌گویند: ” کانفیگ این لپ تاپ شامل: رم 8 گیگابایت و … می‌باشد”. بنابراین منظور از کانفیگ لپ تاپ، همان مشخصات سخت‌افزاری لپ تاپ است منتهی فروشنده‌ها برای اینکه کمی با کلاس‌تر صحبت کنند به جای استفاده از “مشخصات سخت‌افزاری” از اصطلاح “کانفیگ لپ تاپ” استفاده می‌کنند. 

اگر قصد دارید یکی از مدل‌های لپ تاپ اچ پی را خریداری کنید اما نمی‌دانید بهترین کانفیگ لپ تاپ اچ پی چیست و چگونه باید متناسب با نیاز و بودجه خود یک لپ تاپ بخرید به شما پیشنهاد می‌کنیم مطلب “راهنمای خرید لپ تاپ اچ پی” را مطالعه کنید.

چگونه باید کانفیگ لپ تاپ را مشاهده کنیم؟

برای مشاهده کانفیگ لپ تاپ سه روش وجود دارد که روش اول آن خیلی ساده است. به گونه‌ای که باید قبل از خرید لپ تاپ، مدل لپ تاپی که مدنظر دارید را در گوگل سرچ کنید تا بتوانید تمامی مشخصات سخت‌افزاری سیستم مورد نظرتان را مو به مو مشاهده کنید.

 البته این روش برای آن دسته از کاربرانی است که دقیقاً می‌دانند که چه لپ تاپی می‌خواهند بخرند. بنابراین اگر نمی‌دانید که چه مدل لپ تاپی با چه مشخصات سخت‌افزاری برای شما مناسب است، می‌توانید از فروشنده کمک بگیرید یا زمانی که لپ تاپ را می‌خرید مشخصات سخت‌افزاری لپ تاپ را بر روی کارتن آن مشاهده کنید.

برای آن دسته از دوستانی که بعد از خرید لپ تاپ می‌خواهند کانفیگ دقیق آن را مشاهده کنند نیز دو راه وجود دارد یا می‌توانند از Properties در بخش My Computer استفاده کنند یا از System Information. به گونه‌ای که می‌توانید با رفتن به بخش My Computer یا همان This PC و راست کلیک و انتخاب گزینه Properties، مشخصات پردازنده و رم را مشاهده کنید. 

کانفیگ کردن لپ تاپ

البته اگر می‌خواهید کانفیگ لپ تاپ خود را به صورت کامل مشاهده کنید می‌توانید در قسمت سرچ منوی استارت System Information را تایپ کنید و با وارد شدن به این قسمت ریزترین مشخصات سخت‌افزاری سیستم خود را مشاهده کنید.

نمایندگی لپ تاپ اچ پی

اگر قصد خرید یا تعمیر هر یک از مدل‌های لپ تاپ اچ پی را دارید می‌توانید به نمایندگی لپ تاپ اچ پی مراجعه کنید یا دستگاه خود را جهت تعمیرات به این مرکز ارسال کنید. کارشناسان و متخصصین نمایندگی اچ پی خدمات فروش، پس از فروش و تعمیرات تخصصی لپ تاپ اچ پی را به صورت حرفه‌ای به کاربران ارائه می‌دهند.

3.7/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری