جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه اسکرین شات گرفتن در ویندوز

همه ی ما به اسکرین شات گرفتن در ویندوز احتیاج داریم، چه به عنوان یک ابزار کمکی برای نشان دادن یا به اشتراک گذاری اطلاعات و چه برای نگه داشتن داده ها و اطلاعات بسیار مهم. ویندوز به شما چندین روش مختلف برای گرفتن اسکرین شات ارائه میدهد. در اینجا، با کمک متخصصین در نمایندگی اچ پی شما 8 روش کاربردی برای عکس برداری و گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 و 11 آموزش میدهیم. از همین 8 روش مختلف برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز استفاده کنید تا به بهره وری ویرایش، به اشتراک گذاری و نگهداری از تصاویر خود برای اطلاعات مورد نیازتان بپردازید. این ابزار ها و تکنیک ها به شما کمک می کنند تا عکس برداری را تبدیل به یک وظیفه ساده و کاربردی کنید. در ادامه ، شما به راحتی میتوانید عکس هایی از صفحه کامپیوتر تان گرفته و از آن ها بهره بری کنید.

نحوه اسکرین شات گرفتن در ویندوز

روش های  اسکرین شات گرفتن در ویندوز

1. استفاده از دکمه Print Screen (PrtScn)

در ویندوز 10 و 11، ساده ترین راه برای گرفتن یک اسکرین شات از تمام صفحه این است که دکمه “Print Screen” یا “PrtScn” را روی صفحه کلید خود فشار دهید. این عکس در کلیپ بورد کپی میشود و شما میتوانید آن را در برنامه هایی مانند Microsoft Word یا Paint وارد کرده و ویرایش کنید.

تعمیر کامپیوتر اچ پی، ارتقاء قطعات با استفاده از قطعات روز و اورجینال. با 54114 تماس بگیر تا کارشنایامون راهنماییت کنن

2. دکمه Windows + Print Screen

در ویندوز 10 و 11، با فشردن دکمه “Windows” و “PrtScn”، می توانید بصورت اتوماتیک و خودکار اسکرین شات را گرفته و در پوشه ی “عکس ها” ذخیره کنید. اگر از برنامه ی OneDrive استفاده میکنید، این عکس نیز در آن ذخیره خواهد شد.

3. Alt + Print Screen

برای گرفتن عکس از پنجره ی فعال در ویندوز، از دکمه های “Alt” و “PrtScn” استفاده کنید. این عکس نیز در کلیپبورد کپی خواهد شد و شما باید آن را در برنامه ی دیگری وارد کنید و ذخیره کنید.

4. ابزار Snip & Sketch در ویندوز 10

Snip & Sketch یک ابزار پیشرفته در ویندوز 10 است که به شما اجازه میدهد عکس های شخصی سازی شده ایجاد کنید. با استفاده از دکمه های “Windows Key + Shift + S”، میتوانید از این ابزار استفاده کنید. شما میتوانید عکس از یک مستطیل، شکل آزاد، پنجره یا تمام صفحه بگیرید و آن ها را ویرایش کرده و به اشتراک بگذارید.

5. ابزار Snipping Tool در ویندوز 11

در ویندوز 11، ابزار Snipping Tool نیز بهبود یافته است و یک ابزار عکس برداری در ویندوز کاربردی و عالی است. با استفاده از دکمه های “Windows Key + Shift + S”، میتوانید از آن استفاده کنید.

اسکرین گرفتن در ویندوز

 مانند Snip & Sketch، شما میتوانید عکس از یک مستطیل، شکل آزاد، پنجره یا تمام صفحه بگیرید و آ نها را ویرایش و به اشتراک بگذارید.

6. نوار بازی (Game Bar)

نوار بازی یک ابزار پوشش است که در بیشتر برنامه ها و بازی های ویندوز به شما اجازه میدهد اسکرین شات گرفتن در ویندوز و ضبط ویدئو ها را انجام دهید. برای فعال کردن نوار بازی، دکمه ی “Windows Key + G” را فشار دهید. سپس میتوانید عکس برداری کنید و ویدئو ها را ضبط کنید. این فایل ها در فرمت های PNG و MP4 ذخیره میشوند و میتوانید آن ها را در File Explorer پیدا کنید.

7. دکمه Power + Volume Up

برای گرفتن عکس با دستگاه های Microsoft Surface در ویندوز 10، دکمه ی “Power” و “Volume Up” را فشار دهید. این عکس در پوشه ی “تصاویر” > “تصاویر گرفته شده” ذخیره میشود. توجه داشته باشید که برای گرفتن عکس در Surface 3 و نسل های قدیمی تر، باید دکمه ی “Windows Logo” و “Volume Down” را فشار دهید.

8. ابزار و برنامه های عکس برداری برای ویندوز

اگر با هیچ کدام از روش های داخلی ویندوز راضی نیستید، میتوانید به ابزار و برنامه های اسکرین شات گرفتن در ویندوز رجوع کرده و از آن ها استفاده کنید. این ابزار ها امکانات اضافی را فراهم میکنند. شما می توانید تمامی سوالات خود را در زمینه تعمیرات لپ تاپ اچ پی به صورت 24 ساعته از مشاوران ما دریافت نمایید.

به عنوان مثال:

Lightshot : یک ابزار رایگان برای عکس برداری سریع و به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی میباشد.

Greenshot : ابزار دیگری که به شما اجازه میدهد عکس ها را ویرایش و شخصی سازی کنید.

ScreenRec : یک ابزار رایگان برای ضبط و به اشتراک گذاری ویدئو ها و عکس ها با امکانات بالایی میباشد. Snagit: یک برنامه و ابزار عکس برداری که امکان ایجاد GIF های متحرک و عکس های تمام صفحه را دارد.

Screencast-O-Matic : یک ویرایشگر ویدئو مبتنی بر وب برای ضبط فعالیت های صفحه نمایش شما با قابلیت گرفتن عکس است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید