جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر کیبورد لپ تاپ اچ پی

کار نکردن کیبورد لپ تاپ اگر چه یک اختلال رایج محسوب نمیشود، اما در صورت وقوع میتواند دردسر های فراوانی را برای کاربران به همراه داشته باشد. از آن جا که کیبورد یک سخت افزار جانبی است که برای ورود اطلاعات به لپ تاپ به کار میرود، بدیهی است که با خرابی آن، برقراری ارتباط میان دستگاه و کاربر غیرممکن شده و کار با لپ تاپ دشوار می‌گردد. البته غالب خرابی‌های پیش آمده در کیبورد لپ تاپ چندان جدی نبوده و با اندک دستکاری تنظیمات مرتفع می‌گردند.

آن چه در تعمیر کیبورد لپ تاپ نقشی اساسی ایفا میکند، عیب یابی صحیح است. از آن جا که مشکلات و خرابی های کیبورد لپ تاپ ممکن است سخت افزاری یا نرم افزاری باشند، تشخیص آن ها، نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ اچ پی ، برخی از روش‌های موجود جهت رفع مشکلات کیبورد لپ تاپ را در این مقاله با شما به اشتراک خواهند گذاشت.

تعمیر کیبورد لپ تاپ اچ پی

علل خرابی کیبورد لپ تاپ

اختلالات سخت افزاری :

مشکل سخت افزاری به کیبورد و یا کابل و پورت ها ارتباط پیدا می کند.

اختلالات نرم افزاری :

مشکل نرم افزاری به درایورها ارتباط پیدا می کند. گاهی خود ویندوز و اختلالات آن نیز می تواند مانع درست کار کردن کیبورد شود و کاربر را مجبور به مراجعه به نمایندگی تعمیر کیبورد لپ تاپ خود کند.

سهل انگاری کاربر و بروز حادثه :

گاهی بی توجهی نسبت به تمیز نگه داشتن کیبورد لپ تاپ، یا وارد شدن ضربات محکم و نفوذ مایعات میتواند زمینه ساز مشکلات متعدد در کیبورد لپ تاپ شود.

تعمیر کیبورد لپ تاپ با چند روش ساده

تعمیر کیبورد لپ تاپ با خارج کردن مواد مزاحم

گاهی لازم است برای خارج ساختن مواد مزاحمی که با گذشت زمان زیر کلید های کیبورد جمع شده اند، لپ تاپ را بالا برده در زاویه ی 45 تا 75 درجه بگیرید.

رفع مشکل کیبورد با ریبوت سیستم

راه اندازی مجدد سیستم میتواند در بسیاری از موارد راه مطمئنی برای تعمیر کیبورد لپ تاپ باشد.

گرد گیری کیبورد

گرد و غبار هوا و یا دیگر آلودگی هایی که در طول زمان روی کیبورد شما می نشیند موجب بد عمل کردن کیبورد می شود. برای جلوگیری از بروز مشکل و تعمیر کیبورد لپ تاپ خود، توصیه میشود، صفحه کلید و محیط اطراف آن را تمیز نگه دارید.

روشن کردن کلید F-lock 

گاهی خاموش شدن کلید F-lock ، کار نکردن دکمه های تابع لپ تاپ را به همراه دارد.

روشن کردن کلید Num Lock 

کلید Num Lock در صورت خاموش شدن باعث از کار افتادن دکمه های عددی کیبورد میشود. لازم است از روشن بودن آن نیز اطمینان حاصل کنید.

آپدیت درایور کیبورد 

بی توجهی نسبت به آپدیت یا به روز رسانی کیبورد لپ تاپ ، میتواند ناکارآمدی این قطعه را به دنبال داشته باشد. کارشناسان تعمیرات تخصصی لپ تاپ اچ پی توصیه می کنند نسبت به آپدیت نگه داشتن درایور کیبورد لپ تاپ خود،  توجه داشته باشید.

تعمیر کیبورد لپ تاپ خود را از ما بخواهید

گاهی مشکلات به وقوع پیوسته در کیبورد لپ تاپ فراتر از حدی ست که تنها با گردگیری ساده یا راه اندازی مجدد برطرف شود. برخی اختلالات نرم افزاری و سخت افزاری نیازمند بررسی و عیب یابی دقیق تری هستند و تجهیزات و ابزار مخصوصی را طلب میکنند. کارشناسان واحد تعمیرات نمایندگی لپ تاپ اچ پی ، با آگاهی کامل از ساختار نرم افزاری و سخت افزاری ان قطعات، قادرند هر گونه اختلال را شناسایی کرده و نسبت به تعمیر کیبورد لپ تاپ اقدام کنند.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ اچ پی

نمایندگی تعمیر لپ تاپ اچ پی با تخصیص واحدهای مجزا به هریک از خدمات مرتبط با این لپ تاپ ها، در تلاش است تا تخصصی ترین خدمات تعمیر و پشتیبانی را به کاربران لپ تاپ های اچ پی ارائه نماید. 

تخصیص واحدهای مجزای تعمیراتی به هر یک از اشکالات مرتبط با این محصول سبب گشته تا در هر پارت، خدمات تخصصی مرتبط با یک سرویس به کاربران ارائه گردد و بدین ترتیب کیفیت خدمات مرتبط با آن ارتقاء یابد. 

این مجموعه هم اکنون در شعب مختلفی در سطح تهران و کرج و شهرستان ها به فعالیت میپردازد و به دنبال اطمینان از کیفیت خدمات خود، انواع سرویس های پشتیبانی را با گارانتی و ضمانت نامه ارائه میدهد.

اشتراک گذاری