اشتراک گذاری

شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی

شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی یکی از جمله نیازهای اولیه کاربران این دستگاه است. برای اینکه بتوانید به خوبی از عهده شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی برآیید، نیاز به اطلاعات فنی پایه دارید. این اطلاعات از شناخت قطعات داخلی کارتریچ می تواند شروع شود. مثلا کاست کارتریج، درام کارتریج، مگنت کارتریج، فوم رولر کارتریج، بلید کارتریچ وچیپ ست کارتریج. برای شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی به همه این قسمت ها دسترسی خواهی داشت و لازم است که اقداماتی روی آنها انجام دهید.

شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

اهمیت شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی

پرینتر از جمله دستگاه هایی است که تقریبا در تمامی ادارات امروزی یافت می شود و اهمیت ویژه ای دارد. در این دستگاه قطعه ای به نام کارتریچ وجود دارد که محفظه قرار گرفتن تونر و جوهر است. تونر و جوهر دو ماده اصلی برای چاپ تصویر روی کاغذ هستند؛ اگر به هر دلیلی ایرادی در کارتریچ وجود داشته باشد، در عملکرد این دو ماده اختلال ایجاد می شود و عملا دستگاه از کارایی می افتد؛ همین عوامل است که سبب اهمیت بالای شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی می شود.

 اقدامات اولیه قبل از شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی

با اتمام جوهر کارتریچ، اگر قبل از اقدام به شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی، از این قطعه به درستی نگهداری نکنید، کارتریچ خشک می شود و قابل شارژ نخواهد بود و در نتیجه مجبور خواهید بود برای راه اندازی مجدد پرینتر، کاتریچ را تعویض کنید که این مسئله خود بار مالی اضافه را به کاربر تحمیل خواهد کرد.پس بعد از اتمام جوهر کاتریج بدون فوت وقت آن را بسته بندی کنید و در اولین فرصت نسبت به شارژ آن اقدام نمایید. در کارتریج رنگی، به محض اتمام اولین رنگ، کارتریج را بسته بندی کنید. تغییر رنگ طبیعی تصاویر به شما کمک می کند تا متوجه اتمام یک رنگ شوید.

مراحل شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی

اگر در محل کار و یا منزل ، قصد شارژ کارتریج پرینتر اچ پی خود را دارید اما سر رشته ای در این زمینه ندارید می توانید از طریق مراحلی که در ادامه برای شما شرح داده ایم و همچنین تماشای ویدئوی آموزشی قرار داده شده این کار را انجام دهید.

امیدواریم این مقاله بتواند به شما کمک شایانی کند. همچنین پیشنهاد ما به شما این است در صورت عدم موفقیت در انجام شارژ کارتریج و یا بروز هرگونه مشکل سخت افزاری و یا نرم افزاری با تکنسین های ما در نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی در ارتباط باشید.

شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

تمیز کردن تونر های سوخته و محور PCR

تونر سوخته های داخل مخزن را خالی و مخزن را با هوای فشرده تمیز کنید. احتیاط کنید که بلید بازیافت تونر آسیب نبیند و تا نشود. در غیر این صورت تونر سوخته از جای خمیدگی حتما نشت خواهد کرد. از یک گوش پاک کن کمک بگیرید و جایگاه PCR  را پاک سازی کنید. این قسمت را با گریس هدایت کننده که سیاه رنگ است، آغشته کنید. حالا PCR را در جایگاه خود نصب کنید و سپس محور درام تمیز کرده و به گریس آغشته کنید. درام را در حالی که در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت می چرخانید، وارد جایگاه کنید.

تمیز کردن تونر سوخته داخل مخزن

 تونر سوخته داخل مخزن را خالی و  مخزن را با هوای فشرده تمیز کنید. احتیاط کنید که بلید بازیافت تونر آسیب نبیند و تا نشود. در غیر این صورت تونر سوخته از جای خمیدگی حتما نشت خواهد کرد. از یک گوش پاک کن کمک بگیرید و جایگاه PCR  را پاک سازی کنید. این قسمت را با گریس هدایت کننده که سیاه رنگ است، آغشته کنید. حالا PCR را در جایگاه خود نصب کنید و سپس محور درام تمیز کرده و به گریس آغشته کنید. درام را در حالی که در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت می چرخانید، وارد جایگاه کنید.

 

جدا کردن نیم تنه تونر و درام از هم

 در مرحله ی بعدی برای شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی در حالی که کارتریج را با دو دست نگه داشته اید، نیم تنه تونر را به سمت خودتان بکشید و نیم تنه درام را در جهت مخالف حرکت دهید. در نتیجه نیم تنه تونر ودرام از یکدیگر جدا می شود.

درپوش ال مانند را باز کنید

به کمک یک پیچ گوشتی چهار سو، درپوش ال مانند را باز کنید. درپوش نگهدارنده درام را بردارید. حواستان را جمع کنید که فنر شاتر درام را گم نکنید. شاتر دارم همان قسمتی است که کل درام را می پوشاند.دو پیچی که سمت چرخ دنده مخزن تونر است، باز کنید. درپوش را بردارید و سه چرخ دنده را از محل خود بیرون بیاورید. در سمت دیگر مخزن تونر، پیچ درپوش را بازکنید و درپوش را بردارید.

خارج کردن درام

پیوسته به یاد داشته باشید که درام یک قطعه فوق العاده حساس است. در اجرای مرحله قبل بسیار باید دقت کنید که هیچ گونه آسیبی به درام نرسد.چرخ دنده درام را بلند کنید. در حالی که آن را در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت می چرخانید به سمت خود بکشید تا از محور خارج شود. درام را با یک دستمال بدون پرز تمیز کنید و دور از نور قرار دهید. PCRرا به دقت از جای خود بلند کنید. گریس‎های شفت PCR را با دستمال کاغذی تمیز کنید و مراقب باشید گریس با بدنه PCR تماس نداشته باشند. سپس PCR را با یک دستمال خشک بدون پرز تمیز کنید.

خارج کردن پلیت

حال پلیت نگهدارنده غلطک مغناطیسی را خارج کنید.(ممکن است پلیت، هنگام برداشتن درپوش با آن خارج شده باشد). غلطک مغناطیسی جذب تونر را با دقت از جای خود بلند کنید. دو بوش پلاستیکی را از دو طرف غلطک بردارید و تمیز کنید. جهت شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی در این مرحله غلطک مغناطیسی را ابتدا با هوای فشرده و سپس با دستمال بدون پرز تمیز کنید.

باز کردن پیچ های وایپر بلید

پیچ های وایپر بلید را باز کنید‎ و آن را با احتیاط از جای خود بلندکنید. اگر می توانید آن را با دستگاه دمنده هوا تمیز کنید. لبه پلاستیکی وایپر بلید را با دست یا دستمال تمیز نکنید؛ فقط هوا بگیرید‎.تونر سوخته‎های داخل مخزن را خالی کنید و با هوای فشرده تمیز کنید. در این مرحله از شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی بلید را در جای خود قرار دهید .

دو پیچ دکتر بلید را باز کنید

ابتدا زائده های پلاستیکی سفید رنگ را بردارید، سپس دکتر بلید را از جای خود خارج کنید. داخل مخزن تونر را با هوای فشرده تمیز کنید و به مقدار مورد نیاز تونر داخل مخزن بریزید (۸۵ یا ۱۱۰ گرم) ؛ بستگی به نوع کارتریج و نوع تونر دارد؛ برای این کار ابتدا تونر را در قوطی خود خوب تکان دهید. سپس آن را داخل یک کیسه پلاستیکی کوچک بریزید و از کیسه پلاستیکی به آرامی در مخزن خالی کنید.حال دکتر بلید را با هوای فشرده تمیز کنید و در جای خود قرار دهید. زائده های پلاستیکی را در دو طرف بلید قرار دهید و پیچ را ببندید.

قرار دادن بوش در دو طرف غلطک

 بوش های غلطک مغناطیسی را در دو طرف غلطک قرار دهید: بوش سفید در سمت چرخ دنده و بوش سیاه در طرف دیگر. غلطک مغناطیسی را در جای خود روی مخزن تونر قرار دهید و پلیت را در سمت بوش سیاه رنگ نصب کنید. چرخ دنده غلطک و دو چرخ دنده دیگر را در جای خود قرار دهید. درپوش چرخ دنده‎ها را در جای خود بگذارید و پیچ‎های آن را ببندید. درپوش طرف دیگر را نیز در جای خود قرار دهید و پیچ آن را ببندید.

جداسازی فنرها

 در حالی که نیم تنه درام را با دست چپ و نیم تنه تونر را با دست راست نگه داشته اید، کارتریچ را تنظیم کنید؛ همین که تنظیم کردید، نیم تنه درام را به سمت خودتان و نیم تنه تونر را در جهت مخالف کمی حرکت دهید. با استفاده از یک پیچ گوشتی کوچک تخت، فنرها را در جای صحیح خود قرار دهید.فنر شاتر درام را در جای خود قرار دهید و درپوش نگهدارنده درام را در جایگاه خود نصب کنید.

انتهای فنر را کمی بالا بیاورید و به شکل صحیح در جای خود قرار دهید. درام را بچرخانید. درام را یک تا دو دور در همان جهتی که قبلا گفته شده بچرخانید و پیچ درپوش را ببندید.برای دیدن درصد باقیمانده تونر کارتریج، چیپ کارتریج را عوض کنید. برای این کار زائده های پلاستیکی دو طرف چیپ را ببرید و چیپ کهنه را بیرون بیاورید و چیپ جدید را در جای چیپ قبلی نصب کنید. شارژ کارتریچ پرینتر اچ پی به اتمام رسیده  و می توانید آن را در جایگاه خود قرار دهید.

نحوه بسته بندی کارتریچ پرینتر اچ پی

  • کارتریج خالی را از پرینتر خارج کنید.
  • نوار باریکی را چند تا کنید تا به اندازه طول حدود ۳ cm کوچک شود. آن را خیس کنید؛ به طوری که فقط مرطوب باشد و چکه نکند.
  • کارتریج و نوار خیس شده را در کیسه زیپ دار قرار دهید. توجه کنید که نوار خیس کافی است به بدنه کارتریج بچسبد و نباید هیچگونه تماسی با هد چاپ یا قسمت های جوهری کارتریج داشته باشد. وظیفه این نوار خیس، مرطوب نگه داشتن داخل پلاستیک است.
  • کارتریج خالی را از پرینتر خارج کنید.
  • کیسه را بسته و زیپ آن را خوب ببندید.
  • با کش دور پلاستیک را مهار کنید.
  • در اسرع وقت کارتریچ را شارژ کنید.
  • اگر کارتریج را به موقع شارژ  نکردید لازم است نوار کاغذی را حداقل هفته ای یکبار مجدا خیس کنید.
شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

آموزش شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

 

 برای کاربرانی که با پرینتر اچ پی سرو کار دارند.  یادگیری  نحوه شارژ کارتریج پرینتر اچ پی یک امر لازم و ضروری است. در این فیلم آموزشی می توانید توانایی خود را برای شارژ کارتریج دستگاه خود بالا برده و بدون نیاز به تعمیرکار اقدام به شارژ کارتریج پرینتر خود نمایید.

تعمیرات کارتریچ اچ پی

همان طور که ملاحظه کردید، انجام شارژ کارتریچ  پرینتر اچ پی کار چندان سهل و ساده اس نیست و به مهارت و تجربه خاص خود نیازمند است. کارتریچ از آنجا که تونر و جوهر را در خود جای داده است، نقش بسزایی در کیفیت تصویر نهایی دستگاه پرینتر دارد. متخصصان پرینتر در مرکز اچ پی به واسطه تجربه و مهارت مثال زدنی خود این کار مهم را با نهایت دقت و کیفیت انجام می دهند و در هزینه و وقت شما صرفه جویی می کنند.

تعمیرات اچ پی

مرکز تعمیرات اچ پی با کادر مجرب و متعهد خود، آماده ارائه خدمات به همه کاربران این کمپانی است. این مرکز با واحدهای جداگانه تعمیرات و متخصصان فنی و ماهر قادر است هر گونه اختلال احتمالی موجود در هر یک از محصولات این کمپانی را حل و فصل نماید. کارشناسان ما با دسترسی به آرشیو قطعات اصل و اورجینال اچ پی به خوبی از پس تعمیرات محصولات این کمپانی بر خواهند آمد.

نمایندگی اچ پی

نمایندگی اچ پی، همراه همیشگی کاربران این کمپانی است. اگر قصد خرید یا ارتقاء دستگاه خود را دارید یا به هر دلیلی به دنبال یک نمایندگی مجاز و رسمی از این کمپانی هستید، مرکز نمایندگی اچ پی آماده خدمت رسانی به شما کاربران عزیز است.همکاران ما در بخش نمایندگی اچ پی، اصل مشتری مداری را سر لوحه تمام اصول خود در این مجموعه قرار داده اند و پیش از هر چیزی به دنبال کسب رضایتمندی مشتریان هستند. تنها با یک تماس تلفنی خواهید توانست از مشاوره های رایگان مرکز در هر زمینه ای  بهرمند شوید. اطلاعات تماس را از بخش”تماس با ما” چک کنید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری